9 יעדי חובה בטיול מאורגן לדרום אמריקה

דרום אמריקה היא מהיבשות המגוונות ביותר בעולם. מבחינה תרבותית היא מהווה כור היתוך של אינספור תרבויות – מהתרבויות הילידיות, דרך ההשפעות האירופיות ועד ההשפעות האפריקאיות שהגיעו עם הסחר בעבדים. כיום, כמעט בכל מדינה אפשר לראות את תוצאות השילובים המרתקים הללו במגוון תחומים.

טיול מאורגן לדרום אמריקה הוא גם חוויה מרגשת לכל חובבי הטבע – במהלך הטיול הנופים משתנים מיערות עד למדבריות, מקרחונים ופסגות מושלגות לחופי ים זהובים.

המרחבים העצומים של מישורי הפמפס בארגנטינה הופכים לפתע להרי האנדים האדירים, והחופים של ריו מתחלפים במפלי האיגואסו המרשימים. טיול בדרום אמריקה יכול להימשך חודשים ארוכים, בין ערים להרים, בין נהרות שוצפים לכפרים שלווים, אולם בטיול מאורגן לדרום אמריקה הזמן מוגבל ולכן כדאי להתמקד ביעדים החשובים ביותר בכל מדינה.

ארגנטינה

  • בואנוס איירס - בירתה היפה של ארגנטינה היא ללא ספק יעד חובה בכל טיול מאורגן לדרום אמריקה. למרות גדלה של בואנוס איירס, היא עיר שמאוד נעים לשוטט בה, ויש בה המון פארקים ושכונות מגורים שלוות. בבואנוס איירס מסיירים בשדרות המרכזיות, רואים את בית העירייה, הבית הוורוד, שכונת בוקה הססגונית, בית הקברות לה ריקולטה, הטיילת ועוד. זאת גם הזדמנות מעולה לצאת למופע טנגו, הריקוד המאפיין כל-כך את הטמפרמנט הארגנטינאי.
  • ברילוצ'ה, שוויץ של ארגנטינה – עיירה הררית הידועה בייצור שוקולדים. ברילוצ'ה היא אבן שואבת לכל מטייל בארגנטינה, וכאן נפגשים תרמילאים וטיילים ותיקים ומחליפים חוויות. בסביבת ברילוצ'ה יש טבע נפלא, וכדאי לצאת ליאו יאו וליער האדום, ולעלות ברכבל לנקודת תצפית יפהפייה.
  • פארק הקרחונים - אזור של טבע פראי. כאן עולים על שייט אל הקרחון הידוע ביותר בדרום אמריקה – פריטו מורינו. ברי המזל זוכים לראות גושי קרח מתנפצים מהקרחון במים, ובכל מקרה המראה מרהיב. בפארק הקרחונים שפע אגמים וקרחונים וזהו מהאתרים היפים בטיול.

צ'ילה: יעדים חמים בטיולים מאורגנים לדרום אמריקה

  • טורס דל פאינה - פארק לאומי מרהיב ביופיו הכולל צוקי גרניט נישאים, קרחונים ואגמים. זהו יעד חובה בטיול מאורגן לדרום אמריקה, וגם בטיולים עצמאיים. מומלץ לישון בשטח הפארק כדי להקדיש לו את הזמן הראוי.
  • פוארטו מונט - עיירה נעימה המהווה מוקד יציאה נוח לאזורי הקרחונים שמדרום לה. זוהי עיר נמל שוקקת, והטיול כולל ביקור בשוק הדייגים הססגוני.
  • שמורת הפינגווינים - השמורה נמצאת בדרך בין פוארטו מונט ופורטו נטאלס. בשמורה אפשר לראות פינגווינים מסוג מגלן המגיעים לקנן במקום.

ברזיל

  • ריו דה ז'נירו - העיר התוססת, לב ליבה של ברזיל, הקרנבל, החופים... ריו היא עיר שחובה לבקר בה לפחות ליום מלא אחד והיא נכללת ברוב הטיולים המאורגנים לדרום אמריקה. שילוב התרבויות המאפיין כל-כך את ברזיל מורגש כאן בכל מקום, וזה מקום נפלא ללמוד על התרבות המגוונת של ברזיל וההיסטוריה שלה. הביקור בריו כולל את החופים הידועים, הר הסוכר, מרכז ריו, רובע סינרלנדיה, ג'יפים ביער טיג'וקה והפאבלות. בתקופת הקרנבל כמובן, המעוניינים יוצאים לאירוע המרכזי – מצעד המנצחות.
  • מפלי איגואסו - המפלים המפורסמים נמצאים במשולש הגבולות שבין ברזיל, ארגנטינה ופרגוואי. הביקור נחלק בין הצד הארגנטינאי לבין הצד הברזילאי, שבו מבקרים גם בסכר איטייפו, מהסכרים הגדולים בעולם, וכן בפארק הציפורים המרהיב. מפלי איגואסו הם סדרת מפלים מרהיבה הנכללים ברשימת שבעת פלאי הטבע.  
  • הג'ונגל האמזוני - אחרי הקרחונים והאגמים של צ'ילה וארגנטינה, מעניין לבקר בג'ונגל האמזוני של ברזיל. סביבה מרתקת של אינספור מיני בעלי חיים וצמחייה מגוונת, שהחשיבות שלהם למאזן האקולוגי העולמי רבה. הביקור בג'ונגל כולל לינה בלודג' אקולוגי המוסיף לחוויה המיוחדת.