תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
ירדן - מסלול מיוחד משולב הליכות קלות אל הנבטים, פטרה ואדי רם ועוד...
מספר ימים: 4
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
המזרח התיכון
ירדן טומנת בתוכה הפתעות והרפתקאות אין ספור. ירדן היא המדינה שגבולה הוא הארוך ביותר עם ישראל וסביבו שזורה מסכת של יחסים ארוכים ומפותלים. עוד לפני הסכם השלום שנחתם עם המלך חוסיין בשנת 1994, שררה מערכת יחסים חמימה ואין ספור שיתופי פעולה חשאיים בין המדינות. הזיהוי האתני של תושבי ירדן נע על פני קשת רחבה; רוב האוכלוסייה הם פלשתינאים, שהגיעו לירדן לאחר מלחמת השחרור; חלק גדול אחר מסך האוכלוסייה הם הבדואים שחיים במערב המדינה ובדרומה. רוב תושבי הממלכה מוסלמים סונים אם כי קיים גם מיעוט נוצרי (צצ'נים, צ'רקסים, כורדים, ארמנים ועוד). תושבי ירדן הנם אנשים חביבים ומאירי פנים, נושאים בחובם גינונים ומנהגים עוד מתקופת השלטון הבריטי הטבועים עמוק בתרבותם. כל מפגש עם התייר המזדמן מלווה בברכות, באיחולים לשלום ובחיוכים לבביים. את הטיול בירדן נתחיל במעבר רבין אשר בערבה הדרומית. לרובנו יהיה זה מפגש ראשון עם נופים מדהימים ומרהיבים. תחילה נעבור בואדי רם - ארצו של לורנס איש ערב. זהו אזור מדברי בו פסגות ההרים בגובה של 1500 מטר והנוף מדהים בצבעי מדבר אדומים ומשכרים. מאות קילומטרים רבועים מבותרים בואדיות חוליים ובתצורות סלע אבן חול מרהיבות ביופיין, כשפטריות חול, קשתות, עמודים וקניונים הינם חלק קטן מעוצמתו של המקום. את יום הטיול הראשון נסיים במחנה אוהלים בדואי חדש ולבבי. למחרת נמשיך בסיורנו בשטחו הצפוני של הררי אבן החול  ולקראת צהריים נפנה לעיר הנבטית – פטרה. סמוך לעיר העתיקה שוכן הכפר ואדי מוסא בו נבלה לילנו השני. העיר פטרה הוקמה על ידי הנבטים בעמק צר ומוגן על ידי הרי גרניט גבוהים בעלי שלל צבעים ואילו חלקיו התחתונים של העמק  בנויים מסלעי אבן החול האדומה. העיר כולה נחצבה בסלע האדום ומכאן שמה העממי – הסלע האדום. בשל יופיו ויחודו הרב המקום מהווה מוקד משיכה תיירותי עולמי. יומנו השלישי יחל בביקור בפטרה הקטנה ולאחר מכן נמשיך בדרך ההררית היורדת אל הערבה הירדנית ודרומה לעקבה. לפנות ערב נגיע למסוף הגבול  שבין עקבה ואילת, ונשוב לישראל. 
היתרון של דרכים TRAVEL
הארנון – ואדי מוג'יב
הדיונה הגדולה
חפלה בדואית במדבר
 

מסלול הטיול

יום 1: מעבר גבול (ערבה) – הארנון ואדי מוג'יב – ואדי חודירה – כראק

ניפגש בשעה 07:00 בבוקר במעבר גבול ערבה (מסוף רבין). לאחר חציית הגבול, נצא עם האוטובוס הירדני לכיוון ים המלח, נעבור בערבה הירדנית. לאורך הדרך נשקף נוף מרגש של הישובים בצד הישראלי בהמשך נסיעה לאורך חופו המזרחי של ים המלח עד לגשר הארנון. בכניסה נעצור להתארגנות, בגדי הליכה במים, נקבל חליפות הצלה (חובה) ונכנס לערוץ הנחל... מכאת תתחיל ההרפתקה שלנו בסדרה של סולמות. ההליכה במעלה הערוץ כנגד זרם המים השוצף. קניון הארנון או בשמו המקומי ואדי מוג'יב הוא מהמרשימים והיפים בעולם, קניון צר, מצוקי ומרהיב ביופיו. קירותיו מזדקפים לגבהים של מעל 150 מטרים מעלינו… נגיע עד לתחתית המפל המפורסם, המראה מרהיב ומרגש. מכאן נחזור על עקבתנו. בהמשך היום בהתאם לזמן נרד לטיול רגלי בנקניק הססגוני של ואדי חודירה. המסלול (1-2 שעות) מרשים מרהיב ביופיו כולו בתוך קניון מצוקי צר ומוצל, מים זורמים מלווים אותנו לכל אורך ההליכה. בכמה מקומות נצטרך להתגבר על מפלונים תוך סיוע ועזרה הדדית (המפלים משתנים מדי שנה). לקראת סוף היום נחזור על עקבותינו. נטפס מדרום ים המלח אל הרי מואב והרמה הירדנית בדרך מרהיבה ביופייה. נמשיך לתצפית הר נבו (בהתאם לזמן) וממנו נצפה ב"ארץ המובטחת”. לינה כראק.

יום 2: קניון איבן חאמד – פטרה

בבוקר מוקדם נצא בנסיעה על רמת המדבר ונרד בדרך המפותלת לואדי (קניון) אבן חמאד, שהוא מהיפים והמיוחדים בין קניוני ירדן. נצא למסלול הליכה (5-6 שעות) מרהיב בואדי הזורם במים חמים ובמקומות מסוימים הופך הנחל למנהרה עקב סגירת התקרה על ידי טרברטינים וכולו מלא צמחיה עבותה ודקלים, ממש נישה טרופית ירוקה באמצע המדבר. בהמשך נצא בנסיעה על רמת המדבר, נעצור לסיור וביקור בכפרים ירדנים קטנים הממוקמים בין הואדיות של הרי מואב. שם נפגוש את התושבים המקומיים ונלמד על אורחת חייהם. בהתאם לזמן נעצור לביקור קצר בכפר העתיק והציורי דנה הנמצא באחת המקומות היפים ביותר במדינת ירדן ומוקף בנוף מרהיב ומרגש. רוב תושבי הכפר עברו לגור יותר למעלה על דרך המלך ואכלסו את הכפר קדיסייה וכיום בכפר יש כמה משפחות. מראה ואדי דנא מן הכפר עוצר נשימה ובלתי רגיל, המקושט בעצי ערער אדום, אלונים, אלות אטלנטיות ועוד. לאחר שנתענג על הנוף נמשיך בנסיעה בדרך ההר אל פטרה. לינה פטרה.

יום 3: ואדי מוסא – פטרה – הליכה אל הר הקורבנות – ואדי רם

בבוקר נצא לסיור בפטרה – אחד משבעת פלאי עולם... עם ההגעה נצא לסיור בעיר המרתקת - ניכנס דרך ואדי מוסא "הסיק" עד פתח עיר הבירה של הממלכה הנבטית לסיור במבוכי פטרה – "הסלע האדום". נלמד להכיר את סודות העיר המסתורית והמיוחדת; אתר מדהים זה הוכרז לפני זמן לא רב כאחד משבעת פלאי תבל של ימינו. את הסיור נתחיל בהליכה בקניון הסיק הצר והמפותל, בקצהו מתגלה המבנה המפורסם המכונה "אל-חזנה" (באוצר), שבחזיתו תבליטים מפוארים ומכלולי קבורה מפוארים, נבקר בקברים העתיקים, בתיאטרון המיוחד שנבנה בסגנון רומי, נשמע על היסטוריה, אגדות, סיפורים ועוד. משם נחל בעליה דרומה להר הקורבנות. זהו מסלול מרהיב שעורך כ-3 שעות המגיע לפסגות ההרים העוטפים את פטרה מדרום. בסופו של יום נחזור לדרך ההר המובילה לאזור ואדי רם. את הלילה נבלה במחנה האוהלים הבדואי. לינה: מאהל בדואי מאובזר, לכל זוג אוהל עם מיטות מסודרות, בערב חפלה וארוחת ערב טעימה, במרכז המאהל מדורת תמיד.

יום 4: ואדי רם (ג'יפים) – מעבר גבול ערבה

נשכים קום ונתעורר לזריחת המדבר... בבוקר נפגוש את רכבי ה 4X4 הפתוחים... היום כולו בסימן ואדי רם - סלעי אבן החול הצבעונית, דיונות חוליות וקניונים. נתחיל במחנה הלילה שלנו – קא דיסה, היושב בתוך בקעה מישורית ומלוחה. נמשיך בנסיעה במרחבי החולות בדרך שתוביל אותנו לכיוון הקשת הגדולה של ג'בל בורדה. משם נבקר בכמה מהמקומות המפורסמים של ואדי רם: הקשתות, מעיין לורנס, הדיונה הגדולה, נקיק חזאלי, בו נסייר ונצפה בכתובות סלע ומשם נמשיך לעין אל קטר. נמשיך לשוטט בינות הדיונות האדומות והסלעים הציוריים נחפש פינות חמד נסתרות ונלמד על מערכות המים והפיסול בסלע. נשלב מסלול רגלי בין הצוקים ואבן החול האדומה, אחר הצהריים נרד בדרך המהירה המובילה מעמן לעקבה, בהתאם לזמן אולי נספיק למבט ואולי לרחצה בים האדום (מפרץ עקבה) ולאכול מנת פלאפל ארונה אצל "המוהנדס" ומשם לקראת ערב למעבר הגבול (ערבה) שם נסיים את הטיול.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* לינה: במלונות מצוינים מדרגת תיירות טובה בכראק ובפטרה, אוהל בדואי במדבר.
* כלכלה: חצי פנסיון – ארוחות בוקר וערב בבתי המלון
(לא כולל בוקר היום הראשון וערב היום האחרון).
* צ'ופארים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים.
* אישורי טיול, מדריך ירדני, שוטר ירדני.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום בסך 100 $ דולר ארה''ב.

המחיר לא כולל

* הסעות מ/אל מעברי הגבול.
* דמי מעבר גבול אישיים: ישראל – כ 100 ש"ח, ירדן – 5 דינר (סה"כ כ-25$).
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* בדיקת קורונה ביציאה מירדן – במידת הצורך
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 100 $ דולר ארה''ב. יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיסי אשראי, מזומן, העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100 $ דולר ארה''ב שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ומעבר הגבול לירדן יהיה סגור לתיירים בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו ניתן יהיה לעבור את הגבול הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הרישום לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות חשובות:
* בין 10-14 מטיילים תוספת 99 $ דולר ארה''ב.
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 199 $ דולר ארה''ב.* התוכנית מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

ירדן - מסלול מיוחד משולב הליכות קלות אל הנבטים, פטרה ואדי רם ועוד...

לפרטים נוספים על הטיול