תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
פרו - ממלכת האינקה
מספר ימים: 19
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
דרום אמריקה
דרום אמריקה היא ללא ספק אחת מהיבשות היפות והמרתקות ביותר. רכס האנדים הגבוה המתנשא לגבהים של מעל ל 6000 מטרים, אגן האמזונס הפראי והמסתורי, אזורי הפאמפאס הירוקים, מדבריות פטגוניה, רצועות חוף בתוליות, קרחונים אדירים, הם רק חלק קטן מהמראות המרתקים באזור. אולם מה שבעיקר מאפיין את דרום אמריקה, זו תערובת אנושית מגוונת של שבטים אינדיאנים ומתיישבים אירופאים שהופכים כל מפגש איתם לחם ולבבי. את המסע בממלכת האינקה, נתחיל בבירה המודרנית והמתפתחת של פרו– לימה, העיר ששימשה במשך מאות בשנים כשער הכניסה של אירופה אל העולם החדש. בהמשך נסיעה לאורך מדבר החוף הפרואני עד פיסקו ומשם נצא בשייט אל איי באיסטאס, איי "גאלאפגוס הקטנה", עולם מרתק של יונקי מים, אריות ים, ואלפי בעלי כנף נדירים, נמשיך לאיקה ונצא בטיסה מעל קווי נסקה המסתוריים. בחלקו הבא של הטיול נצא בטיסה אל הג'ונגל האמאזוני באזור המערבי של האמזונס הפראי. נשוטט בין עצי העד הרבים המפוזרים ביערות הגשם ואולי אף נזכה לצפות בחיות בר בסביבתם הטבעית. מהג'ונגלים נמשיך בטיסה דרומה אל קוסקו – בירתה הקדומה של ממלכת האינקה. נשוטט בין רחובותיה וכיכרותיה הקסומות ונבקר במקדשים המרתקים שברחבי העיר. משם נצא לסיור בעמק הקדוש – העמק ששימש במשך שנות האימפריה כאתר תפילה קדוש וחשוב למלכי האימפריה. את אחד משיאי הטיול נשמור ל"אינקה טרייל" ולמאצ'ו פיצ'ו עיירת האינקה הנסתרת בהרים – נשוטט בין יערות העד המרתקים בנוף הררי קסום – נשוב לקוסקו ממנה נצא בדרך החוצה את רמת האלטיפלנו לכיוון העיר פונו נתמקם במלון על גדות הטיטיקקה, האגם המשוייט הגבוהה בעולם (כ- 3,600 מטרים), שם נכיר את תרבות בני שבט האורוס המנהלים את חייהם על איים מלאכותיים, אותם יצרו מצמחי הטוטורה הגדלים פרא באזור, נצא חזרה אל בירת פרו לימה ממנה נפרד מהיבשת הבלתי נשכחת.
 

מסלול הטיול

יום 1: 18.6.24 - ת"א - לימה

נצא בטיסת בוקר מת"א (דרך יעד ביניים) ללימה נחיתה בערב. עם הנחיתה מעבר ביקורת דרכונים, נעלה על האוטובוס ונצא בנסיעה ללימה ללינה.

ימים 2-3: 19-20.6.24 - פוארטו מלדונדו והג'ונגל האמזוני

בבוקר נצא בטיסת בוקר מלימה לפוארטו מלדונדו, אל לב ג'ונגל האמאזונס הפרואני. הטיסה חוצה את רכס האנדים הגבוה והמושלג הישר אל המרחבים הירוקים המיוערים של אגן האמזונס העליון. העיירה פוארטו מלדונדו שוכנת במפגש הנהרות טמבופטה ומדרה דה דיוס (Madre De Dios), והיא בירתו הבלתי רשמית של הג'ונגל הפרואני. העיירה ממוקמת בגובה של 250 מטרים מעל פני הים ומשמשת כמרכז האורבאני למחפשי הזהב וחקלאים הנמצאים באזור. לאחר הנחיתה נשוט בקאנו אינדיאני ממונע במורד הנהר אל הלודג' האקולוגי שלנו הנמצא בלב יער הגשם. יער הגשם האמאזוני ההררי, ירוק-עד מאופיין בעצים גבוהים ובצמחיה טרופית סבוכה. הוא מצטיין במגוון עשיר של בעלי חיים, צמחים וציפורים צבעוניות, אולם בגלל צפיפות היער ושטחו העצום נדרש הרבה מזל לראותם. אולי נראה את תנין האמזונס (קיימן שחור או לבן) רובץ על הגדה החולית או שוחה במימי הנהר, יתכן ונראה קופים (קופי סנאי, קוף העכביש), בטוח נשמע את הקולות המפחידים של השאגנים מהדהדים ביער. אפשרות לראות טפיר, קפיברה, ארמדיל או מיני חיות נוספים הייחודיים לאזור... אולם גולת הכותרת של הביקור באזור הם הציפורים, או תוכי הארה מקאו הצבעוניים. המקאו הם התוכים הגדולים והמהודרים ביותר בטבע. הם אהובים ומוכרים לנו זה עשרות ואפילו מאות בשנים, בעולם יש כ- 16 סוגי תוכי מקאו, שמונה מהם בסכנת הכחדה. בטמבופטה חיים 7 מינים של מקאו, וכולם מבקרים בגדות הנהר החשופות, בקירות הטיט הרווים במינרלים, הנקראים גם "אתרי הליקוק". מהטבע לאדם – נבקר בבית תושבים מקומיים המוצאים מחייתם ביער ובנהר, כפי שנהגו אבות אבותיהם לעשות מימים ימימה, או שנראה אותם יושבים על גדת הנהר, לועסים עלי קוקה ושותים צ'יצה (הבירה המקומית העשויה מגרגירי תירס מותסס) או מנסים מזלם בדייג בנהר. הביקור בלודג' כולל פעילות מבוקר עד ערב, לרבות פעילות לילה, ננצל את שעות הבוקר המוקדמות ושעות אחה"צ לסיורים בג'ונגל. הליכות במעבה יער הגשם, שיט אל אתרים מרתקים לאורך הנהר, אגמים נסתרים, מפלי מים, לא נוותר על ביקור מרתק בחופת יער הגשם התוססת המתנשאת לגבהים של מעל 50 מטרים חוויה בלתי נשכחת. האירוח בג'ונגל כולל ארוחות צהריים וערב – פנסיון מלא.

יום 4: 21.6.24 - פוארטו מלדונדו – קוסקו

בבוקר בהתאם לשעת ההמראה נחזור בשייט לפוארטו מלדונדו ומשם נטוס לקוסקו בירת ממלכת האינקה בגובה 3400 מ' בהרים. נסתגל לאוויר הדליל באמצעות סיור רגלי בבירת האינקה והעיר המעניינת ביותר בפרו. נבקר במקדש קוריקנצ'ה אשר בו סגדו לאל השמש. נמשיך ונטייל ברחובות הקולוניאליים שבנויים על שרידי רחובות האינקה. אבני הבזלת הענקיות מותאמות כאן באופן מושלם האחת לשנייה והכול בבנייה יבשה.נכנס לקתדרלה הממוקמת בכיכר המרכזית של העיר הפלאזה דה ארמאס שם נמצא ציורי קיר המתארים את ההיסטוריה בזמן הכיבוש הספרדי בעיקר במרכז העיר סביב הכיכר המרכזית והרחובות השוקקים העתיקים הסובבים אותה. לינה קוסקו. הערה: בגלל בעיית הגובה בקוסקו (3,400 מ' מעפה"י) והצורך להסתגל אליו, חשוב לאכול בעת שהותנו כאן ארוחות קלות, ולהימנע מעישון ומאלכוהול.

יום 5: 22.6.24 - קוסקו – העמק הקדוש

הבוקר נצא בנסיעה מקוסקו, תוך שאנו עוברים בנקודות חשובות מתקופת האינקה. נצא לעבר עמק נהר האורובמבה, שהיה מרכז גידול התירס של מלכי האינקה, ובשל כך הפך למקודש. נעצור בשוק האינדיאני של פיסאק ונבקר באתרי המרשימים מאראס ומוראי, בסוף היום נבקר במצודת האינקה הידועה אולנטייטמבו. נמשיך מכאן ברכבת ערב לאגואס קאליינטס אשר על נהר האורובמבה מתחת לעיר האבודה שם נלון.

יום 6: 23.6.24 - העיר האבודה מאצ'ו פיצ'ו – חזרה לקוסקו

השכם בבוקר נצא מהמלון ובעזרת רכבים קטנים ונעלה בזיגזג לחורבות העיר האגדית מאצ'ו פיצ'ו, שכונתה בעבר ה"עיר האבודה" של האינקה. נטייל בשרידי העיר המסתורית, במקדשים וברחובות העתיקים ונצפה אל נוף הפסגות העטור ביערות ונחלי מים. אחר הצהריים נשוב לקוסקו, שם נלון. לינה וארוחת ערב בקוסקו

יום 7: 24.6.24 - קוסקו השווקים הצבעוניים - (חגיגות האינטי ריימי)

היום נצפה ונשתתף בחגיגות אינטי ריימי, פסטיבל השמש המתקיים מדי שנהב 24 ביוני, במבצר סקסאיוומאן שבעיר קוסקו. פסטיבל זה הוא החשוב מבין פסטיבלי האנדים והוא השני בגודלו באמריקה הדרומית (הראשון הוא הקרנבל הברזילאי בריו דה ז'ניירו. הפסטיבל ששורשיו בתקופת האינקה מביא מאות אלפי מבקרים לעיר. הוא נחוג לכבוד היום הקצר ביותר בשנה המסמן את היום הראשון של ראש השנה בלוח השנה של האינקה. בערב נצא לארוחה ומופע פולקלור במסעדה מקומית. לינה בקוסקו.

יום 8: 25.6.24 - מקוסקו להר קשת הצבעים

"הר הקשת" ויניקונקה (Vinicunca Mountain) שוכן באזור הרי האנדים הפרואניים, מתנשא לגובה של כ-5,200 מטר ומתפאר בסקלת צבעים נדירה שלא תוכלו למצוא בשום מקום אחר בעולם. למרות שהאזור סביב ההר מיושב על ידי תושבי הכפרים הקטנים בסמוך, התיירים גילו את הפלא הזה רק בשנת 2015, ורק החל מינואר 2016 החלו סיורים מודרכים באזור, אך אל תטעו, האזור כבר בדרכו להיות אטרקציה תיירותית פופולרית בקרב מטיילים מרחבי העולם. כדי להגיע לשם, תצטרכו להתאמץ קצת ולחפש אחר הר הקשת בעומק רכס ההרים המרשים, אך המראה שתגלו יהיה שווה את המאמץ. נסיעה של כ 3 שעות לנקודת תחילת המסלול (3 שעות) גובה 4,400 מטרים. רכיבה על סוסים של כ 7 ק''מ לכוון ולאחר מכן עלייה רגלית של כ 800 מ' אל נקודת התצפית. לאחר הביקור בהר הקשת אנו נעשה את דרכנו חזרה אל קוסקו אליה נגיע בשעות אחה"צ. *מפאת הקושי של המסלול ידוע לנו כי בעיות כושר גופני\מצב בריאותי עלולים להוות בעיה לחלק מחברי הקבוצה ולכן לא כולם יוכלו להשתתף ביום מאתגר זה, אלו שלא ישתתפו יוכלו להנות מיום חופשי בעיר הנפלאה קוסקו על שפע בתי הקפה שבה, המסעדות והחנויות הצבעוניות.

יום 9: 26.6.24 - פונו

הבוקר נעזוב את קוסקו ונצא בנסיעה דרך מעבר ההרים לה ראיה, ליד רכס הקורדיליירה ריאל שיוביל אותנו לרמות העליונות של האנדים, בגובה 3,800 מטר בדרכנו נעצור ונבקר באתר הקבורה של תרבות פרה-אינקה סילוסטאני על רקע אגם אומאיו. לקראת ערב נגיע לעיר פונו, היושבת לחופו של אגם טיטיקקה. לינה וארוחת ערב בפונו. הערות: בגלל בעיית הגובה בפונו (כ- 3,800 מ' מעפה"י), והצורך להסתגל אליו, חשוב לאכול בעת שהותנו כאן ארוחות קלות, ולהימנע מעישון ומאלכוהול.

יום 10: 27.6.24 - פונו האיים הצפים והאי טקילה

בבוקר זה נצא בשייט לאיים הצפים, נצפה באורך חייהם של תושבי האיים המתגוררים בבקתות עשויות קנה סוף. נחזור לחוף ונצא בנסיעה לאורך חופי האגם הענק הגבוה ביותר בעולם (3,821 מטר). כמו כן נבקר באי טקילה המשמר מסורת ארוכת שנים של אריגה ססגונית וחיי קהילה המשמרת קודים חברתיים עוד מימי האינקה. נחזור אל מלוננו. לינה פונו.

יום 11: 28.6.24 - פונו – סילוסטאני - ציוואי

ביום זה נעזוב את פונו ונצא בנסיעה אל אתר הקבורה של תרבות פרה-אינקה סילוסטאני על רקע אגם אומאיו ומשם נמשיך אל עבר ציוואי אליה נגיע לעת ערב ונבלה במרחצאות המים החמים בשעות הערב. לינה בלה.

יום 12: 29.6.24 – צ'יוואי– קניון קולקה – קרוז דל קונדור

בבוקר נצא מציוואי בנסיעה לכיוון קניון הקולקה תוך מעבר בין כפרי העמק, קניון הקולקה נחשב לאחד העמוקים בעולם כשפעמינו לעבר קרוז דל קונדור למטרת תצפיות על הקניון העמוק ועל מלכי האנדים-הקונדורים חזרה ללינה בצ'יוואי.

יום 13: 30.6.24 – ציוואי - ארקיפה

היום נצא בנסיעה מאזור עמק הקולקה אל עבר העיר ארקיפה בנוף של הרים געשיים ועדרי ויקוניות (ממשפחת הגמלים) המאכלסים את שמורת אגואדה בלנקה,אל אריקפה נגיע לעת בערב.

יום 14: 1.7.24 - ארקיפה

ביקור בארקיפה "העיר הלבנה" השוכנת לרגלי הר הגעש "אל מיסטי" – נבקר באתרי העיר ההיסטורית ארקיפה,נראה את כיכר העיר המרכזית (הפלאסה דה ארמאס),את הבנייה הקולוניאלית, נבקר במנזר הצבעוני והיפה "סנטה קטלינה" ובמוזיאון האוניברסיטה הקתולית המפורסם בשל גופתה החנוטה של חאוניטה המוצג בו.

יום 15: 2.7.24 – ארקיפה – לימה

ניפרד בבוקר מארקיפה ונמריא ללימה, בהגיענו נצא לסיור בלימה בירת פרו, כרך סואן, תוסס המשמש כמרכז החיים של המדינה. היא נוסדה בשנת 1535 ע"י המצביא הספרדי פרנציסקו פיזארו. חיים בה אנשים ממוצא מגוון - אינדיאנים בני ההרים, אירופים, סינים, יפנים ועוד. עם ההגעה נצא לסיור מודרך בעיר בסיורנו נבקר במרכז הקולוניאלי של העיר, בפלאזה דה ארמס (הכיכר המרכזית), נראה את מרכז השלטון המקומי, נבקר ברובע הקולוניאלי של העיר בכיכר המרכזית, הקתדראלה העירונית כיכר סן מרטין, מנזר סאן פרנסיסקו ובמוזיאון לארקו …..לינה לימה

יום 16: 3.7.24 - לימה – קווי נאסקה - איקה

בבוקר , ניסע לאורך קו החוף המדברי לעבר העיר איקה. בהגיענו נצא לטיסה מעל קווי נאסקה. בסמוך לעיר נאסקה, הנמצאת בלב מדבר החוף, נמצאים ציורי ענק על משטחי החול האין סופיים. הציורים נעשו ע"י תרבות מסתורית, במאה השביעית לספירה ורב הנסתר בהם על הגלוי. אין ספק כי יוצרי הציורים הוכיחו ידע רב בגיאומטריה, אסטרונומיה ומתמטיקה (אלא אם היו חייזרים). לחוקרים אין שום מושג מי עשה אותם ולאיזה צורך. הציורים כיכבו בספרו של אריק פון-דניקן – מרכבות האלים. את הציורים המדהימים אפשר לראות מהאוויר בטיסה או ממגדלים גבוהים הפזורים בשטח אחר הצהריים נצא ללינה בבפארקס. לינה איקה

יום 17: 4.7.24 - פראקס - שייט לאיי באיסטאס - קווי נאסקה – לימה

בבוקר נצא בשייט אל איי באיסטאס, איי "גאלאפגוס הקטנה", עולם מרתק של אריות ים המלמדים את הגורים-לצלול, אלפי בעלי כנף נדירים ואם מזג האוויר לא יאפשר שייט, ניסע לחוף המדברי לסיור באזור. בשעות הצהריים נעשה את דרכנו חזרה אל הבירה לימה.

ימים 18-19: 5-6.7.24 - לימה – אירופה - ת"א

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה נצא לבקר בשכונת מיראפלורס עם הגנים היפים שלה על קו החוף ובשכונת בארנקו היושבת על צוק ומשמשת כשכונה בוהמיינית לאמנים רבים ובה גלריות ושכיות חמדה. לאחר מכן נמשיך לשדה התעופה בלימה ומשם לאחר המתנה לא ארוכה באחת מבירות אירופה נמריא ארצה. נחיתה בארץ ביום ה 19 לטיול * עקב עונת התיירות הצפופה והעמוסה בדרום אמריקה, סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
* טיסות פנים (כמפורט בתוכנית הטיול).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לפברואר 2024).
* מלונות מדרגת תיירות טובה/ראשונה (כמפורט בתוכנית או דומה להם).
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון לכל אורך הטיול (למעט יום הטיול האחרון ע.ב א. בוקר).
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים, רכבי שטח, מעבורות, סירות וכו'.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 250$.

המחיר לא כולל

* מיסי מעבר המשולמים ישירות ע"י הנוסעים בחלק משדות התעופה ובמעברי הגבול (כ-60$ לאדם).
* בדיקות קורונה
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* טיפ למדריך המקומי

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 250$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודשיים לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 250$ שלא יוחזרו. מ 15-35 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול. חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 879 $ דולר ארה''ב
* בין 20-24 אנשים תוספת: 199 $ לאדם.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

פרו - ממלכת האינקה

לפרטים נוספים על הטיול