תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
רומניה- גאוגרפי בדגש טבע ותרבות הרי הקרפטים, רמת טרנסלבניה הכפרים של חבל מרמורש כפרי ולאכיה והערים העתיקות תוכנית למטייל העצמאי
מספר ימים: 10
הנוסע העצמי
ההרשמה בעיצומה
מזרח אירופה
ב"דרכים" מחלקה מיוחדת המתמחה בארגון וביצוע טיולים לנוסע העצמאי ולקבוצות קטנות ביעדים שונים ברחבי העולם. הניסיון והידע הרב שרכשנו עומדים לרשותכם! אנו נבנה עבורכם מסלול שיתאים בדיוק לצרכיכם, כולל הזמנת טיסות, מלונות, פעילויות, אטרקציות, הדרכה מקומית, תדרוך מפורט, מפות, התאמת התקציב הפרטי שלכם ועוד. יצאתם – שכחתם... יש מי שדואג לכם. רומניה טומנת בחובה הפתעות אין ספור; ממבצרים ומנזרים מימי הביניים עד לחופי הים השחור ולאתרי סקי אלפיניים. מערי טרנסילבניה העתיקות והססגוניות ועד לשמורות הטבע בדלתא של הדנובה. מכפרים נידחים לערים מודרניות. קסמה של רומניה הוא בזכות היותה ארץ מתפתחת, המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה. רומניה עשירה בנופים פראיים שהם ללא ספק גן עדן לאוהבי טבע והרפתקאות. עמקים פוריים וירוקים לצד פסגות הרים מושלגות. אין עוד מדינה במזרח אירופה שנמצא בה מגוון אתרים עשיר כל כך! מסע בהרי הקרפטים, הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים שהזמן עמד בהם מלכת, חקלאות עתיקה, עדרי סוסים, שוורים רתומים לעגלות, רועי צאן רכובים על חמורים, צוענים נודדים אגמים כחולים, נחלים וקניונים מרשימים ובעיקר, מקומיים חמים ומסבירי פנים.
היתרון של דרכים TRAVEL
רכס הרי הקרפטים
רמת טרנסילבניה
עיירת ימי ביניים סיגישוארה
 

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – בוקרשט – מכרה המלח סלאניק – סינייה

בבוקר נצא בטיסה מתל אביב לבוקרשט. עם הנחיתה מפגש עם הצוות המקומי ונצא בנסיעה צפונה. הדרך תוביל אותנו לכיוון העיר פלויישט המהווה את שער הכניסה לעמק פרחובה התוחם את הרי הקרפטים ממזרח. בהמשך (בהתאם לזמן) אפשרות לביקור במכרה המלח העתיק ליד העיירה סלאניק. המכרה החל לפעול בשנת 1685, על ידי תושבי הכפר בחיפושם אחרי מלח לשימור הבשר. למכרה יורדים במעלית לעומק של כ 200 מטרים בתוך האדמה ובו כ 15 אולמות ענק שגובהם לפרקים מגיעה לכ 90 מטרים. התחנה הבאה שלנו תהייה ביקור בעיירה סינייה. העיירה הקטנה התפתחה לאתר נופש חשוב עוד בשנת 1,870, אחרי שהמלך קארול ה-1 בנה בה את מצודת פלש המקסימה ששימשה כבית הקיץ שלו. סיור קצר בעיירה כולל ביקור בארמון פלש ובתחנת הרכבת של האוריינט אקספרס. משם נצא אל העיירה ברשוב שם נבלה את הלילה. לינה אזור ברשוב.

יום 2: כפרי ולאכיה – בראן – מואיצ'ו – קניון דמבוביצ'וארה – ברשוב

בבוקר נצא אל לכפר בראן, כולל תצפית וביקור במצודה הציורית שבו, נבין מדוע שייכו אותה בטעות לדרקולה, ללא ספק אחת המצודדות המרשימות ביותר. נצא לכפר הציורי מואיצ'ו כפר יפיפה השוכן בנוף מרהיב. אפשרות לנסיעה קצרה בעגלות רתומות לסוסים. נמשיך לסייר בכפרי וולכיה שיד הזמן לא פגעה בהם. תושבי הכפרים עוסקים בחקלאות בסיסית ומספקים את צרכי עצמם. נחלוף על פני עגלות עץ רתומות לשוורים, ערמות שחת ענקיות האופייניות לרומניה ונבקר כפריים המכינים בחצרותיהם את ה"צוויקה" – האלכוהול המקומי. בהתאם לזמן נצא לשמורת הטבע דמבוביצ'וארה להליכה רגלית מהנה לאורכו של הנחל הזורם לצידי בקניון. בערב נצא לסיור בברשוב העתיקה, נצפה בכנסיה השחורה, נראה את הרחוב הצר ביותר ברומניה, את בית הכנסת ונשמע על חיי הקהילה במקום. לינה אזור ברשוב.

יום 3: מבצר פרז'מר – הכפרים הסקסונים של רמת טרנסילבניה – העיירה ויסקרי - סיגישוארה

בבוקר נצא לביקור במבצר של פרז'מר (Prejmer) המבצר נבנה ברבע השני של המאה ה- 15 בידי האוכלוסייה הסקסונית באזור כדי לקדם את פני ההתקפות התורכיות. גובה חומותיו 12 מ' ורוחבן 5 מ' והן כוללות בתוכן 270 חדרים שיכלו לאכלס 1600 נפש שהתכנסו אל בין החומות בעת צרה. בהמשך היום נגלוש אל הלכפרים הסקסוניים המרשימים של טרנסילבניה. הכפרים נוסדו לפני כ 800 שנה ע"י מהגרים גרמניים- וננטשו לפני שנים. חלקם יושב ע"י צוענים. נתרשם במיוחד מ"כנסיות המצודה" המרשימות הנמצאות בכל כפר, מחיי הכפריים שעדיין נותרו בהם, בהם צוענים רבים ובעיקר מהארכיטקטורה של הכפרים- רחוב אחד ארוך של בתים צבעוניים ובעלי סגנונות גותיים. נשלב ביקור בעיירה הסקסונית ויסקרי (עיירה אשר אומצה ע"י הנסיך צ'רלס) – בה נשתמרו בתים וסמטאות מהמאה ה- 13. לקראת ערב נגיע לעיירה הציורית סיגישוארה - עיירת ימי ביניים ציורית המוקפת חומה ו 11 מגדלים. העיר המיוחדת שמורה היטב, ידועה כמקום הולדתו של הנסיך ולד צפש (המשפד). דמותו שימשה השראה לאגדה על דרקולה. בערב נצא לטיול רגלי בין הסמטאות הצרות והתלולות, ואפילו נבקר בבית בו נולד דרקולה המיתולוגי. לינה בסיגישוארה.

יום 4: הצוענים של רמת טרנסילבניה – טרגו מורש – הרי הקרפטים הירוקים - חבל מרמורש

את הבוקר נפתח בטיול רגלי בין הסמטאות הצרות והתלולות של העיר סיגישוארה, נראה את חומות העיר, מגדל השעון ועוד. בהמשך נצא אל לב טרנסילבניה, הרצופה כפרי צוענים רבים. אוכלוסיית הצוענים ברומניה ובהרי הקרפטים היא הגדולה בעולם - מעל למיליון בני אדם הפזורים בכל רחבי המדינה. סימנם הבולט של הצוענים הנו עגלות העץ העתיקות, שעליהן מורכבות קשתות מכוסות ברזנט או ניילון. אם בעבר נהגו הצוענים לנדוד בדרכים ממקום למקום בעגלות כשהם מתפרנסים ממרעה, מעבודות מזדמנות ומשעשועים ובידור. המפגש עם הצוענים הנו מפגש עם תרבות ססגונית ומיוחדת. נגיע לעיירה היפה טרגו מורש מעוז הונגרי בלב טרנסילבניה. בהתאם לזמן נצא לסיור קצר לחוש את אווירת המקום... בית הכנסת המפואר (במידה ופתוח) ואנדרטת השואה, שעון הפרחים, בית העירייה הבנוי בסגנון הברוק. נמשיך בנסיעה צפונה במסלול חוצה כפרים נטפס להרי הקרפטים הירוקים, אל צפון רומניה וחבל מרמורש (Maramoures)יערות נהדרים, כפרים ציוריים והפסגות המושלגות של הקרפטים המזרחיים. לינה בחבל מרמורש (אזור ויסאו דה סוס).

יום 5: הכפרים של חבל מרמורש – כנסיות העץ המצוירות – העיירה סיגט

היום נעמיק בתוך חבל מרמורש, אחד האזורים הנידחים ביותר ברומניה. מסע לאחר בזמן, המקום בו נוכל לפגוש את חיי הכפר הפשוטים. כאן הסוס והשור הם בהמות העבודה, נוכל לראות תרנגולות בחצר, כלי עבודה מעץ בארות מים, חיי הכפר בעבודת היום יום שלה, עבודה בשדה, טיפול במשק החי, בישול, אריגה, סריגה מכל טוב... חבל מרמורש הוא חבל חרשי העץ ובעלי המלאכה שנפגוש אותם בעבודת האומן שלהם. נסייר בין הכפרים המזמינים ונעמיק לתוך חיי השגרה המרתקים של הכפרים. את הבוקר נפתח בטיול ברכבת הקיטור מוקניצ’ה (מהמילה מוקאן – רועה צאן). בעברה שמשה הרכבת להובלת עצים ופועלים מהיער לעיר הקרובה. המסילה הושלמה ב 1,932 והקטרים הם בני אותה תקופה. מסע חוויתי ברכבת העושה דרכה במסלול נסיעה מרהיב לאורך נהר בתוך היער הקסום. חוצה גשרים עתיקים מצד אחד של הנהר לשני, גזעי עצים פזורים פה ושם. חזרה לעיירה ויסאו דה סוס, ביקור בחדר ההנצחה לשואה. המשך נסיעה לאורך עמק איז ה Iza Valley לאורך העמק כפרים ציוריים, עם כנסיות עץ מצוירות. נעצור לביקור בכפר היפה רוזבליה (Rozavlea) ביקור בכנסיה המצוירת הליכה אל בית הקברות היהודי והכרות עם סיפור משפחת אוביץ Ovitz Family להקת ליליפוט המפורסמת של האזור לפני השואה. אחר צהריים נגיע לעיר סיגט השוכנת בעמק יפיפה בין גבעות מוריקות על גדת נהר הטיסה. עצם ריחוקה ובידודה העיר שמרה על מסורות עתיקות יומין וביקור בה הוא נסיעה בזמן לעבר. בסיגט חיה בעבר קהילה יהודית ענפה ושם נולדה חסידות סיגט. לינה אזור מרמורש (סיגט).

יום 6: סיגט – קלוז' בירת טרנסילבניה

בבוקר נצא לסיור בסיגט, ביו הסמטאות הציוריות, נבקר ברובע היהודי בו בית כנסת ובית קברות יהודי עתיק. נבקר בביתו של הסופר אלי ויזל שחי וגדל במקום וקיבל פרס נובל על ספריו. לא נוותר על ביקור בבית הקברות השמח והעליז (השקפה הרוחנית של תושבי סיגט רואה במוות התחלה חדשה). בהמשך נרד מההרים ונגלוש בנסיעה דרומה אל בירת טרנסילבניה (הלא רשמית) קלוז' לסיור והכרות עם העיר עיר. נתחיל בתצפית מגבעת המבצר, שם נשקף נוף מרהיב של העיר. משם נרד לסמטאות הציוריות של החלק העתיק, כיכר האיחוד המרהיבה וכמובן המבנה המרשים והסיפור המרגש של בית הכנסת הניאולוגי המכונה "היכל הזיכרון של המוגלים" – לזכר יהודי צפון טרנסילבניה "הנאולוגיזם", שהוגלו ונספו בשואה. לינה קלוז'.

יום 7: קניון טודרה – אלבה יוליה – סיביו

את היום נפתח בביקור בקניון הטורדה. הנסיעה בדרכים צדדיות, נעבור דרך נופים ירוקים ואם יתמזל מזלנו נפגוש רועי צאן חייכנים הרכובים על חמורים - ממש כמו בימים עברו. עם ההגעה לקניון המרשים נרד למסלול הליכה קצר (כשעתיים), הנקיק המצוקי נחשב לשמורת טבע ייחודית, עם צמחים ובעלי חיים הייחודיים אך ורק למקום. משם נרד בנסיעה דרומה אל העיר אלבה יוליה, העיר בה אוחדה רומניה פעמיים בהיסטוריה שלה ל"רומניה הגדולה". איחוד רומניה עם טראנסילבניה ומקום הכתרת המלך פרדיננד (ומרי). סיור קצר בעיר כולל המצודה וכנסיית ההכתרה המפורסמת ובאנדרטת המורדים אשר הוצאו להורג על ידי השלטון האוסטרי. את היום נסיים בעיר היפה סיביו. עם הגעה נצא לסיור בעיר, שהיא ללא ספק אחת מרהיבות ברומניה. נטייל בין הכיכרות המרכזיים של העיר, נראה את הקתדראלה הקתולית הבנויה בסגנון הברוק, את מגדל השעון, נחצה את גשר הברזל הנקרא גם גשר האוהבים ועוד... לינה סיביו.

יום 8: מעבר ההרים חוצה פגרש – אגם וידראו – קוארטה דה ארגש

בבוקר נשלים את הסיור בעיר סיביו. לאחר נצא לאחד משיאי הטיול, טיפוס דרך מעבר ההרים האלפיני "חוצה פגרש" בגובה 2,027 מטרים הסגור לתנועה לעתים בגלל השלגים. הדרך מפותלת מרהיבה ביופייה. נעצור לתצפיות נוף מרהיבות ומסלולי הליכה קלים כולל סביב האגמים האלפינים. נרד לאגם וידראו הקסום, ממנו תצפיות נוף מרהיבות על הרי הקרפטים. משם נגיע לעיירה קוארטה דה ארגש שם נבלה את הלילה. הערה: יתכן ומעבר הפגראש יהיה סגור, בהתאם ניסע בדרך עוקפת. לינה קוארטה דה ארגש.

יום 9: קוארטה דה ארגש – בוקרשט

את הבוקר נפתח בסיור בעיירה קוארטה דה ארגש כולל ביקור במנזר המפורסם והייחודי. המנזר שנבנה לפי האגדה לי ידי מנולה הבנאי שנאלץ להקריב את אשתו כדי שיוכל לסיים את הבנייה, אך ננטש על גגו של המבנה ע"י הנסיך שממן את הבניה, מפחד שיבנה מנזר דומה לו. ניסיונו של הבנאי להימלט מהגג בסיוע כנפיים שהכין מרעפים נכשל, ובמקום התרסקותו נבע מעיין הנקרא היום על שמו. יש המאמינים שהזורק לשם מטבע, משאלתו תתגשם. בחלקו השני של היום נצא בנסיעה על הדרך המהירה לבוקרשט – בירתה של רומניה. נצא לסיור היכרות ראשוני בעיר. בוקרשט מכונה גם "פריז הקטנה", ולא בכדי – היא ידועה בשלושת השדרות הרחבות ונטועות העצים החוצות אותה, מבני ציבור, ארכיטקטורה המפוארת, אגמים מוקפים גנים והמוניטין היוקרתי שלה. העיר הפכה לבירת חבל ולאכיה בסוף המאה ה- 17 ולבירת רומניה ב- 1862. במהלך שנות שלטונו של ניקולאי צ'אוצ'סקו הוא ניסה לשנות אל פני העיר ולהפוך אותה לעיר סוציאליסטית אולם מהפכת 1989 שמה קץ לסגנון הסטליניסטי. ארוחת ערב חגיגית לסיום הטיול. לינה בוקרשט.

יום 10: בוקרשט – תל אביב

נצא לביקור בבירה הרומנית נבקר בכיכר המהפכה בה שרק ההמון בוז לצ'אוצ'סקו הנדהם ובארמון העם (בנין הפרלמנט) הבניין השני בגודלו בעולם שנבנה על ידי הרודן על חשבון עמו. נצפה בשער הניצחון, בבניין האופרה, האקדמיה הצבאית וארמון הנשיאות קוטרוצ'ן. נבקר בבית הכנסת (הביקור יתאפשר רק במידה ובית הכנסת פתוח) של בוקרשט ובשדרות האיחוד המעוטרות במזרקות. נבקר במוזיאון הכפר בו תצוגה של בתים ומלאכות מכל רחבי רומניה בסגנון עתיק ומשומר. בערב בהתאם לשעת ההמראה העברה אל נמל התעופה הראשי לטיסה חזרה לת"א. * סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות – מתומחר נפרד
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לינואר 2024).
* לינה: במלונות מצוינים מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* תחבורה: מיניבוס/ ואן תיירים ממוזג לנוסעים.
* כלכלה: ארוחת בוקר.
* מים מינראליים לאורך הטיול (בקבוק לאדם ליום)
* הדרכה: נהג מקומי דובר אנגלית.
* הדרכה מקומית (4 שעות) בסיביו, אלבה יוליה, קלוז', סיגישוארה, ברשוב, בוקרשט.
* תכנון המסלול, תדרוך מפורט על אפליקציית GPS ומפות על המסלול.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* כניסות לאתרים (הערכה כ 100 אירו למטייל).
* ארוחות נוספות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
טיסות ביל"מ: החל מ- 400 $ דולר ארה''ב
שרותי קרקע (10 ימים):
14 מטיילים ברכב: 1,599 € אירו
10 מטיילים ברכב: 1,699 € אירו
8 מטיילים ברכב: 1,849 € אירו
6 מטיילים ברכב: 2,089 € אירו
4 מטיילים ברכב: 2,389 € אירו
3 מטיילים ברכב: 2,589 € אירו
2 מטיילים ברכב: 2,879 € אירו
* המחיר הוא הערכה בלבד – מחיר סופי לאחר אישור תכניות הטיול וביצוע הזמנות בפועל
* תוספת יולי- אוגוסט חגים: 99 € אירו

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה וביטול
דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 200 € שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 200 € שלא יוחזרו. מ 31-60 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול, מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 14 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות כלליות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 589 €.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

רומניה- גאוגרפי בדגש טבע ותרבות הרי הקרפטים, רמת טרנסלבניה הכפרים של חבל מרמורש כפרי ולאכיה והערים העתיקות תוכנית למטייל העצמאי

לפרטים נוספים על הטיול