תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
גאורגיה אל הרי הקווקז – מסלול הליכות מיוחד מותאם לשומרי מסורת
מספר ימים: 8
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
גיאורגיה, שבקרב רבים (ובוודאי בקרב תושבי המקום) נחשבת למדינה הממוקמת בצומת הדרכים בה התחברו במשך מאות שנים המשי, הכסף, התבלינים והאבנים היקרות של אסיה עם הסוחרים הנמרצים של אירופה. גיאורגיה היא ארץ מתפתחת המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה שעיקרה ערב רב של עמים וצבאות שעברו בסך או הפכו את הרי הקווקז לביתם. בגיאורגיה נפגשים המים החמים של הים השחור עם קרחוני העד, והפסגות מכוסות השלג של הרי הקווקז עם השטיח הירוק של מורדות ההרים, המדבר והעמקים הפוריים. מסע בהרי הקווקז ובפאתי המדבר הגאורגי הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים, אוכלוסייה מסורתית ומסבירת פנים, ערים עתיקות, מבצרים נישאים, דרכים חבויות, יין משובח ושמפניה, תושבי קבע לצד נוודים, אנשי הרים לצד אנשי מדבר ונופים עוצרי נשימה.
היתרון של דרכים TRAVEL
פנסיון מלא
חבל היין
מערת הנטיפים פרומתאוס
 

מסלול הטיול

יום 1: (ד') תל אביב – בטומי – אל חבל סוונטי – מסטיה

נצא בטיסת בוקר מתל אביב לבטומי (גיאורגיה). עם הנחיתה מעבר בקורת דרכונים, נפגוש את אנשי הקשר המקומיים ונצא לדרך. נצא בנסיעה צפונה לכוון הקווקז, לחבל סוונטי (Svaneti/სვანეთი). מובלעת כמעט אוטונומית בלב הרי הקווקז הגבוה. למעשה שנים ארוכות לא ניתן היה לטייל באזור בגלל קשיי הדרך ובגלל קשיים אחרים, הדרך לעגלות סוסים נכבשה רק במהלך שנות ה 30 של המאה ה 20. נעלה מעמק הקוטאיסי אל מרומי הקווקז הגבוה דרך העיר זוגדידיზუგდიდი) (Zugdidi/, ונהר האנגורי (Anguri River) שער הכניסה המערבי לאזור. ככל שנעלה יותר גבוה כך תשתנה גם הצמחייה מנוף מיוער וסבוך, לנוף אלפיני חשוף. המקומיים שנפגוש בדרכנו ביום זה הופכים אט אט מחקלאים עובדי אדמה לרועי צאן שרועים את עדריהם על המדרונות המושלגים של ההרים. לקראת שעות אחר הצהריים נגיע למלוננו בכפר הציורי מסטיה. מהכפר נשקף נוף מרהיב של פסגתו המושלגת של הר אושבה (Ushba Mountain/უშბა) הנישא לגובה של כ- 4700 מטרים, מימנו יורד קרחון מרשים אל העמק. לינה במסטיה.

יום 2: (ה') הכפרים של קהילת מולאחי - ממסטיה לזבשי

בבוקר קפיצה קצרה לקהילת הכפרים של מסטיה (Mestia/მესტია) שתושביו מדברים בשפה הייחודית לאזור (סבנורי) ומשמרים אפילו דת עצמאית המשלבת את האמונה הנוצרית (זרם הכנסייה היוונית אורתודוכסית) עם מוטיבים פגאניים. עם ההגעה נצא ברגל ממסטיה ונטפס לאוכף נמוך המשקיף על העיירה ועל הצד המזרחי של הר אושבה (בראות טובה ניתן לראות את צמד פסגותיו של ההר ואת קרחון צלאטי הגולש לאיטו מפסגת ההר). נמשיך ונצעד אל תוך קהילת הכפרים מולאחי (Mulakhi), כולל הכפר העתיק והמיוחד לקהירי, במהלך ההליכה נראה את המקומיים במלאכות היום יום, במשק הבית ובשדות. נחצה את הנהר הגועש ונגיע אחה"צ לכפר העתיק זבישי (Zhabeshi) בו נתארח בבית משפחה כפרית. לינה במסטיה. סה"כ כ 5-6 שעות הליכה. מרחק – כ 12 ק"מ. אופי מסלול – חציה של שלוחות וערוצים שיורדים מצפון מסלול הטיול ממערב למזרח. הפרשי גובה – 350 מטרים טיפוס/ 500 מטרים ירידה.

יום 3: (שישי) מסטיה – קרחון צ'לאטי – רכבל תצפית

הבוקר נתחיל במסלול הליכה (כשעתיים) אל קרחון מסטיה – קרחון מרהיב עד הממוקם למרגלות ההר אושבה. הדרך מרהיבה ביופייה, עוברת בתוך יער קסום הנושק לפלגי מים, חוצה גשר מיתרים העושה דרכו מעל נהר שוצף והפריחה (בעונה) מרהיבה ביופייה. בהמשך נעלה ברכבל לתצפית פנורמית על פסגות הקווקז המרשימות. שם נערוך הליכה רגלית. בצהריים נרד לעבר העיירה מסטיה. קבלת שבת, תפילות וסעודת ליל שבת. לינה במסטיה. סה"כ כשעתיים הליכה. מרחק – כ 5 ק"מ. אופי מסלול – עליה קלה וירידה (אותה הדרך). הפרשי גובה – 100 מטרים טיפוס/ 100 מטרים ירידה.

יום 4: (שבת) מסטיה

תפילות שבת וסעודת שבת. סיור בכפר מסטיה (תחום שבת), במרכז הכפר מתנוססים מספר מגדלי הגנה שהיו נפוצים במחוז ההיסטורי סוונטי. באחד מהם נבקר. מגדלים אלה מתוארכים אחורה למאה ה-12, פנים המגדל השתמר עם עבודות העץ המקוריות שלו, ומתוארכים אף הם לאותה תקופה. לינה במסטיה.

יום 5: (א') הכפר הנידח אדישי – תצפית על קרחון אדישי – מעבר ההרים צ'וחונדרי – חבל סוונטי העליון

אחד הימים היפים בטיול – בבוקר נסיעה לכפר הנידח אדישי. שם ניפרד מהרכבים נצעד במעלה עמק קרחוני מרהיב ביופיו, בדרך מרבדי פרחים אין סופיים, נחצה פלגי מים שוצפים על גשרי עץ ארעיים, בדרך נראה שני קפלות עתיקות ששימשו בעבר את תושבי הכפרים. נחצה את הנחל הגועש (בעזרת סוסים) ונטפס בתלילות מעלה אל עבר האוכף מרהיב מימנו תצפית מרשימה אל קרחון אדישי בראות טובה הנוף מרהיב ביופיו. נחצה את קו פרשת המים (מעבר צ'וחונדרי שגובהו 2,722) אל עמק חאלדה. ממעבר ההרים נוכל לראות את כל הפסגות הגבוהות סביב כולל פסגתו הקרחוני של הר הטטנולדי המרשים. המשך היום במגמת ירידה עד נקודת האיסוף של הרכבים. בדרך נחלוף ליד כפרים כמעט נטושים עד לבית מקומי בכפר העתיק איפרלי (Iprali) שבקהילת הכפרים קאלה (Kala), שם נבלה את הלילה. לינה איפראלי. סה"כ הליכה 6-7 שעות. מרחק – 15 ק"מ. אופי מסלול - טיפוס חציית מעבר הרים אדישי וירידה לאיפראלי. הפרשי גובה – כ 600 מטרים טיפוס/ 500 מטרים ירידה.

יום 6: (ב') חבל סוונטי העליון – ההליכה מאיפארלי לאושגולי

נרד עם בוקר אל עבר עמק הנהר הרחב (תחילתו של האינגורי) ונטפס דרך כפרים ציוריים אל דרך עתיקה שחיברה את קהילת קאלה לקהילת אושגולי (Ushguli). הכפר הציורי שוכן בגובה של 2300 מטר, אושגולי הוא הכפר הגבוה ביותר באירופה, הכפר וסביבתו הוכרזו כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו - UNESCO. באזור יותר מ 22 מגדלים ששמשו למסתור והגנה מפני פולשים שהגיעו מהעבר הצפוני של הרי הקוקז (רוסיה) במאה ה 12. הבידוד הגדול של תושבי הכפר הקטן הביאו ליצירת אורח חיים ייחודי, מכניס אורחים וססגוני במידה רבה. כל זאת מול הנוף עוצר הנשימה הנשקף מהכפר. היום קצר יחסית ובסופו נוכל לנוח בכפר. לינה אושגולי. סה"כ הליכה 5-6 שעות. מרחק – 12 ק"מ אופי מסלול – טיפוס מתון הפרשי גובה – כ 450 מטרים טיפוס

יום 7: (ג') אושגולי – בטומי וחוף הים השחור

בבוקר נצא בנסיעה חזרה לכוון מסטיה. הדרך עושה דרכה לאורך נהר האנוארי השוצף, חוצה גשרים, מעברי מים, כפרים נידחים ובעיקר נוף עוצר נשימה של הכפרים מעל. עצירה קצרה בעיירה מסטיה ומשם נרד מהרי הקווקז לחופי הים השחור בטומי עיירת הנופש הקסומה שלחוף הים השחור - היוונים קראו לה בטוס, קיצור של "בטוס לימן" שפירושו נמל עמוק. כובשים רבים באו בה, והיא ידעה ביצורים וקרבות ורוב חייה אמרו לה תהיי נמל ותשתקי. בסוף המאה ה-19 בטומי הוכרזה כעיר וארכיטקטים הובאו לעשות בה מעשיי בניה וארמונות לקרוא אליה את שועי ומתענגי עולם. חלקם משופצים עכשיו והאחרים עדיין עומדים בלויים ודהויים, זכר לשנות הקומוניזם שהתייחסו בתיעוב לכל שריד של הדוניזם. עם ההגעה נצא לסיור קצר בעיר. לינה באטומי.

יום 8: (ד') בטומי – תל אביב

בבוקר עוד נספיק המשך סיור בעיר. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה של בטומי לטיסה חזרה לישראל.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך הערות
04/09/2024 11/09/2024 $1949 אבנר פלג
פופולרי
הזמינו עכשיו
 

מדריכים

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות ישירות (ישראייר).
* מיסי שדות תעופה (מעודכן למאי 2024).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: פנסיון מלא, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול, ארוחות צהרים – פיקניק בשטח/ כריכים בהכנה עצמית (למעט ארוחת צהריים היום הראשון).
* צוות מטבח – קייטרינג כשר.
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: מיניבוס/ ואן תיירים ממוזג לנוסעים.
* ערכת ע.ר, ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* הסעות אל/ משדה התעופה.
* ארוחות שאינן כלולות בתוכנית.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת כ 5 $ ליום לאדם.
* טיפ / תשר לצוות המטבח, נהוג לתת כ 3 $ ליום לאדם.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150 $ דולר שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150 $ שלא יוחזרו. מ 31-60 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 60% מעלות הטיול, מ 14 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה). הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 389 $ דולר.
* בין 15-19 מטיילים תחול תוספת של 914 $ דולר לנוסע.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

גאורגיה אל הרי הקווקז – מסלול הליכות מיוחד מותאם לשומרי מסורת

מספר ימים: 8, מספר לילות: 7
החל מ-$1949
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול