תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
מיאנמר (בורמה) - ארץ הזהב
מספר ימים: 14
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
דרום מזרח אסיה
מיאנמר, ממלכה בודהיסטית בעלת מורשת תרבותית שמורה בת מאות שנים הנחשפת לאט אל העולם המערבי. מקורו של העם הבורמזי משבטים באזור סין הדרומית שהתפשטו דרומה והקימו ממלכתם באזור במאות ה- 11 וה- 12. את הדת הבודהיסטית הביאו נזירים- מיסיונרים מסרי לנקה. בבורמה חיים לפחות מאה קבוצות אתניות שונות ושליש מהאזרחים הינם נזירים בודהיסטים, החיים חיים פשוטי וצנועים. על פי המסורת, כל משפחה שולחת לפחות בן אחד לשמש כנזיר לזמן מה. בבורמה שולט משנת 1988 משטר צבאי הדואג לדכא בכוח את התושבים ומונע מהן זכויות אלמנטאריות, ביניהן צנזור דואר אלקטרוני וגישה כללית לאינטרנט, שיחות הטלפון יקרות מאוד ואזרחי המדינה אינם מורשים לעזוב אותה. בתגובה למחאות לא אלימות של סטודנטים ואזרחים על המצב הכלכלי במדינה הגיב המשטר במעשי טבח בהם נהרגו יותר מ- 10,000 אזרחים, מרביתם סטודנטים ונזירים. אונג סן סי קי, מנהיגת האופוזיציה וראש המאבק הדמוקרטי שזכתה בבחירות 1990 הושמה במעצר בית, מבודדת ומנותקת ממשפחתה עד שנת 2010. עם ביטול הבחירות בהן זכתה, ניתנה לה האפשרות לעזוב את המדינה אך היא סירבה. הנהגתה ודביקותה במחאות לא אלימות הפכו אותה לסמל המאבק לדמוקרטיה ועל כך זכתה בפרס נובל בשנת 1991. הנוף הפראי והמגוון בבורמה בתולי ועוצר נשימה השטחים הרבים שעדיין שמורים ולא מתויירים, מחזקים את תחושת הזמן שעמד בה מלכת. האוצר הגדול של בורמה הינו העם הבורמזי, רוחני ומעורר כבוד, נדיב, כנוע ומסביר פנים השואף לחיות חיים צנועים ושלווים. בהרים חיים שבטים אותנטיים המשלבים בין מסורת עתיקה וערכי קולוניאליזם בריטי שנשארו לאחר הכיבוש. באגאן, עיר הבירה הראשונה של האימפריה הבורמזית אוצרת בחובה 40 קמ"ר של פגודות, סטופות ומקדשים עתיקים מימי המלך אנווארטה ב- 1057. שני שליש מהתושבים מתקיימים מחקלאות התופסת כשישית משטחי המדינה כולה ואורז הינו הגידול המרכזי. בבורמה קיימים מחצבים רבים, עתודות נפט גדולות ובריכות דגים רבות.
היתרון של דרכים TRAVEL
אגם אינלה
מנדלי הבירה העתיקה
פגודת שוודאגון
מנזר הארמון המוזהב
אמפארפורה עיר חיי הנצח
 

מסלול הטיול

ימים 1-2: טיסה תל-אביב – יאנגון (מיאנמר)

יציאה מתל-אביב בטיסת אל על לבנגקוק ומשם בטיסת המשך ליאנגון הבירה הלא רשמית של מיאנמר (בורמה). אחרי הנחיתה נעבור למלוננו להתרעננות ובהמשך נצא לסיור היכרות ראשוני ביאנגון. לינה וארוחת ערב ביאנגון.

יום 3: יאנגון – באגאן

נטוס הבוקר לעבר העיר באגאןBAGAN (ארץ המקדשים) אשר בה היו (בשיא פריחתה) כ- 13,000 מקדשים, פגודות, ושאר מבני דת שנבנו על שפת נהר האירוואדי במשך כ- 400 שנים מאז הקמתה בשנת 849. כיום נותרו באזור כ- 2,000 מקדשים ועוד אלפי הריסות. נתחיל בביקור בשוק המקומי ההומה, בהמשך נסייר בין אלפי המקדשים העתיקים המקשטים את המישורים רחבי הידיים שעל גדת הנהר ונעמוד מקרוב על מספר דוגמאות לארכיטקטורה, אמונה ומאורעות העבר בעת ביקורינו במבנים הייחודים בהם מקדש שוויזיגון SHWEZIGON PAGODA, פגודה מרשימה אשר נבנתה במאה ה-11, ב- KU-BYAUNK GYI נתרשם מציורי קיר עתיקים המוגנים ע"י אונסקו, ב- TEMPLE ANANDA ארבעה פסלים גדולים וחשובים וממקדש קאימינגה KHAY MIN GA נשקיף על הנוף, נעצור גם בבית מלאכה לעבודות יד מקומיות כגון הסיגרים הבורמזים הידועים, עושי האטריות והחטיפים המקומיים ועוד. נבקר במנזר ונכיר את אורח חיי הנזירים המהווים חלק כה חשוב בחייהם של הבורמזים. נסיים את היום בשקיעה המקסימה מעל לאלפי המקדשים כשברקע הנהר וההרים. לינה וארוחת ערב בבאגאן.

יום 4: באגאן – הכפרים באזור

איזור בגאן הוא אחד המרומות הפראיים והמיוחדים בבורמה. בבוקר נצא לסיור בכפרים הקטנים שמסביב, נשלב רכיבה על אופניים (לאמיצים). לכל כפר התמחות בעבודה אחרת, נבקר אצל חרשי העץ, הנפחים, יצרני הלבנים, כפר עושי האטריות (נודלס). בעיקר נעקוב אחרי אורחות החיים והמנהגים של המקומיים. לקראת ערב נצא לסיור על עגלות רתומות לשוורים/סוסים אל נקודת תצפית מרהיבה ביופייה על "עיר מיליון הפגדות" והשקיעה הציורית.לינה בגאן. כדור פורח – באחד מהבקרים (לפנות בוקר - בהתאם למזג האוויר), ניתן לצאת לטיסה מרהיבה ביופייה בכדור פורח מעל אלפי המקדשים באזור בגאן. עלות הטיסה כ- 320$ לאדם.

יום 5: מנדאליי

הבוקר נצא צפונה אל עבר העיר מנדאלי MANDALAY, בירתה הקודמת של בורמה שבסביבתה שרידי ערי בירה עתיקות. מנדאליי היא העיר השנייה בגודלה במדינה והמובילה התרבותית. שמה של העיר על שם הגבעה השלטת בצפון העיר. לאחר ההגעה ובהתאם לשעה נעלה לגבעת מנדלאיי לתצפית מרהיבה על העיר וסביבתה ונהנה ממראה השמש השוקעת מעל המישורים ונהר האירווואדי הענק. נראה את "הספר הגדול בעולם" בפאגודת KUTHODAW ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. ארוחת ערב ולינה במנדאליי.

יום 6: מנדאליי

לאחר ארוחת בוקר – נצא לסיור בעיר. מאנדאליי - הייתה בירתה המלכותית של מיינאמר, עד שהאנגלים כבשו אותה וסיפחו את כל בורמה להודו. העיר הייתה יעדה הסופי של "דרך בורמה" בימי מלחמת העולם השנייה. נבקר במנזר הארמון המוזהב Shwenandaw Monastery, המבנה שהפך למנזר כיום הוא השריד האותנטי היחיד ממבני הארמון המקורי ובו פיתוחי עץ מדהימים. נבקר גם בפאגודת מאהמוני - הפגודה הקדושה ביותר במנדלאיי, בה נערכים טקסים דתיים, הכוללים הבאת מנחות לבודהה והדבקת דפי/עלי זהב על גופו הקדוש. נבקר גם בבית מלאכה מקומי לריקוע זהב, המייצרים בו עליי זהב להנחה כמנחה לבודהה. נמשיך לפגודת קוטודאו – בודהה השיש הגדול בעולם, המסותת מאבן שיש אחת. בערב נעלה לתצפית שקיעה בגבעת מנדאליי. ארוחת ערב ולינה במנדאליי.

יום 7: מנדאליי- הבירות הנטושות

היום נצא אל עבר ערי הבירה העתיקות – מסביב למנדאליי. נתחיל את היום באמפארפורה – הבירה העתיקה של בורמה. משמעות שמה: "עיר חיי הנצח". נבקר בגשר העץ מדהים U-Bein הנמשך על 1.2 ק"מ, מה שהופך אותו לגשר עץ הטיק הארוך בעולם, נמשיך למנזר מהאגאדאיון Maha Gandhayon Kyaung הידוע כבית ספר לנזירים. נמשיך בנסיעה אל העיר אינווה INNWA אשר נבנתה בשנת 1364 על אי מלאכותי שנוצר בחפירת תעלה המקשרת את הנהרות ושימשה כבירה כ- 400 שנה. נבקר באתרים המרכזיים – המגדל הנטוי, מנזר אונגמי בונזן (Maha Aungmye Bonzan) שהוא מבנה מפואר ומרשים שמדגים את האמנות באדריכלות הבורמזית, נבקר גם בסטופת Htihlaing Shin Paya, שהיא השריד העתיק ביותר שנבנה בתקופת באגאן במאה ה-11. נמשיך אל העיר העתיקה סאגאינג, כיום גבעה גדולה מכוסה במקדשים ופגודות, שהינם רק צל חיוור לעוצמת הממלכה בעבר. בערב נחזור למנדאליי לארוחת ערב ולינה.

יום 8: מנדאליי – ההו – מערת הנטיפים פינדיאה

הבוקר נצא בטיסה צפונה לההו שבצפון מזרח המדינה, בחבל בני השאן, שהוא המחוז הגדול במדינה. בעבר ההו הייתה משלט הררי אזורי בריטי, כיום חבל זה מאוכלס במיעוטים שאינם בורמזים, שנכבשו ע"י בורמזים מעמק האירוואדי. עם הנחיתה נצא בנסיעה אל עבר פינדאיה (עיירה קטנה ולבבית), בדרך נראה את הגבהות המוריקות וטרסות האורז המדורגות, כולל ביקור באחד מהכפרים היפים באזור. נמשיך לביקור במערת פינדאה – מערת נטיפים המהווה אתר עלייה לרגל בזכות 8,000 פסלי בודהה שקובצו בתוכה אשר הובאו ע"י מאמינים אדוקים מכל רחבי בורמה. נבקר גם באגם פינדאיה המשמש כבסיס לתעשיית הנייר והמטריות. הכפר משמש גם כבסיס ליציאה לטרקים באזור (גם אנחנו לא נוותר על הליכה קצרה באזור...) ולאחריו ההעברה למלון וארוחת ערב בפינדאיה.

יום 9: אגם אינלה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה ב"מדינת שאן" בין הכפרים הציוריים של בני המקום נעצור בשוק הצבעוני האזורי של העיירה טאונג'י. לאחר נמשיך לאגם אינלה. נצא בשייט אל העיירה נאיונג שווה Nyaung Shwe, השוכנת על שפת האדם, נבקר בשוק המקומי וברחובותיה הציוריים. אחה"צ נגיע אל מלונינו על שפת אגם אינלה. לינה וארוחת ערב באזור האגם.

יום 10: פסטיבל כדורים פורחים

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לכיוון העיירה טאונג'י .(Taunggyi) , שם מידי שנה נערך פסטיבל בלוני אש. נבלה בפסטיבל בלוני האש הפורחים השנתי שמתקיים בטואנג'י Taunggyi בקרב המקומיים אשר חוגגים על ידי הפרחת בלונים העשויים עבודת יד מניירות שאן מסורתיים. זהו אחד הפסטיבלים הפופולאריים ביותר במיאנמר, אותו חוגגים 6 ימים לפני ירח מלא, ובמשך שבוע ימים. ארוחת ערב ו לינה באזור

יום 11: אגם אינלה

את היום נקדיש לאזור אגם אינלה Inle ולאתרים סביבו. סביב האגם כ- 200 עיירות וכפרים. נראה את הסירות המקומיות אשר אותן משיטים בעזרת הרגל, נצא בשייט בסירות לונג טייל מוארכות של המקומיים, השייט יהיה באחד היובלים הזורמים אל האגם, בדרך נראה כפרים ציוריים ומקומיים המעבדים את אדמתם כמו לפני מאות בשנים. נבקר בכפרים ובמקדשים בשולי האגם הנחשב לאחד מאתרי הטבע היפים ביותר בדרום מזרח אסיה. שרשראות של הרים גבוהים תוחמים אגם צר וארוך זה מכל צדדיו. המשך השייט מתפתל בין הכפרים, בינות צמחיית מים מעניינת, המשמשת בית מחיה לציפורים ולעופות המים באגם. במהלך השייט נבקר בשוק האזורי הנודד, הממוקם בכל יום בכפר אחר. נגיע לערוגות הצפות ולכפרי מלאכות היד, נבקר במפעלי סיגרים, עיבוד וריקוע זהב ושאר מלאכות, נצא אל אחד הכפרים הקטנים שעל גדות האגם, נבקר גם במנזר Nga Phe Kyaung הידוע בכינויו – מנזר החתולים הקופצים, נראה שיטות דיג מסורתיות ועוד... לינה וארוחת ערב באזור האגם.

יום 12: אגם אינלה – יאנגון

בבוקר עוד נספיק סיור קצר ומפגש נוסף עם המקומיים אשר שומרים על מלאכות מסורתיות כמו לפני מאות בשנים. בהמשך נסיעה חזרה אל ההו וחזרה בטיסה ליאנגון. עם ההגעה נתחיל את סיורנו ביאנגון, העיר נבנתה בתקופת שלטון הבריטים, עיר שקטה ושלווה, עם אוירה אסיאתית מיוחדת. נבקר בשוק המפורסם בוגיוק אוינג סאן BOGYOKE, הקרוי על שם לוחם החופש והגיבור הלאומי, שלחם לשחרור בורמה ונרצח ביאנגון. בשוק ניתן למצוא מאות דוכנים לממכר אבני חן, מלאכות יד, ביגוד ומזון. נמ שיך לאזור המסחרי בלב העיר ובית הכנסת הישן, לפאגודת סולה SULE הפגודה שאוצרת בתוכה את ציצית שערו של בודהא, נראה את מבני הציבור הקולוניאלים שנותרו בעיר, לרבות ארמון קרוויק המפרסם בעיצובו המיוחד (ספינה בצורת צמד ברבורים), נראה את אזור הנמל, המוזיאון הלאומי ואת סביבת אגם KANDAWGYI. נבקר גם בבודהה הנשען - בפגודת צ'אקוטאטגי Chaukhtatgyi)) נסיים בפגודת שוודאגון SHWEDAGON המרהיבה והמסמלת יותר מכל את העיר והייתה ברקע האירועים בשנת 2007. הפגודה היא המבנה הדתי החשוב במדינה, סטופת (מבנה דת בודהיסטי בצורת פעמון גבוה) הנראית מכל מקום בעיר, מוארת וזורחת בלילה. בערב נצא לארוחת ערב עם מופע ריקודים בורמזי. לינה ביאנגון.

יום 13-14: יאנגון – תל אביב

בשעות הבוקר המשך סיור ביאנגון, בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה לת"א. * סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

תל אביב

נחיתה בתל אביב

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך הערות
26/01/2025 09/02/2025 $4389 חן אליעז
פופולרי
הזמינו עכשיו
 

מדריכים

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינל"מ.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון למרץ 2024).
* 4 טיסות פנימיות כמפורט.
* מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות מעולה בערים לודג'ים בג'ונגל.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון/ שתי ארוחות ביום.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג כמקובל במזרח להעברות וסיורים.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מופעים כפי שמופיע בתוכנית.
* מערכת אזניות שמע
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* מדריך/ה ישראלי/ת מנוסה מצוות דרכים.
* דמי רישום ע"ס 200$.

המחיר לא כולל

* אשרת כניסה למיאנמר כ- 85 $ לאדם.
* מיסי נמל בטיסת פנים, מס יציאה ממיאנמר (במידה וידרש)
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 200 $ שלא יוחזרו, ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודשיים לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודשיים לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיסי אשראי, במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 200 $ שלא יוחזרו. מ 31-60 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 14 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 689 $ דולר ארה"ב.
* בין 20-24 מטיילים תוספת 891 $ לאדם.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

מיאנמר (בורמה) - ארץ הזהב

מספר ימים: 14, מספר לילות: 11
החל מ-$4389
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול