תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
הודו בדגש רג'סטאן כולל דלהי והטאג' מאהל - מסלול מיוחד לשומרי מסורת ולקהל הדתי
מספר ימים: 11
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
דרום מזרח אסיה
הודו הנה מהמדינות המאוכלסות ביותר בעולם; כמעט מיליארד בני אדם החיים בפסיפס אנושי רב גוני ומיוחד במינו. הודו היא מדינה של ניגודים אין ספור: נופי מדבר צחיחים לצד יערות גשם סבוכים, תעשיות הי-טק משגשגות לצד חקלאות בראשיתית, רכבים מפוארים ומלונות שרד לצידן של אוטובוסים מקרטעים ומעלי אבק ועשן. גם המטיילים בתת היבשת העצומה, מתחלקים לאותם אלו המתקשים לקבל אותה ולאלו האוהבים אותה. משהו בשילוב המדהים של הניגודים לא יכול להשאיר אתכם אדישים ובסופו של דבר תאלצו לעשות את הבחירה לכאן או לכאן; אולם מובטח לאלו מכם שיכנסו לעולם מופלא זה שכנראה ישבו בקסמיו לעד. הודו בעיקרה היא מדינה רוחנית והמפגש הסוער בין חיי היום יום והמציאות הרוחנית הדתית, בולט בהודו לעומת מקומות רבים אחרים. אנשי הדת, הביקור במקדשים, האירועים וההתרחשויות, הרחובות העמוסים לעייפה, הצבעוניות וההמולה, שווקים ובעלי חיים – כל אלו דורשים מאמץ, ידע ומוכנות נפשית. המסע בהודו הוא מסע למקום אחר; זהו מסע לטבע ונופים, עתיקות ומבצרים, אגמים ונהרות, שווקים וחנויות, מקדשים וקופים, אמונות ורוחניות – הכול בשילוב צבעוני וריחני מדהים ובלתי יאמן של מיליארד אנשים החיים בצפיפות, דוחק ותוך כדי השלמה עם גורלם – לטוב ולרע. המסע להודו מקיף ומעמיק אתריה הקלאסיים של הודו, בהם נחווה את הטעמים, הריחות והמראות של אחת המדינות הצבעוניות והקיצוניות ביותר בעולם.
היתרון של דרכים TRAVEL
מצודת אמבר
ג'ודפור "העיר הכחולה"
טיול ג'יפים במדבר
2 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: יום א' – 17 דצמבר: ת"א – דלהי

נצא בטיסת בוקר ישירה מת"א לניו דלהי. העיר דלהי (Delhi) החדשה והישנה - בירתה של הודו. נבקר בצריח הגבוה של הכותאב- מינאר, נבקר בקברים ומקדשים מוגולים המעידים על גדולתם של שליטי הודו לאורך ההיסטוריה. לא נוותר על הנקודה היהודית, ביקור בבית הכנסת ובבית הקברות היהודי הסמוך לו ומפגש עם נציג/ת הקהילה היהודית. נמשיך אל שער הודו ובניין הפרלמנט המרשים, ארמון הנשיאות, ו-הראג' גהאט – גן המציין את מקום שריפת גופתו של גנדי. נעצור בקונאט פלייס, הכיכר הענקית המוקפת שורות של בנייני עמודים המאוכלסים בחנויות, בנקים ומסעדות. ארוחת ערב ולינה בדלהי

יום 2: יום ב' – 18 דצמבר: דלהי

את היום נקדיש לבירה דלהי. לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור ריקשות באזור המסגד הגדול והחשוב ביותר בהודו ג'אמה מאסג'יד ובשוק המפורסם והמרהיב הצמוד אליו, צ'אנדי צ'וק, הנחשב כבזאר הססגוני והצבעוני ביותר בהודו. נראה את ה"מבצר האדום" המסמל את השלטון המוגהולי המפואר. נצא לביקור מרתק במקדש הסיקהי גורודווארה – אחד המקדשים המרגשים בטיול, קהילת הסיקהים מבוססת על נתינה לקהילה ועבודה התנדבותית במוסדות של הדת. הדוגמא המרשימה לכך זה המטבח במקדש אשר מידי שעה ממלא חדר אוכל של מאות סועדים להם מוגשת ארוחה חמה במקום. נסייר ככל שיותיר לנו הזמן. לינה בדלהי.

יום 3: יום ג' – 19 דצמבר: דלהי – אגרה

הבוקר נשלים את סיורינו בבירה ונצא בנסיעה לעבר אגרה (Agra) שבמדינת אוטאר פרדש (Uttar Pradesh). העיר הייתה בירת השושלת המוגולית במאות ה 16 וה-17 לפני שהעבירו המוגולים את בירתם לדלהי. המוגולים נודעים כארכיטקטים ובנאים מעולים והותירו אחריהם מבנים מונומנטליים המהווים יצירות אומנות. בשעות הבוקר המוקדמות נצא לביקור בטאג' מאהל – האנדרטה הגדולה בעולם לאהבה וגם מבנה ארכיטקטוני מהחשובים בהודו אליו נגיע מהמלון בריקשה מיוחדת ונערוך ביקור באחת מסדנאות השיש. לינה באגרה

יום 4: יום ד' – 20 דצמבר: אגרה – ג'אייפור

הבוקר פנינו אל פטיפור סיקרי (Patehpur Sikri) – עיר נטושה במדבר שהינה אחת מנקודות הפאר הארכיטקטוני המוסלמי שבהודו. העיר המרהיבה שיכנה בעבר את חצר ארמונו של השליט המוגולי הזכור לטוב בשל סובלנותו. העיר בנויה מאבן חול אדומה וצהובה ונראית כאילו ננטשה זה עתה. עם ההגעה נצא לסיור בעיר ונתפעל מעושרה הארכיטקטוני של התרבות המוגולית החרוטה באבן החול המדברית שבה. העיר על שלל ארמונותיה ומבניה הייחודיים הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסקו. בתום הביקור נמשיך אל ג'אייפור (Jaipur), בירת רג'סטאן השוכנת בנוף פראי ומוקפת מצודות ומבצרים. עם ההגעה נצא לסיור ראשוני בג'אייפור. נשוטט בשוקיה הידועים כצבעוניים ביותר בהודו. בערב נלך לראות סרט הודי מבית היוצר של בוליווד... לינה – ג'איפור.

יום 5: יום ה' – 21 דצמבר: ג'איפור – מצודת אמבר

ג'איפור, נודעת בכינויה "העיר הורודה" בשל אבן הגיר הורודה ממנה נבנו חומת העיר והארמונות. על פי אמונתם של בני ההינדו, ג'איפור הייתה מרכזו של גן העדן ומכאן העושר הרב בפסלים, מרפסות מעוטרות ועוד. נעלה אל מצודת אמבר המפוארת והציורית אשר שימשה בעבר כמשכנן של נסיכות ג'איפור. לאחר סיור מודרך בתוככי המצודה נצא לסיור בג'איפור. נשקיף אל עבר ארמון הרוחות (האווה מאהל) אשר נימנה כאחד מסימני ההיכר של ג'איפור ומבנהו משקף את האמנות הראג'פוטית להווייתה. נמשיך ונבקר ב"אוסף" המבנים המוזרים המהווים את מצפה הכוכבים (ג'נטאר מנטאר) של ג'יי סינג, השליט חובב האסטרונומיה אשר על שמו נקראת ג'איפור. נמשיך לסיור בשוקיה הידועים כצבעוניים ביותר בהודו. לינה – ג'איפור.

יום 6: יום ו' – 22 דצמבר: פושקר

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את ג'איפור ונצא בנסיעה אל עבר פושקר (Pushkar) עירו של האל ברהמה - האל הבורא לחוויה בלתי נשכחת. עיר מקסימה זו נחשבת כאחד מחמשת המקומות החשובים ביותר בדת ההינדית. העיר יושבת על שפת אגם פושקאר המוקף גבעות משלושת צדדיו ומדבר מצידו הרביעי. בעיר קיימים מעל 500 אתרים הינדיים. נצא לסיור רגלי, נקיף את האגם יחד עם עולי הרגל. נבקר במקצת מהמקדשים וכמובן נתרשם מחיי המקומיים ברחובות ובשווקים הצבעוניים. בערב קבלת שבת וסעודת ליל שבת בחב"ד. לינה בפושקר

יום 7: שבת – 23 דצמבר: פושקר

סיורים רגליים בבבזאר הססגוני. נשב על המדרגות על שפת האגם. עם צאת שבת נצפה במופע צועני קוברה לינה בפושקר

יום 8: יום א' – 24 דצמבר: פושקר - קימסר – טיול ג'יפים

נפתח את הבוקר בשיעור יוגה נשלים את סיורינו בפושקר ואפילו קצת זמן להשלים קניות. בצהריים נצא לעבר נצא אל המדבר החולי של ראג'סטן לעבר כפר בלב מדבר - קימסר. זוהי חוויה מדברית ייחודית! אופי השטח משתנה, האוכלוסייה, הכפרים, הלבוש וכמובן המנהגים. בדרכינו חולות צהובים. עם ההגעה לכפר, נתמקם במלון הייחודי. ארוחת ערב ולינה בקימסר

יום 9: יום ב' – 25 דצמבר: ג'ודפור

לאחר ארוחת הבוקר נצא ברכבי שטח לעבר הדיונות המקיפות את העיר שם נהנה מנוף מרהיב של חולות רג'סטן וצ'אי הודי. נמשיך את מסענו לעבר העיר ג'ודפור (Jodhpur) ”העיר הכחולה”. עם ההגעה נצא ברגל אל סמטאות העיר ושוקיה. נשוטט בשוק המדהים שליד מגדל השעון עיר הטיפוסית בין ריחות תבלינים, בתי ברהמינים כחולים, פרות משוטטות וכרך שוקק חיים. לינה בג'ודפור.

יום 10: יום ג' – 26 דצמבר: מצודת ג'ודפור – טיסה לדלהי

לאחר ארוחת הבוקר נערוך ביקור במצודת מהרנגאר החולשת על העיר ג'ודפור. מצודה שבנייה החלה במאה ה16 ממוקמת בגובה של 120 מ' מעל פני הים וצופה על הנוף האינסופי של מדבר טאר הגדול של הודו. נסייר ככל שיותיר לנו הזמן ובהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה לעבר דלהי. עם ההגעה נערוך ביקור חגיגי בבית מקומי. ארוחת ערב ולינה בדלהי

יום 11: דלהי – ת"א

את היום נקדיש להשלמות הסיורים בדלהי. נראה את אחד המבנים הייחודיים של העיר – בור המים הגדול Argesan kibauli. נמשיך לשוטט בפארה גנג' המוכר כמיין בזאר. נשלים מזכרות, נסעד ארוחת ערב מוקדמת בבית חב"ד ונצא לעבר שדה התעופה לטיסת ערב חזרה לארץ.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות וטיסת פנים
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לאוגוסט 2023).
* מלונות מדרגת תיירות טובה/ראשונה.
* כלכלה: ארוחות בוקר וערב לאורך כל הטיול, ארוחת צהריים כריכים הבכנה עצמית.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/רכבות/ריקשה/פילים, סירות וכו'.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* ויזה קבוצתית להודו.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר לא כולל

* אשרת כניסה להודו בעלות של 90 $
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* בדיקות קורונה במידת הנדרש
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150$ שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיסי אשראי, במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 31-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 80% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 749 $ דולר ארה"ב.
* בין 20-24 מטיילים תוספת 891 $ לאדם.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

הודו בדגש רג'סטאן כולל דלהי והטאג' מאהל - מסלול מיוחד לשומרי מסורת ולקהל הדתי

לפרטים נוספים על הטיול