תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
איסלנד - הרפתקאות של אש וקרח
מספר ימים: 12
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מערב אירופה
הרפובליקה של איסלנד שוכנת בצפון האוקיאנוס האטלנטי על ארכיפלג איים המורכב מאי מרכזי ומספר איים הסמוכים לו, האי המרכזי נחשב השני בגודלו באירופה ומבחינה גיאולוגית שייכת איסלנד לשתי היבשות – צפון אמריקה ואירופה. האי איסלנד שוכן בקצה האוקיאנוס האטלנטי, וממוקם בין גרינלנד, נורבגיה וסקוטלנד, צפונית-מערבית לאיי פארו. למרות שטחה הגדול- 103,000 קמ"ר (פי חמש מגודל מדינת ישראל), אוכלוסייתה מונה כ-370,000 נפש בלבד, כמחציתם חיים בעיר הבירה רייקיאוויק. האי איסלנד הוא חלק מהרכס המרכז-האטלנטי ולמעלה מ-60% משטחה שומם, עוד 14% משטח האי מכוסה על ידי אגמים וקרחונים, בהם קרחון ואטניקול (Vatnajökull), הקרחון הגדול באירופה. איסלנד היא אחת מהמדינות בעלות רמת חיים מהגבוהות בעולם, כשכנותיה הסקנדינביות גם איסלנד היא מדינת רווחה, עובדה התורמת לחלוקה שוויונית של העושר הלאומי. איסלנד היא התגשמות הפנטזיות של חובבי הטבע ואליה נקשר המושג "נופי בראשית". זהו מקום ריק כמעט מאנשים, עם נוף קסום ועוצר נשימה, ובו ניגודים רבים. הנוף מורכב מנהרות בזלת שחורים רחבי ידיים, הרי געש מעשנים, מפלים, מעיינות חמים וגייזרים כל אלה עושים את איסלנד ליעד קסום אך בלתי צפוי. הרגשת הריחוק, השקט והאינסופיות, היא מהחוויות הנפלאות ביותר באיסלנד. שעות השמש הארוכות בימות הקיץ, בהם השמש שוקעת לקראת חצות והאור הבהיר בשעות הלילה המאוחרות, מעשירים וצובעים את האי בגוונים מיוחדים השמורים לאזורים הארקטיים. בנוסף מתהדרת איסלנד במושבות ענק של עופות מים: שחפים, יסעורים, קורמורנים, ועיטמים - המרחפים כלהקות ענק בשמיים. טיול באיסלנד, כמוהו כסיור בפלנטה אחרת...
היתרון של דרכים TRAVEL
שייט לצפייה בלווייתנים
מערת הקרח בקרחון לנגיוקול
שייט ברכב אמפיבי
יומיים ברכבי שטח בעמק טורסמורק ושמורת לנדמאנלאוגר
כניסה ללגונה הכחולה
6 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – ריקיאוויק (איסלנד)

נצא בטיסת צהריים מתל אביב לאיסלנד. נחיתה בשדה התעופה של חצי האי קפלוויק, הנמצא דרום מערבית לבירה ריקיאוויק. ריקיאוויק זוהי הבירה הצפונית בעולם. העיר שפירוש שמה הוא "המפרץ המעשן", הוקמה לחופו של המפרץ במאה ה- 9 על ידי הויקינגים. העברה למלון, לינה ריקיאוויק (ללא ארוחת ערב).

יום 2: חצי האי סנייפלסנס

בבוקר נצא בנסיעה צפונה אל חצי האי סנייפלסנס. בדרך נחלוף בכפרי דייגים ציוריים והתיישבויות בודדים. עם ההגעה נצא לסיור באזור שהוא אחד מאזורים הפראיים ביותר, מעט מאוד ישובים ואנשים ובעיקר חיי טבע ימיים. באזור נוכל לראות עופות ים מסוגים שונים, להקות כלבי ים המתכנסות במושבות על איים בסמוך לצוקי הבזלת, שועלים ארקטיים ועוד. חצי האי סנייפלסנס Snæfellsness, הוא מעיין אצבע ארוכה ששולחת איסלנד לתוך האוקיאנוס ובקצהו הר געש פעיל. הר הגעש מכוסה מעטה קרח (קרחון סנייפלסיוקוטל) ולרגליו נחשולי לבה היורדים בתלילות אל חופי הים. האזור כל כך פראי ומסתורי שעורר את השראתו של הסופר ז'ול וורן בכתיבת הספר "מסע אל בטן האדמה", הכניסה למרכז כדור הארץ היא דרך לוע הר הגעש הזה... חצי האי סנייפלסנס הוא משכן לאלפי קורמוראנים, שחפים, יסעורים כשאנו מנסים להתחקות מקרוב אחר הקינים של מספר ציפורים מיוחדות כגון תוכון הים (Pufin), סולה כחולה ועופות ים נוספים המקננים במחסות ודרגשי הסלעים המצוקיים. נתרשם מחוף הים Djúpalón המכוסה כולו אבנים שחורות עגולות והחוף Arnarstapi נטייל בין שבילי ההליכה, נראה את עמודי הלבה המסיביים ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. לינה באזור סנייפלסנס.

יום 3: המעיינות החמים בדילדארטונגאובר – אקווירי בירת הצפון

יום ארוך... נתחיל בביקור במעיינות החמים ביותר באיסלנד דילדארטונגאובר Deildartunguhver ואת מפל המים הראונפוסר Hraunfossar (מפל הלבה). נמשיך בנסיעה למכתש גרברוק (Grábrók), שם נוכל לטפס ולראות את שדות הלבה האין סופיים (אם מזג האוויר יאפשר זאת). נמשיך לעמק סקאגפיורד, המפורסם בעדרי הסוסים האיסלנדים הרועים בתוכו. משם נמשיך בנסיעה צפונה לכיוון בירת הצפון - אקווירי Akureyri. הנסיעה עוברת באחד מהאזורים הכפריים החשובים והיפים של המדינה חלקה עובר לאורך חופי האוקיינוס הצפוני בנוף של נהרות שוצפים, עיירות קטנות, פיורדים, מפרצים, וכפרי דייגים ציוריים. אקוויירי ממוקמת בצפון-מזרח איסלנד, כ- 60 ק"מ דרומית לחוג הארקטי, בפיורד ארוך ויפה מוקף הרים בגובה של 1,000-1,500 מטרים. למרות קרבתה של העיר לחוג הארקטי, האקלים באקווירי מתון יחסית. נטייל במרכז העתיק של העיר, נתרשם מהבתים הישנים, בתי הקפה, המוזיאונים והאווירה המיוחד באזור. לינה באזור אקווירי.

יום 4: גודאפוס "מפל האלים" – אגם מיווטאן

נכין את עצמנו ליום ארוך מדהים ומרתק... נתחיל את היום בגודאפוס "מפל האלים" ומשם נסע אל אגם מיווטאן שהוא ללא ספק אחד מהאתרים הגיאולוגיים והגיאומורפולוגיים המרתקים ביותר באיסלנד. ימת מיוואט הוא אגם רדוד הממוקם באזור של פעילות געשית פעילה בצפון איסלנד. שמו של האגם בתרגום לעברית הוא "אגם היבחושים". האגם נוצר מהתפרצות לבה בזלתית גדולה לפני 2,300 שנה, דבר המסביר את תצורת הנוף הנשלטת ע"י מראה געשי מיוחד. עם ההגעה נצא לסיור סביב האגם, כולל הליכות רגליות קלות בין המכתשים, נראה את האגם המרתק, מבוך מדהים של צורות ודמויות שונות מסלעים וולקנים, לועות מדומים, בריכות של בוץ מבעבע ומים רותחים, שפכי לבה שעדיין מעלים קיטור ועשן מהתפרצויות מאוחרות, הרי געש ועוד... באגם מכתשי ענק, מעיינות גופרית מבעבעים, בריכות בוץ ושאריות קפואות של התפרצויות וולקניות טריות נותנות הרגשה של טיול בכוכב אחר. לינה באגם מיווטאן.

יום 5: אגם מיווטאן – הוסביק – שייט לוויתנים

בבוקר עוד נמשיך בסיורים באיזור אגם מייטאן בצהריים נצפין אל עיירת החוף הוסאביק Husavik)), ששמשה בעבר כנמלם של ציידי הלווייתנים שם נצא לתצפית על הלוויתים הרבים באזור. עם ההגעה נעלה על סירה ונצא בשיט לתצפית על הלוויתים הרבים באזור (מותנה בתנאי מזג האוויר ומצב הים). לאחר ההפלגה המרתקת נערוך ביקור במוזיאון לווייתנים במקום. לינה באגם מיווטאן.

יום 6: קניון נהר הקרח – מפלי דטיפוס – שמורת יוקורסאר אל הפיורדים המזרחיים

בבוקר נצא דרומה אל שמורת יוקולסרגליופור Jokulsargljufur שהפירוש המילולי של שמה הוא: "קניון נהר הקרח" השמורה היא לאורכו של נהר מצוקי, עמוק ומרהיב ביופיו, ה"גראנד קניון" של איסלנד. במהלך הסיור נצא לביקור במפלי דטיפוס Dettifoss, אחד ממפלי המים וחזקים והשוצפים באירופה, זרם מים אדיר שנופל מגובה של 44 מטר, רוחבו הוא 100 מטרים. דטיפוס הוא המפל בעל ספיקת המים הגדולה ביותר באירופה. בשמורה משושי בזלת, שאריות פלטה געשית, מערות וולקניות ועוד. לאחר הביקור נמשיך אל הפיורדים המזרחיים, הדרך חוצה נהרות גועשים, שטחים פראיים ורמות חשופות - הכל בנוף ירחי מרתק ביותר. אחר הצהריים ניסע אל העיירה אגליסטדיר Egilsstaðir, בדרכנו נחצה שטח מדברי וצחיח המאפיין את צפון מזרח איסלנד. לינה באזור אגליסטדיר.

יום 7: הפיורדים המזרחיים

היום נטייל לאורך חופי הפיורדים המזרחיים, בדרך נראה כפרי דייגים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת ונוף איסלנדי במיטבו ולזה אין תחליף, פסגות הרים, נהרות, מפלים, אגמים קטנים, מפרצים, פיורדים ציוריים. טבע פראי ושונה – איסלנד במיטבה! בדרך נעצור לביקור באוסף האבנים הפרטי הגדול ביותר בעולם Petras Stone Collection . לינה וארוחת ערב באזור.

יום 8: שייט (רכב אמפיבי) בלגונת הקרח, הפארק הלאומי סקאפטאפטל

היום נגיע אל אזור שדה הקרח הדרומי, שדה הקרח של ואטנאיוקול (Vatnajökull), הנחשב כקרחון היבשתי הגדול ביותר באירופה ושטחו כ- 8,100 קמ"ר. יש מעט מאד מקומות באיסלנד ובעולם כולו בו האדם מרגיש באפסותו כמו באזור הזה... במהלך היום נצא לשייט חווייתי באמצעות רכב אמפיבי בין שדות השלג ובתוך לגונת הקרח. לאחר ובהתאם לזמן נצא אל הפארק הלאומי סקאפטאפטל, איזור מוריק מוקף קרחונים שם נמצאת הפסגה הגבוהה באיסלנד ונמשיך בסיורים ותצפיות נוף. האזור הוא שמורת טבע מרהיבה ואחת מהחשובות בדרום איסלנד, חלון גיאולוגי עוצר נשימה לבליית קרחונים ופעילות געשית. יום מקסים של טבע והרפתקאות. לינה באזור.

יום 9: מצוקי דירלהוליי – רכב שטח בעמק טורסמורק

הבוקר נצא אל העיירה ויק, נקודת ההתיישבות הדרומית ביותר באיסלנד. נמשיך בנסיעה לכיוון דירהוליי Dyrholaey, לשון יבשה סלעית עם מראה משכר חושים של מצוקי ענק, מדרונות תלולים, תהומות עמוקים הנופלים בדרמטיות אל הים הסוער וגלי הים מתנפצים. זוהי גם היא גם הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד ואתר קינון של עופות ים רבים, בניהם תוכי הים "פאפינים" הציפור הלאומית של איסלנד כמו גם ציפורים רבות אחרות שיפליאו בתצוגות אויר מרשימות. נמשיך בנסיעה מזרחה אל עבר המפל המרשים סקוגאפוסSkógafoss , ולאחר נרד אל החוף הדרומי ונעצור במפל Seljalandsfoss, כולל הליכה רגלית קלה אל תוך המפל (מאחוריו, בלי להירטב...). בהמשך נעבור לרכבי שטח נעזוב את הכביש הראשי וניסע לכיוון עמק תורסמורק אחד מהאזורים הירוקים באיסלנד, נווה מדבר הכלוא בין הקרחונים, ההרים הגבוהים והקרחונים חוסים על האזור מהרוחות החזקות ומזג האוויר הקשה היוצר מיקרו אקלים ייחודי ונוח באזור. עמק תורסמורק הוא שמורת טבע יפיפייה המורכבת מעמקים עמוקים והרים שנוצרו בהתפרצויות געשיות תחת הקרחונים בתקופת הקרח. העמק ממוקם בין שלושה קרחונים מעליהם מתנשא הר הגעש אייפיאטלאיוקול Eyjafjallajökull שהתפרצותו שיבשה לא מזמן את סדרי התעופה בעולם. הדרך לת'ורסמורק מרהיבה ביופייה, חוצה נהרות, אגמים, הרים, גבעות ברכב שטח מיוחד המוסיף מימד להרפתקה.

יום 10: רכב שטח אל שמורת לנדמאנלאוגר – "המשולש האיסלנדי" – תינגווילר

הבוקר נצא לכיוון שמורת לנדמנלאוגר. המסלול בתוך השמורה עובר דרך מגוון רחב של קניונים, עמקים ורכסי לבה שחורה, מישורי הלבה מוקפים בהרים צבעוניים המקנה למקום מראה ייחודי ושובה לב. הדרך ההררית שלLandmannaleið מציעה לנו כמה ממראות מהנופים היפים בכל האזור. במהלך היום נצא בהליכה קלה אל כמה מהמסלולים היפים בשמורה. לא נוותר על רחצה בבריכה הגיאותרמית הטבעית, המקום הוא פנינה אמתית ושובת לב. בחלקו השני של היום נצא אל המשולש האיסלנדי המפורסם לביקור בתינגווילר - הפרלמנט הראשון בעולם שנבנה בשנת 930 לספירה, ללא ספק זה האתר ההיסטורי המשמעותי ביותר באיסלנד. תינגווילר ממוקם בתוך בקע משורי מרהיב ביופיו, נצא לסיור רגלי קצר בין נהרות לבה שחורים, מצוקים, סדקים, בריכות ואגמים כחולים... לינה אזור המשולש האיסלנדי.

ימים 11-12: "המשולש האיסלנדי"– מערת הקרח - מפלי גולפוס – גייזר – לגונה כחולה - תל אביב

נתעורר ליום אחרון באיסלנד, נצא לסיור להרפתקה שתוביל אותנו אל היופי הגולמי והבלתי נגוע של קרחון לנדג'וקול Langjokull, נסייר עמוק לתוך מנהרות הקרח מעשה ידי אדם המובילות ללב הכחול של הקרחון. משם נמשיך אל "מפלי הזהב", המפלים המפורסמים של גולפוס - ממפלי המים השופעים ביותר באירופה כולה. מי נהר ההויטה נופלים בדרמטיות מגובה של 32 מטרים לתוך קניון מצוקי מרהיב ביופיו. נמשיך ונבקר באתר גייזר המפורסם שהעניק את השם לתופעה העולמית. ללא ספק אחת מאטרקציית הטבע המפורסמת ביותר באיסלנד. הגייזרים (המעיינות המינרלים החמים) הפורצים משכבות לבה פנימיות שבבטן האדמה, כ-50 קילומטר דרום-מערבית לעיר הבירה. המראה של המים הלבנים המבעבעים הפורצים בשצף קצף מתוך שדות האבן השחורים הוא בלתי נשכח. במהלך היום נחזור לאזור ריקיאוויק לבילוי בלגונה הכחולה Blue Lagoon, ובפי המקומיים: "Blaa Lonio". זהו אתר נופש בו טובלים בבריכות מים חמימות ויפהפיות, תחת כיפת השמים (טמפ' המים 37 מעלות; אחוז המלחים 2.5%). בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה מריקיאוויק – לתל אביב (אין לילה במלון) * סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך הערות
16/07/2024 27/07/2024 5389 רויטל לוי-שטיין
פופולרי
הזמינו עכשיו
08/08/2024 19/08/2024 5389 רונן חסון
פופולרי
הזמינו עכשיו
13/08/2024 24/08/2024 5389 שי שרון
פופולרי
הזמינו עכשיו
20/08/2024 31/08/2024 5389 ענת פוגל
פופולרי
הזמינו עכשיו
27/08/2024 07/09/2024 5389 אמיר ראש
פופולרי
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות ת"א – רקייאויק – ת"א (דרך יעד ביניים).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון ליולי 2023).
* מלונות מדרגת תיירות טובה : לינה בבקתות תיירות בחלק מהלילות. יש לקחת בחשבון כי בחלק מהמקומות – תשתית התיירות היא ברמה בסיסית (חדרים נקיים ונעימים עם שירותים ומקלחות בחדר).
* תחבורה: אוטובוס תיירים: רכבים ייעודיים בהתאם לתוכנית.
* כלכלה: חצי פנסיון.
* צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים באתרים: ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* כניסות לאתרים ואטרקציות כמפורט בתוכנית לרבות: שייט לצפייה בלווייתנים, קרחון לנגיוקול (מערת קרח), שייט ברכב אמפיבי בלגונת הקרח, 2 ימי רכבי שטח בעמק טורסמורק, ושמורת לנדמאנלאוגר, כניסה ללגונה הכחולה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 200€.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* שירותי סבלות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* בדיקות קורונה במידה ויידרש
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 200€, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות, כרטיסי אשראי ללא ריבית. תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 200€ שלא יוחזרו. מ 31-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 75% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 989 € אירו.
- בין 20-24 מטיילים תחול תוספת של 99 € אירו

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

איסלנד - הרפתקאות של אש וקרח

מספר ימים: 12, מספר לילות: 10
החל מ-€5389
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול