תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
מרכז אמריקה - מקסיקו וגואטמלה בעקבות האצטקים והמאיה
מספר ימים: 16
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מרכז אמריקה
טיול במרכז אמריקה הוא מסע אל תרבויות עבר מפוארות. האצטקים והמאיה הן תרבויות מפוארות שנעלמו מן העולם והשאירו אחריהן ערים מסתוריות, מונומנטים אדירים, פירמידות, ופסלים מפוארים. מרכז אמריקה מהווה גשר בין צפון היבשת לדרומה, והינו יחידת נוף ייחודית, זהו ללא ספק אחד מהאזורים היפים והמרתקים ביותר. חופי טורקיז, יערות גשם טרופיים, הרי געש פעילים, רמות וולקניות גבוהות ואגמים ציוריים הכול בנגיעות של קסם מן העבר ומסתורין מעורר צמרמורות... את המסע במרכז היבשת נתחיל במקסיקו סיטי, בירתה של מקסיקו, נסייר במטרופולין הענק נתרשם מבנייתה המיוחדת, נבקר בעיר הקדומה טאוטיוואקאן ונטפס למרומם של פירמידות השמש והירח המפורסמות. זהו המפגש הראשון שלנו עם התרבות המקומית וראשית הכרת סיפוריהם המופלאים של העמים הפרה-קולומביאניות שצמחו ופרחו כאן באזור ונעלמו מעולמנו. נבקר בחבל צ'אפס העשיר בתרבות אינדיאנית מרתקת ובנופים עוצרי נשימה. נשוט בקניון סומידרו ונבקר בעיירה הציורית סן קריסטובל בה נלמד מקרוב על אורח חייהם המיוחד של המקומיים. הדרכים בהם ניסע יהיו שופעי צמחייה טרופית ובע"ח צבעוניים, נבקר בלגונות חלומיות ונביט כל הזמן אל עבר אופק ציורי. נמשיך בארץ המאיה לביקור במפלים הכחולים, ומשם לעיר העתיקה פלנקה. בחלקו השני של הטיול נחצה את הגבול לעבר גואטמלה. החצייה תהייה במעבר על סירה בנהר האוסימניטטה, המפריד בין המדינות. משם בנסיעה דרך מרחבי הביצות והעשב לפלורס, נבקר בעיר המאיה החשובה ומסתורית טיקאל הנודעת בזכות עתיקותיה. מהופנטים מיופייה האינסופי נמשיך אל החוף הקריבי בשייט על נהר ריו דולסה. את אנטיגואה, שהייתה בירתה של גואטמלה בעבר, נכיר מקרוב בשיטוט ברחובות העתיקים של העיר ונשווה בין עוצמות הטבע ליכולות האדם. נבקר גם באגם אטיטלן שהינו ללא ספק אחד מהאגמים היפים ביותר במרכז אמריקה כולה. בצ'יצ'יקסטנאנגו נפגוש אינדיאנים צבעוניים מכל האזור, נשוטט בשוק המקומי, נבקר בכנסיית סנטו תומא ונלמד להגות את שם הכפר... נסיים את הטיול בבירתה העכשווית של גואטמלה – גואטמלה סיטי.
היתרון של דרכים TRAVEL
מקסיקו סיטי
אתר טאוטיווקאן
סאן קריסטובל
פלורס
החוף הקריבי
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – מקסיקו סיטי

נצא בטיסת בוקר מת"א למקסיקו סיטי (דרך יעד ביניים). עם ההגעה בערב, נעבור את ביקורת הדרכונים ונצא למלון. לאחר ארוחת ערב נצא לסיור רגלי בסביבת המון להתרשמות ראשונית. לינה מקסיקו סיטי.

יום 2: מקסיקו סיטי

בבוקר נצא לסיור בעיר. מקסיקו סיטי, הבירה, היא אחת מהערים הגבוהות ביותר בעולם. ממוקמת בלב הרמה התיכונה, אזור הליבה של מקסיקו, המשובצת בהרי געש פעילים. לפני הכיבוש הספרדי, פרחו באזור התרבויות של האצטקים, הטאוטיוואקים והטולקטים. הספרדים בחרו במקום כמרכז הפוליטי והדתי של "ספרד החדשה". העיר החדשה (עתיקה), נבנתה על חורבותיה של טנוצ'טיטלן (Tenochititilan), בירת האצטקים. כיום מקסיקו סיטי היא עיר ענקית עם למעלה מ- 25 מיליון נפש. שרדו בה המקדש האצטקי הגדול, עשרות כנסיות עתיקות ומוזיאונים מרתקים. בסוצ'ימילקו השתמרה רשת תעלות ששימשה לחקלאות אגמית. נתחיל בסוקאלו, העיר העתיקה, ארמונות, כנסיות ,הבתים והמונומנטים המפוארים שנבנו בתרופה הקולוניאלית, נבקר בארמון הלאומי שנבנה ע"י שרידי ארמון מונטזומה בתחילת שנות ה- 60 וכיום משמש כארמון הנשיאות. לא נוותר על הציורים המרשימים של הצייר דייגו ריברה, על הקטדרלה המטרופוליטנית, מהבזיליקה של גואדלופה ועוד. לינה מקסיקו סיטי.

יום 3: מקסיקו סיטי - טאוטיוואקאן

נצא לטאוטיוואקאן (Teothiuakan), אחת מהערים הקדומות הקדושות של התרבויות הפרה קולומביאניות הקדומות,פירוש שמה "עיר האלים". העיר מרתקת ובנויה בצורה גיאומטרית, נחשבת לאחת מההישגים הבולטים של האנושות. נבקר בשדרת המתים, בפירמידות השמש והירח, במקדש קצלקואטל (נחש הנוצות), בארמון קצלפאפאלוטל (פרפר הנוצות) ובסמטאות העתיקות. בהמשך היום נחזור למקסיקו סיטי, נבקר במוזיאון האנטרופולוגי, ונסיים בשייט בתעלות של סוצ'ימילקו. לינה מקסיקו סיטי.

יום 4: חבל צ'יאפס – שייט בקניון הסומידרו – סן קריסטובל

נצא בטיסת בוקר ממקסיקו סיטי לטוקסטלה גוטיירז בירת מחוז צ'יאפס. חבל צ'יפאס היה מנותק מהעולם החיצון, לפיכך השתמרה בו התרבות האינדיאנית יותר מכל מקום אחר במקסיקו. עם ההגעה נצא לשייט על נהר הגריגאלבה, בתוכו קניון הסומידרו (Sumidero) המאיים..., לפרקים לעומקו של הקניון מעל 1,000 מטרים וקירותיו מתנשאים לגובה של מאות מטרים. בשל גובהם הרב ומבנם הגיאולוגי הייחודי הדרך הטובה ביותר להתרשם מהדרו של הקניון היא דרך שייט בנהר. אחרי השייט המרגיע, נמשיך לצ'יאפה דה קורזו שבלב עמק נהר הגריגאלבה. לעת ערב נמשיך לעיירה הקולוניאלית סן קריסטובל הממוקמת במרומי רכס הסיירה מאדרה. סן קריסטובל הינה עיירה ציורית בה המיזוג בין הישן לחדש מורגש בכל פינה. התרבות העתיקה עדיין מהווה חלק חשוב בחיי המקומיים אך העיסוק בנושאים הפוליטיים היומיומיים תוך מאבק קיומי הוא עניין של מה בכך. בערב נצא לשוטט בסמטאותיה של העיר הציורית, כולל האוניברסיטה הקתדרלה והמוני אינדיאנים מעורבים צוצילים וצלטלים על שלל תלבושותיהם הססגוניות. לינה סאן קריסטובל.

יום 5: סן קריסטובל וכפרי האינדיאנים

יום מרתק בחבל הצ'יאפס חבל ארץ קשה ומרדני בו פועלים הזאפטיסטים עד היום. נתחיל בסאן חואן צ'מולה כפר אינדיאני עם שוק ענק במרכזו וכנסייה מיוחדת על רצפת הכנסייה מפוזרים מחטי אורן שפע של נרות בגדלים שונים וצבעים שונים המאירים את פניהם המיוסרות של המאמינים. משפחות מדליקות בחרדת קודש את הנרות ומאזינות דרוכות למלמוליו של האילול (שמאן), תוך שתית פוש (משקה אלכוהולי) ועריפת ראשי תרנגולות כדי לגרש את הרוע. הסינקרטיזם הזה הוא שלוב של נצרות ואמונות פגאניות. מחוץ לכנסיה נערכים טקסים שונים אפופי עשן הזייתי. הכנסייה צופה על העיירה כולה כך שנוכל ליהנות כאן מתצפית מרשימה על העיירה כולה. לאחר נחזור אל הכפר סאן קריסטובל, לביקור בשוק האינדיאני של סן קריסטובל. אינדיאנים מכל כפרי הסביבה מגיעים למכור את מרכולם, הכול משרוך נעל ועש מטילי זהב והמראות צבעוניים להפליא. לינה סן קריסטובל.

יום 6: המפלים הכחולים – פלנקה עיר המאיה

נצא בנסיעה ארוכה אל העיר פלנקה אחת מערי המאיה החשובות. הדרך עושה דרכה באריכות ולאט לאט נרד מרום ההרים אל החום והלחות של יערות הגשם. בדרך נעצור במפלי אקווה אזול (המים הכחולים), סידרת מפלים מדורגים עם שאון מים אדיר בצבעי כחול וטורקיז מיוחדים ומרהיבים ביופיים. נצא במסלול הליכה קל אל התצפית ממנה נשקף הדרו של האתר המיוחד ולגדותיו פריחת הברומליה כאפיפיט על ענפי העצים. אחה"צ נגיע לפלנקה, עירו של פאקאל. במרכז העיר מבנה פירמידלי שלמרגלותיו מגולפות מסיכות מות, זהו השיבאלבה ו 13 מדורי השאול ולידו קברו של פאקאל. נעלה למתחם שלשת המבנים לראות את פאקאל הקטן וצ'אם באלום (בנו) הגדול. נבקר גם במקדש הצלב, ממנו ניתן להשקיף על הארמון ועל כל העיר החרבה. נכנס אל הארמון לחזות בדמויות השבויים בני המעמדות העליונים עיניהם פוזלות ראשם מוארך ואפם נשרי אך מבטם אומר הכול... הם מבינים כי גורלם נחרץ. לינה בפלנקה או באחד מהכפרים בסביבה.

יום 7: המעבר לגואטמלה – חציית נהר האוסומסינטה – פלורס

יום נסיעה ארוך וממושך בתוך ארץ המאיה, הדרך מרהיבה ביופייה. עם ההגעה אל מעבר הגבול על גדת נהר האוסומסינטה, יפגשו אותנו סבלים שייקחו את הציוד ויעבירו אותו ביחד איתנו על סירות לכוון גואטמלה. לאחר החצייה נמשיך בנסיעה בדרך כבושה וצרה החוצה ישובים עלובים שריד לכריתת הג'ונגלים שהייתה באזור. לפני ההגעה לפלורס נבקר בעיירה סאן פרנציסקו ובית הקברות הצבעוני המאפיין את תושבי המדינה. בערב נצא לסיור רגלי בפלורס. לינה פלורס.

יום 8: טיקאל

נבקר בטיקאל – הגדול באתרי המאיה וממוקם בלב ליבה של הג'ונגל הגוואטמלי. באתר ישנם למעלה מ- 3,000 עתיקות פזורות על גבי שטח של כ- 5 קמ"ר ביניהם מקדשים, אתרי פולחן, בתי מרחץ, שדרות ועוד רבים. האתר ננטש במאה ה- 10, אך האתר עדיין מעיד במלא פאר על עוצמתה של ממלכת טיקאל האגדית. נטפס על הפירמידות, נבקר במקדשים, בארמונות ונכיר את יער הגשם. ההתיישבות הראשונה של בני אדם בטיקאל החלה בשנת 600 לפנה"ס. השבטים שישבו שם בתקופה זו היו פרימיטיביים ולכן המבנים העתיקים ביותר מתוארכים לשנת 300 לפנה"ס. העיר נבנתה ככפר קטן בהתחלה, ואט אט גדלה והתפתחה. רק בשנת 300 לספירה הפכה העיר למרכז חשוב של בני המאיה. הסברה המוכרת כיום היא שהעיר ננטשה במאה ה-10. המבנים החשובים של העיר נבנו בין השנים 550-850 לספירה וכוללים את המקדשים הרבים והמרשימים שמהווים חלק ממנה וכן האטרקציה התיירותית המרכזית שבה,הם מכסים שטח של כ-2.5 קמ"ר. המבנים הושפעו רבות מסגנונות בנייה של תרבויות מקסיקניות שכנות. ארכיאולוגים רואים בתרבות שחיה בטאוטיהואקן היום בפאתי מקסיקו סיטי, כאחת המשפיעות והמרכזיות על האדריכלות של רוב המבנים החשובים בעיר. קיומה של העיר דווח לראשונה על ידי נזיר ספרדי בשם אנדרס דה אוונדאניו, אך גילויה הרשמי של העיר מיוחס למושל פטן ב-1,848 מודסטו מנדס. בתחילה הייתה העיר חבויה היטב בתוך הג'ונגל, אך עם גילוי המבנה הראשון שבה התבצעה חפירה ארכיאולוגית רחבת היקף שחשפה את המקום כולו. חלק מהמבנים מכוסים עדיין בתלים חוליים ובצמחיה עבותה המאפיינת את הג'ונגל. לא כל המקדשים נחשפו לחלוטין על ידי הארכיאולוגים שחפרו במקום ועדיין ניתן לראות ראיות לכך שהעיר הייתה נטושה והסתתרה במעמקי הג'ונגל כמעט 1,000 שנה. לינה פלורס.

יום 9: שייט על ריו דולסה – פוארטו בריוס / לווינגסטון

בבוקר נעזוב את טיקאל ונדרים לעיירה פרונטיירה, נעלה על סירות ונצא לשיט על ה"ריו דולסה", גדות הנהר עטורות צמחיה עבותה, בנהר צמחיית מים ועליה מטופפות ציפורים, פריגאטות אלגנטיות, שקנאים כבדי מקור, אנפות לבנות נחרדות ופורשות כנף. בקתות מקומיים מסתתרות ומציצות בין העצים... לקראת סיום השייט נגיע אל שפך הים הקאריבי והעיר ליווינגסטון. בעיר אוכלוסיה רבגונית ומיוחדת תושביה הם הגאריפונאס צאצאי עבדים שחורים מאפריקה ולהם שפה משלהם. לינה פוארטו בריוס/ לוינגסטון.

יום 10: קיריגואה – אנטיגואה

מפוארטו באריוס נמשיך בנסיעה מזרחה לעבר שרידי העיר קיריגואה (Quirigua) אתר ארכיאולוגי של בני השבט מאיה, אתר קטן יחסית אך זכה לתהודה רבה הודות לתבליטי ההנצחה המרשימים במקום. קיריגואה היא אחת מערי המאיה הקטנות ביותר, אך גם אחת החשובות ביותר בזכות אוסף המונומנטים הענקיים שלה. באתר תשעה לוחות אבן כתובים המסודרים מסביב לכיכר מרכזית ומלווים במזבחות המגולפים בצורות זומורפיות (של חיות). גובהו של הלוח הגדול הוא 11 מטרים. אחרי הצהריים נחל בנסיעה לעבר אנטיגואה "עיר השושנים הנצחיות" המרשימה והמיוחדת, העיר ממוקמת בין הרי געש פואגו, אגואה ואקטננגו. אנטיגואה הייתה בירתה הקולונאלית של גואטמלה עד שבשנת 1,773 נפגעה העיר מרעידת אדמה קטלנית. רוב אוצרותיה הארכיטקטוריות נהרסו ועד היום משקיעה המדינה מאמצים רבים לשקם ולשפץ את הריסות העיר העתיקה, מעניין לראות את תוצאותיהם של מאמצים בני למעלה מ- 200 שנה. לינה אנטיגואה.

יום 11: אנטיגואה

נסייר ברחובות העיר היפה שנבנתה בהשפעת הברוק, נתכבד מכל הטוב בה כולל הכיכר הקולוניאלית "הפלסה דה ארמס", בכנסיה היפה של אנטיגואה, בארמון הקפיטנים ששימש כבניין הממשל עד 1773. כולל ביקור במוזיאון המוסיקה במרכז לאמנות עממית קאסה קוחום, בחוות קפה ועוד. לינה אנטיגואה.

יום 12: הר געש פאקאיה - הכפרים של אנטיגואה

בבוקר נצא בנסיעה לעבר הר הגעש פאקאיה, שהוא אחד מארבעת הרי הגעש הפועלים בגואטמלה. עם ההגעה נעלה על סוסים ונצא בטיפוס של כשעה לעבר פסגת ההר, נגיע למרחק של 100 מטרים מלוע הר הגעש. בדרך נשקף נוף מרהיב ביופיו של העמקים מסביב לאחר מכן נצא בנסיעה לעבר הכפרים הסובבים את אנטיגואה בניהם הכפר "סאן פליפה אגוואה קלייאנטה" בה יש שוק המתמחה באריגים ומלאכות אחרות. נמשיך אל "סאן חואן דל אוביספו" המפורסם בזכות אחת הכנסיות הקתוליות הראשונות בגואטמלה, בה התגורר הבישוף הראשון של גואטמלה. כמו כן נסייר בכפרים "סואדד ויאחה" ו"סאן פליפה". במידה והזמן מאפשר נצא לביקור בחוות קפה "לה קאזוטה" בה נלמד את תהליך הכנת הקפה באופן המסורתי. לינה אנטיגואה.

יום 13: השוק של צ'יצ'יקסטנאגו - אגם אטיטלן

בבוקר נסיעה לצ'יצ'יקסטנאגו המרכז של בני המאיה – קיצ'ה, יום שוק צבעוני בו נזכה לראות אינדיאנים מכל האזור. נשוטט בשוק ,נשוחח מעט עם הרוכלים ונכיר את אנשי המקום. נבקר בכנסיית סנטו תומא, המשמשת מרכז לפולחנים נוצריים-אנימיסטיים, השאמנים עדיין משתמשים בו לצורכי פולחן ותפילה. אחר הצהריים נצא לביקור בעיירה פנצ'חל (Panajachel) שעל שפת האגם. בפנצ'חל נוכל ליהנות מעיירה מסורתית עתיקה לצד עיירת נופש בה מרבים לבקר. לינה אגם אטיטלן

יום 14: פנצ'חל – אגם אטיטלן

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשייט באחד האגמים היפים ביותר. אגם אטיטלן שוכן ברום של 1,188 כשסביבו הרי געש נישאים. האגם נחשב בעיני רבים ליפה ביותר בגואטמלה כולה. בבוקר נשוט על פני האגם ונהנה מיופיו הייחודי, בהמשך נבקר בשוק היפה של סנטיאגו דה אטיטלן, הנמצא בצידו האחר של האגם, נבקר בכנסייה המקומית ובמקדש ביתי בו שוהה מישימון – הידוע בתור ה"גאנגסטר" המקומי. לינה אגם אטיטלן

ימים 15-16: גואטמלה סיטי – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לגואטמלה סיטי, בירת גואטמלה העיר המודרנית ביותר במרכז אמריקה כולה – גואטמלה סיטי. עם ההגעה ובהתאם לשעת הטיסה נצא לסיור בבירת גואטמלה העיר המודרנית ביותר במרכז אמריקה כולה. נכיר את מורשתה האינדיאנית, את מרכז העיר ואזוריה המודרניים. לאחר מכן נצא אל שדה התעופה הבינל"מ ונתחיל את דרכנו חזרה הביתה (דרך יעד ביניים), לתל אביב.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות ת"א – מרכז אמריקה – ת"א (דרך יעד ביניים).
* טיסות פנים/ כמפורט בתוכנית הטיול.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון למאי 2023).
* מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות מעולה בערים לודג'ים בג'ונגל.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון + 3 ארוחות נוספות.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ רכבי שטח בהתאם לתוכנית
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 200$.

המחיר לא כולל

* מס מעבר כ- 30$ לאדם בן מקסיקו לגואטמלה
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* בדיקות קורונה במידה ויידרש

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות רישום דיגיטאלי בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 200$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 200$ שלא יוחזרו. מ 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 75% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 1,189 $ דולר ארה"ב.
* בין 20-24 מטיילים תחול תוספת של 159 $ לנוסע.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

מרכז אמריקה - מקסיקו וגואטמלה בעקבות האצטקים והמאיה

לפרטים נוספים על הטיול