תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
הודו בדגש רג'סטאן, הטאג' מאהל וואראנסי כולל קהג'ורהו
מספר ימים: 16
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
דרום מזרח אסיה
הודו הנה מהמדינות המאוכלסות ביותר בעולם, למעלה ממיליארד בני אדם החיים בפסיפס אנושי רב גוני ומיוחד. הודו היא מדינה של ניגודים אין ספור. נופי מדבר צחיחים לצד יערות גשם סבוכים, תעשיות הי-טק משגשגות לצד חקלאות בראשיתית, שכונות יוקרתיות לצד פרברי עוני ומקבצי נדבות רעבים ללחם. גם המטיילים מחלקים אתה לאלו השונאים אותה ולאלו האוהבים אותה. משהו בשילוב המדהים של הניגודים לא יכול להשאיר אתכם אדישים, אולם אלו מכם שיכנסו לעולם מופלא זה, ישבו בקסמיו לעד. הודו היא פסיפס אנושי רב גוני ומיוחד, כמעט מיליארד בני אדם! החיים באיזון עדין ומדהים עם הטבע ומשאבי החיים (כמעט ללא עזרה מבחוץ). הודו היא מדינה ללא הפסקה, המפגש הסוער והמרתק בין חיי היום יום העמוסים והקשים והמציאות הרוחנית הדתית המיסטית והממכרת, משאיר בנו המטיילים רושם עמוק. החיכוך היום יומי עם קושי החיים, האנשים, אנשי הדת, הביקור במקדשים, בשווקים, הריחות העזים, האירועים הבלתי פוסקים, ההתרחשויות וכל הדינמיקה דורשים מאמץ, ידע ומוכנות נפשית לפני כל ביקור בהודו. הטיול הזה להודו הוא טיול גיאוגרפי ייחודי, איכותי מסוגו. דרך הטיול מאפשרת לראות את הודו בצורה מעמיקה, רצינית ומקיפה. התחבורה בין הערים והכפרים מבוססת אוטובוס צמוד וטיסות. המלונות הן שילוב בין מלונות "מורשת" מיוחדים לבין מלונות ברמה גבוהה.
היתרון של דרכים TRAVEL
ג'איפור בירת רג'יסטאן
ג'ודפור העיר הכחולה
שייט על הגנגס
הטאג' מאהל
ועוד...
 

מסלול הטיול

ימים 1-2: ת"א - דלהי- אודאיפור העיר הלבנה (Udaipur)

ניפגש בשדה התעופה ונמריא בטיסה לדלהי (דרך יעד ביניים או ישירה). היה והנחיתה תהיה לאחר טיסת לילה העברה לבית מלון וא. בוקר. העברה לשדה תעופה וטיסה לאודייפור Udiapur העיר הרומנטית ביותר ברג'סטאן יושבת על שפת אגם פיצולה הציורי. נסיעה אל המלון. התארגנות, אולי מעט מנוחה אם הזמן יאפשר. לעת ערב ניסע אל תוככי העיר העתיקה אל האוואלי (בית סוחרים עתיק) לראות מופע פולקלור טיפוסי לרג'סטאן. לינה וארוחת ערב אודאיפור.

יום 3: אודייפור

ביקור בארמון המהרגיה הנמצא על גדת האגם הצפונית מזרחית. הארמון, הבנוי אבנים צהובות, מקושט בצריחים, כיפות ומרפסות שמעניקים לו את מראו הייחודי. נטייל במרחב ואולמות הארמון הענק והמהודר. נמשיך לטייל בסביבה הקרובה ונעלה על מקדש ההינדואי ג'אגנדיש , המקודש לאל וישנו. נמשיך לסייר בגבעת מאגרי, שבה נמצא יד זיכרון ללוחמת חירות הודית המהרנה פראטאפ. נטייל בגן היפה עם המזרקות ונראה את הפילים החצובים בסלע. שייט על אגם פיצ'ולה, האגם המרכזי של אודייפור, אולי המראה הידוע ביותר של העיר. ארוחת ערב ולינה אודייפור

יום 4: אודייפור - קומבלגאר - רנקפור (Ranakpur) – נרלאי

נצא צפונה בדרך הררית מרתקת רצופת כפרים, שדות חקלאיים ובארות שמימיהם נשאבים ע"׳ בהמות. בדרכנו נעלה אל המצודה מעוררת הכבוד של קומבלגאר, שנבנתה ע"י אחד מגיבורי מרוור, מהרג'ה קומבהא לא רק גיבור קרבות אלא גם בנאי גדול. נגיע ונבקר במקדש הג'איני המיוחד של רנקפור (Ranakpur). המקדש, הבנוי שיש לבן, ומעוטר באלפי פיתוחים בשיש על פני 1,444 עמודיו נחשב לאחד מחשובי המקדשים הג'אינים. נמשיך אל נרלאי (Narlai), כפר קדוש ובו יותר מ- 300 מקדשים. לעת ערב נגיע למלון שהיה ארמון צייד קטן של מהרג'ות ג'ודפור ושהוסב למלון מורשת ונהנה מאירוח במקום מקסים. זהו מלון מורשת ייחודי באווירה יוצאת דופן. חדרים אינם זהים ובערב תטיילו מחדר לחדר לגלות את סודותיהם. לינה וארוחת ערב בנרלאי

יום 5: נרלאי - ג'ודפור העיר הכחולה (Jodhpur)

בבוקר נחלץ עצמות בטיול בכפר השקט והמקסים ובטיפוס אל סלע הפיל, גבעה סלעית ונוכל לחזות במישורים רחבי הידיים בין הררי הסלע של נרלאי. נסיעה של כ – 4 ש' אל ג'ודפור. נבקר במצודה המדהימה החולשת על העיר ג'ודפור ונרד ממנה ברגל אל סמטאות העיר ושוקיה. נשוטט בשוק המדהים ותוסס החיים שליד מגדל השעון עיר הטיפוסית בין ריחות תבלינים, בתי ברהמינים כחולים, פרות משוטטות. לינה וארוחת ערב בג'ודפור

יום 6: ג'ודפור – היכרות עם בעלי מלאכות - פושקר (Pushkar)

בבוקר נערוך טיול ג'יפים באזור כפרי שבו חיים קבוצות אתניות מעניינות. נבקר אצל בני הבישנוי, קבוצה עתיקה ואקולוגית הידועים כמגיני העצים. נראה את טקס האופיום. נמשיך אל בני המויילה, קבוצה אחרת של כדרים מוסלמים, המשמרים עשיית כדרות עתיקה. ננסה לראות גם קבוצה שעיקרה גידול בהמות לחלב וקבוצה נוספת הנקראת פראג'פאת של אורגים מסורתיים. נסיעה אל עבר פושקר (Pushkar) עירו של האל ברהמה - האל הבורא, אחת הערים הקדושות ביותר בהודו. עיר עם קסם ורוגע המקיפה אגם קטן בלב מדבר ראגיסטאן. לפי האגדה עף האל ברהמה מעל המדבר השחון ושמע את האנשים מתפללים לגשם. משהחליט להיענות לתפילתם, השליך מידו פרח לוטוס אשר יצר את אגם המים. בשעות הערב. נערוך טיול גמלים בחולות שסביב פושקאר ונשב לעת שקיעה לראות ריקוד מסורתי. לינה וארוחת ערב בפושקר (פושקר עיר צמחונית)

יום 7: פושקר – אג'מר - גיאיפור (Jaipur)

שיעור יוגה בבוקר . לאחר מכן הדגמה של מתופף בתופי ”נגרה” המאפיינים את רג'יסטאן בפרט זמן חופשי להסתובב בפושקר הצבעונית. ניסע אל אג'מר הקרובה, עיר מוסלמית שוקקת חיים. לרגע תחשבו שאתם במכה. לב אמיתי של אסלאם כפי שלא ראיתם. נמשיך אל העיר ג'איפור Jaipur. ללא ספק זו אחת הערים המרתקות והצבעוניות ביותר בהודו. עיר של שווקים, תנועה ססגונית ועשר ריבוא מראות. לינה וארוחת ערב בג'איפור

יום 8: ג'איפור Jaipur – אמבר – ג'איפור

היום נערוך הכרות עם עולמם העשיר המרתק של המהרג'ות. נעלה רכובים על פילים אל מצודת אמבר Amber המפוארת והציורית אשר שימשה בעבר כמשכנן של נסיכות ג'איפור. נחזור אל העיר נעצור לצילום ליד ארמון הרוחות, סימן ההיכר הארכיטקטוני של של ג'איפור. נבקר ב"אוסף" המבנים המוזרים המהווים את מצפה הכוכבים של ג'״ סינג השליט חובב האסטרונומיה ונבקר גם בחלק מארמון העיר. נשתדל גם לשוטט בסמטאות ובשווקים ההומים והצבעוניים: נשים לבושות בשלל צבעים ומכוסות בתכשיטי כסף כבדים, דוכני פירות, קטורת ותבלינים. בערב נצא לחוויה מיוחדת, צפייה בסרט הודי בבית קולנוע המפואר ראג' מאנדיר (לא נשארים עד הסוף – אל דאגה) . לינה וארוחת ערב בג'איפור

יום 9: ג'איפור - פטאפחור סיקרי - אגרה (Agra) – הטאג' מאהל

נסיעה אל פטאפחור סיקרי Patehpur Sikri בירת האבן הנטושה של השליט המוגולי הגדול אכבר. עיר שבנויה כולה מאבן חול אדומה. עיר שננטשה שנבנתה למופת עם ארמונות (בעיקר לנשים השונות), בתי ציבור, בריכה מרתקת ותצפית יפה אל קבר של פיל ונעזבה באופן מפתיע. נמשיך לאגרה, בה שוכן האתר המפורסם בהודו- הטאג' מאהל ואחד המבנים המרתקים בעולם. מבנה מונומנטלי לאהבה ולארכיטקטורה. נבקר בטאג' במתינות, נעצור בכל פינה להסבר ולצלם ונתמוגג מאחד המראות הכי ידועים בעולם. ארוחת ערב ולינה אגרה

יום 10: אגרה – ג'הנסי – אורצ'ה

העברה לתחנת הרכבת של אגרה בשעות הבוקר. ונסיעה ברכבת אל ג'הנסי. רכבת בהודו אין לתאר את החוויה עד שלא נכנסים לתחנת רכבת על ההמולה שבה וסביבותיה ונסיעה היא תמיד חוויה מיוחדת. נתפנק מעט במחלקה הממוזגת. הנסיעה היא 2.5 ש. נגיע לג'הנסי וממנה נסיעה לא ארוכה אל אורצ'ה, כפר שבליבו מצודה שנותרה מימי הביניים של הודו. אווירה אחרת, שלווה ומצודה מרתקת מאין כמוה. יצאנו מאתרי התיירות הרגילים והעמוסים. ארוחת ערב ולינה אורצ'ה.

יום 11: אורצ'ה - קהאג'וראהו – המקדשים האירוטיים

מאורצ'ה נצא בבוקר בנסיעה לקאהג'וראהו שהיא שירה באבן. נגיע בשעות הצהריים לאחר נסיעה של כ – 4 ש. נבקר בשתי קבוצות מקדשים. האחת בתוך פארק נאה - המקדשים האירוטיים על שלל הגילופים והתבליטים המיוחדים. נטייל בין המקדשים השונים ונראה את הסיפורים והתבליטים החקוקים באבן. נערוך סיור בקבוצה סמוכה של מקדשים ג'יינים. ארוחת ערב ולינה קהאג'וראהו.

יום 12: קהאג'וראהו - ואראנסי – נהר הגאנגס

יום של נסיעה ארוכה אל ואראנסי. נצטייד בארוחה ארוזה, פירות ועוד. נסיעה דרך נופים כפריים. עצירות פה ושם. נעביר את הזמן בנעימות. נגיע אל ואראנסי, העיר שהיא הלב הפועם של ההינדואיזם. נהר הגאנגס, אמא גנגה, והעיר העתיקה הפרושה לצידו היא משאת נפש של כל הינדואי. ארוחת ערב ולינה ואראנסי.

יום 13: ואראנסי- סארנאת

בשעות הבוקר המוקדמות נרד אל שפת הגנגס לראות את טקסי הטבילה השונים שעל שפת הנהר. נשוט על הנהר בין הגהאטים (המדרגות) השונים. ננסה להתקרב אל אחד מהמדרונות -המדרגות המיועדים לשריפת המתים. נחזור לארוחת בוקר והתרעננות. לאחריה נסייר בעיר. נראה את האוניברסיטה, את מקדש דורגה, את מקדש הודו או אמא הודו, את מסגד אורנגזב שניצב בלב העיר העתיקה. ניסע אל סארנת, גן הצבאים, המקום שבו כינס הבודהא את תלמידיו לדרשה החשובה ביותר. נראה את הסטופה המדהימה שבנה המלך האדיר אשוקה ובמידה והמוזאון הקטן פתוח נכנס גם אליו. בשעות הערב, אחד השיאים של הטיול. נחזור אל שפת הנהר לראות את טקס האש, הדימפאלה, שמושך מאמינים ותיירים כאחד. פשוט מדהים. לינה וארוחת ערב ואראנסי.

יום 14: ואראנסי- דלהי

טיסת צהריים אל דלהי. ניסע אל קומפלקס המקדש של אקשאדראם, אחד המקדשים החדשים והיפים ביותר בלדהי ובהודו בכלל. ערב רב של סגנונות ארכיטקטוניים מכל רחבי הודו, אבן אדומה, שיש לבן ועוד. ארוחת ערב ולינה דלהי.

יום 15: דלהי – העיר העתיקה – טיול ריקשות

נתחיל את הסיור בעיר העתיקה, טיול בריקשות בצ'אנדני צ'וק הבאזאר-השוק הססגוני הידוע והצפוף. ניסע לדרום העיר לראות את קוטוב מינאר, הצריח המקסים מן המאה ה – 12. נערוך סיור פנורמי בדלהי החדשה עם עצירה ליד בנייני הפרלמנט בסגנון האינדו-ויקטוריאני וליד שער הודו. נמשיך אל ראג' מאנדיר, מקום השריפה של גהאנדי. עם ערב קוקטייל בבית משפחה הודית. ארוחת ערב ולינה דלהי.

יום 16: דלהי – ת"א

עם בוקר נפתח את הבוקר במקדש הסיקהי הגדול של דלהי, חוויה מיוחדת. נשב ונאזין לתפילה. העברה לשדה וטיסה לתל אביב. * סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לדצמבר 2023).
* טיסות פנים בהתאם לתכנית
* לינה: במלונות מצוינים מדרגה ראשונה ומלונות מורשת
* כלכלה: חצי פנסיון, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול.
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס/מיניבוס תיירים ממוזג/ ריקשה/ סירות כו'.
* הדרכה: מדריך ישראלי מצוות דרכים – יגאל צור
* מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* אשרת כניסה להודו בעלות של 80$ (ניתן לעשות ויזה אלקטרונית מוזלת באינטרנט/ באחריות המטייל).
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* תשר למדריך ישראלי 5$ לאדם ליום לכל ימי הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 200 $ שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 200 $ שלא יוחזרו. מ 31-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 14 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 1,089$
*בין 20-24 מטיילים תוספת של 189 $ לאדם

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

הודו בדגש רג'סטאן, הטאג' מאהל וואראנסי כולל קהג'ורהו

לפרטים נוספים על הטיול