תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
אינדונזיה - מסע אל הארכיפלג המוזהב מסלול מיוחד לשומרי מסורת - האי באלי, האי גאווה כולל הר הגעש של ברומו
מספר ימים: 12
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
דרום מזרח אסיה
אינדונזיה היא מדינת איים ענקית וקסומה, בחלק בו יבשת אסיה נפגשת באוקיאנוס השקט. כ- 17,677 (ספירה אחרונה ולא סופית) של איים טרופיים שטופי שמש. המשתרעים מצפון ומדרום לקו המשווה ולאורך של למעלה מחמשת אלפים קילומטר. למעלה מ- 220 מיליון תושבים, הנחלקים לכ- 100 קבוצות אתניות שונות ודוברים מעל 300 שפות וניבים שונים. אינדונזיה היא פסיפס אתני, שאין כדוגמתו בשום מקום אחר בעולם; מה שהיה ידוע במאה שעברה כ"איי התבלינים" או ה"ארכיפלג המאלאי" ממנו שאבו חומרים לסיפוריהם סופרים כג'וזף קונרד וסומרסט מוהאם הוא עדיין כיום אוסף בלתי נדלה ויוצא דופן של אנשים, מקומות, צלילים, מראות ונפלאות טבע. קרחונים בהרים הנישאים של איריאן ג'איה, שם עד לא מזמן שוטטו שבטים אוכלי אדם, ביצות ענק ויערות גשם טרופיים בקאלימנטאן (בורניאו), האי השלישי בגודלו בעולם וקופי אורנג אוטנג בסומטרה, האי הרביעי בגודלו. לאורך הארכיפלג יש למעלה מ- 300 הרי געש, כאשר כשני שליש מהם היו פעילים בתקופות ההיסטוריות וחלקם פעילים עדיין כיום! טרסות אורז בבאלי, חופים לבנים משובצים בדקלי קוקוס, ריפי אלמוגים מהעשירים בעולם. למרות שהארכיפלג תופש רק קצת למעלה מאחוז אחד של השטח היבשתי בעולם, ניתן למצוא כאן את המגוון העשיר ביותר של צמחיה, זוחלים, דגים וציפורים ביניהם רפלסיה, הפרח הגדול ביותר בעולם ודרקון קומודו, הזוחל הגדול ביותר. אין פלא שהמוטו של אינדונזיה הוא "בינקה טונגאל איקה", שפירושו האיחוד שבגיוון. למרות שזוהי הארץ המוסלמית הגדולה בעולם המוטו נשמר בליברליות מפתיעה ולכן אפשר לראות כנסיה ליד מסגד ואנשים שמתחת לרובד המוסלמי והנוצרי עדיין מקיימים מנהגים רבים של דתם המסורתית: ההינדואים בודהיסטים או אנימיסטיים. לצד ג'אקארטה, המתפתחת בצורה מטאורית ניתן למצוא שבטים העוברים רק בימים אלו מתקופת האבן ישירות אל המאה ה-21 ולצד שרידי המנהגים המסוגננים של חצרות הסולטנים בג'אווה את הפולחן הקסום של בני כפר באלינזי.
היתרון של דרכים TRAVEL
האי באלי
סיור ברכבי שטח
ג'יפים אל הר הגעש ברומו
הסטופה של ברובודור
טקס טרנס ג'טילאן
 

מסלול הטיול

יום 1: יום א': תל אביב – האי באלי (אינדונזיה – דפנסאר) - אובוד

מפגש בשדה התעופה ומשם נצא בטיסה דרך יעד ביניים אל דנפסאר, בירת האי באלי (אליה נגיע מחרת).

יום 2: נחיתה בבאלי (דפנסאר) – נסיעה לאובוד

עם ההגעה, נעבור את בדיקת הגבולות ונסיים את נפגוש את אנשי הקשר המקומיים, ונצא בנסיעה למלון. בדרך מפגש ראשוני צבעוני עם האינדונזים. לינה אובוד.

יום 3: יום ג': סיור ברכבי שטח – טרסות האורז - מקדש היער באטוקארו

את היום נפתח בטיול ג'יפים, לסיור בין הכפרים ובנוף הכפרי הסובב את האזור. נצא אל טרסות האורז ההמרהיבות, של ג'אטילאווי. נערוך הליכה בטרסות האורז, כדי להכיר את מערכת השקיית המים, נלמד על ארגוני ההשקיה המקומיים "הסובאקים". נבקר במקדשים המרשימים שנועדו לשמור על באלי מפני רוחות רעות ושדים כולל מופע ברונג וראנגדה, המוקדש למאבק של הטוב ברע. נבקר במקדש היער באטוקארו Batukaru אחד המקודשים והחשובים באי המגן על האי ותושביו מפני רוחות רעות. לינה אובוד.

יום 4: יום ד': ממלכת קלונג קונג – טקס טוהרה – מכרות המלח של קוסמבה – הכפר העתיק טנגאנאן

נצא אל מזרח האי, אל חצר המשפט של קלונג-קונג. שרידי אחת הממלכות המקומיות. הארמון, אשר נבנה בסוף המאה ה-17 לספירה, חרב בתקופת השלטון ההולנדי בשנת 1908 והמבנה ששרד הוא היכל הצדק (Kerta Gosa). נראה את הפסל המנציח התאבדות קולקטיבית בזמן הכיבוש ההולנדי. נמשיך אל גואה לאווה, מערת העטלפים ולמעשה מקדש קדום. לאחר מכן ניסע לכפר שבו שוכן חבר קרוב, אידה פדנה טרנה, שהינו הכהן ההינדואי של הכפר, כדי לראות ולחוות, כיצד מבוצע טקס טיהור וברכה וכיצד מכינים מנחות. חוויה. נמשיך למכרות המלח של קוסמבה (Kusamba). הכפרים של קו החוף הבאלינזי, בהם יש מסורת בת מאות שנים של ייצור והפקת מלח בשיטות עתיקות ימין. בהתאם לזמן נצא לביקור בכפר העתיק טנגאנאן (Tenganan), ביתם של ילידי באלי אגה. תושבי הכפר עדיין עובדים על מלאכתם כפי שעשו במשך דורות. לינה אובוד.

יום 5: יום ה': מקדש המים הקדושים – האגם הוולקאני באטור – מופע הקצ'אק

נבקר במקדש המים הקדושים טאמפק-סירינג (Tampak Siring), מקדש עתיק בן למעלה מ 1000 שנים, מהיפים והתוססים בבאלי. המקדש נבנה מעל מעיין קדוש ובו טקסים של פולחן המים. נמשיך לתצפית נוף מרהיבה מקלדרת קינטמאני (Kintamani) אל אגם באטור והלוע הוולקני של הר באטור. בערב נצפה במופע הקצ'ק – ריקוד הקופים הפולחני. לינה אובוד.

יום 6: יום שישי: כפרי האומנים מאס וצ'לוק - מוזיאון אגונג ראי – החופים הדרומיים של באלי.

היום נרד לכוון החופים של דרום האי באלי, נסיעה בין שדות חקלאיים וכפרים אינדונזים. נעצור לביקור בכפרים מאס (Mas) המתמחים בעבודות גילוף העץ, ובכפר צ'לוק (Celuk) המתמחים בעבודות כסף וזהב. נבקר במוזיאון מיוחד לאמנות ותרבות הבאלינזית מוזיאון אגונג ראי (Agung R ai Museum of Art) המוזיאון נוסד על ידי אגונג ראי, באלינזי שהקדיש את חייו לשימור ופיתוח האמנות והתרבות הבאלינזית. הכנות לשבת, תפילות וסעודת ליל שבת. לינה בבאלי.

יום 7: באלי: יום שבת

אחרי תפילה, קידוש וסעודת שבת נסייר רגלית באוזר העיר ונהנה ממתקני המלון. לינה באלי.

יום 8: יום א': באלי – האי ג'אווה – סוראבאיה – הר הגעש ברומו

נטוס מבאלי לעיר סוראבאיה שבאי ג'אווה. ג'אווה (Jawa), הוא האי החמישי בגודלו בארכיפלג המלאי (כ- 132,000 קמ"ר), המאוכלס ביותר בעולם בו 125 מיליון תושבים. האי ג'אווה הוא גם האי הפורה ביותר בחגורה הטרופית בו פזורים הרי געש ורמות וולקניות, בנוסף מהווה האי את מרכז העצבים הכלכלי-תרבותי-פוליטי של אינדונזיה. עם ההגעה נערוך סיור קצר בעיר (בהתאם לשעת הנחיתה). בהמשך נסיעה לכיוון הר הגעש ברומו. במהלך הנסיעה נפגוש את תושבי האזור שהם שילוב מרתק ומעניין של הינדואיזם עם אסלאם. נראה את המקומיים מעבדים את את הטרסות החקלאיות הירוקות המרהיבות ושיחי הכותנה. בדרך נעצור כדי לראות בעבוע של בוץ וולקני חם. עם ההגעה נערוך טיול רגלי בכפר ציורי השוכן בשיפולי הקלדרה הענקית. ארוחת ערב ולינה ברומו.

יום 9: יום ב': ג'יפים אל הר הגעש ברומו – ג'וג'קרטה

לפנות בוקר נעלה על הג'יפים בנסיעה במעלה ההר. נחכה לזריחה המרגשת מנקודת התצפית ולאחר מכן ניסע עם הג'יפים אל ים החולות שבתחתית המכתש. נעלה על סוסים ועימם נעלה חלק מן הדרך. סיום – עליה אל הלוע הדרמטי המדהים של הר הגעש ברומו. נחזור למלון לארוחת בוקר. לאחר מכן ניסע אל שדה התעופה בסוראבאיה ונטוס מסורביה אל ג'וגג'קרטה. ג'וג'קרטה היא הבירה התרבותית של האי, המשמרת את השפעותיהן המכריעות של התרבויות, הדתות והאימפריות העתיקות ששלטו במקום במהלך מאות השנים האחרונות. לינה בג'וגג'קרטה

יום 10: יום ג': ג'וג'קרטה – הסטופה של בורובודור - טקס טרנס ג'טילאן

הבוקר נצא לביקור באתר הארכיאולוגי החשוב ביותר באינדונזיה - הסטופה של ברובודור, אתר מורשת עולמי עפ"י אונסק''ו. המבנה האדיר הנמצא בלב הג'ונגלים המסמל את התפיסה הקוסמית הבודהיסטית. האתר בנוי מאבן כתמונת הקוסמוס מעין מנדלה (Mandala) אדירת ממדים, מושלמת בפרופורציות ובבנייה שלה. בורובודור הוכרה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית, ומהווה את אחד האתרים הבודהיסטיים החשובים ביותר בעולם כולו, שהשפעתה על תושבי ג'אווה ניכרת עד עצם היום הזה. משם נצא בנסיעה אל אזור הכפר גדונג סונגו (Gedong Songo), שם נצפה במופע ריקודי ג'טילאן (Jathilan Dance) – מופע טרנס שאמאני – בו הרוקדים מכניסים את עצמם לטראנס למשך הריקוד כולו, מצב זה מאפשר להם לבצע פעולות הנראות כמעט בלתי אפשריות. לינה בג'וגג'קרטה

יום 11: יום ד': ג'וג'קרטה – נסיעה ברקשות – ארמון הסולטן - מקדשי פרמבאנאן

בחלקו השני של היום נצא בנסיעה בכלי הרכב המקומיים הבצ'אק (Becak) - ריקשות (אופניים) אל ביקור בארמון הסולטן (Sultan's Palace) המפואר מהמאה ה-18 הניצב במרכז העיר והוא הלב של התרבות הג'אוונזית כולל ביקור בגן סארי (Taman Sari). בהתאם לזמן נשלב ביקור במפעל באטיק – טכניקת צביעת בדים המשלבת שימוש בשעווה. משם נצא למקדשי פרמבאנאן (Prambanan) מתחם מקדשי ההינדואיזם הגדול ביותר באינדונזיה. המקדשים המרשימים עטורים בתבליטים המתארים את היצירות העל-זמניות של הראמאיאנה והמהבראטה ומהוות עדות לעוצמתה של התרבות ההינדואית ששלטה באזור בסוף האלף הראשון לספירה. לינה בג'וגג'קרטה. הערה: יתכן ואת הלילה נעשה בבאלי.

יום 12: ג'וג'קרטה – באלי

בבוקר בהתאם לשעת ההמראה עוד נספיק סיור פרידה מהעיר, בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה חזרה לבאלי ומשם טיסת המשך לתל אביב (דרך יעד ביניים).

יום 13: תל אביב

נחיתה בתל אביב בשעות הבוקר.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות: ת"א - באלי אינדונזיה וחזרה.
* טיסות פנימיות: טיסות כמפורט בתוכנית הטיול. – משקל כבודה מקסימלי של 20 ק"ג לאדם
* מיסי נמל, דלק וביטחון (נכון לפברואר 2023)
* אוטובוס תיירים ממוזג להעברות ונסיעות כנהוג באינדונזיה.
* כניסה סיורים וביקורים, ג'יפים, רכבי שטח באתרים השונים - כמפורט בתכנית הטיול.
* כלכלה: פנסיון מלא (בצהריים כריכים בהכנה עצמית).
* מבשל/ת תומכ/ת דתי/ת להכנת הארוחות.
* צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות טובה.
* טיפים לנותני שירותים בחו"ל.
* דמי רישום בסך 250 $ שלא יוחזרו.
* מדריך ישראלי מצוות "דרכים".

המחיר לא כולל

* ויזה לאינדונזיה לבעלי דרכון ישראלי .
(סך של 175$ שלא יוחזרו במקרה של ביטול מעבר לתנאי הביטול הרגילים).
* ארוחות מעבר למפורט.
* אשרת כניסה שמשולמת ישירות בשדה התעופה בעלות משוערת של כ-40 $
* הוצאות ושירותים אישיים.
* ביטוח מטיילים אישי.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 5 € ליום לאדם.
* טיפ / תשר למבשלת/אחראית לוגיסטיקה כשרה, נהוג לתת 3 € ליום לאדם.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 250 $, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 250 $ שלא יוחזרו. מ- 45-60 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול, מ- 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 40% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 60% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 80% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 989 $ דולר ארה"ב.
* בין 20-24 מטיילים תוספת 249 $ דולר לאדם.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

אינדונזיה - מסע אל הארכיפלג המוזהב מסלול מיוחד לשומרי מסורת - האי באלי, האי גאווה כולל הר הגעש של ברומו

לפרטים נוספים על הטיול