תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
רומניה - הרי הקרפטים מסלול מיוחד לשומרי מסורת
מספר ימים: 5
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
מזרח אירופה
רומניה טומנת בחובה הפתעות אין ספור; ממבצרים ומנזרים מימי הביניים עד לחופי הים השחור ולאתרי סקי אלפיניים. מערי טרנסילבניה העתיקות והססגוניות ועד לשמורות הטבע בדלתא של הדנובה. מכפרים נידחים לערים מודרניות. קסמה של רומניה הוא בזכות היותה ארץ מתפתחת, המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה. רומניה עשירה בנופים פראיים שהם ללא ספק גן עדן לאוהבי טבע והרפתקאות. עמקים פוריים וירוקים לצד פסגות הרים מושלגות. אין עוד מדינה במזרח אירופה שנמצא בה מגוון אתרים עשיר כל כך! מסע בהרי הקרפטים, הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים שהזמן עמד בהם מלכת, חקלאות עתיקה, עדרי סוסים, שוורים רתומים לעגלות, רועי צאן רכובים על חמורים, צוענים נודדים אגמים כחולים, נחלים וקניונים מרשימים ובעיקר, מקומיים חמים ומסבירי פנים.
היתרון של דרכים TRAVEL
הצוענים של רמת טרנסילבניה
עיירת ימי הביניים סיגישוארה
העיירה הסקסונית ויסקרי
ארמון פלש
כפרי ולאכיה
 

מסלול הטיול

יום 1: (א') תל אביב – בוקרשט – העיירה סינייה

בבוקר נצא בטיסה מתל אביב לבוקרשט. עם הנחיתה מפגש עם הצוות המקומי ונצא בנסיעה צפונה. הדרך תוביל אותנו לכיוון העיר פלויישט המהווה את שער הכניסה לעמק פרחובה התוחם את הרי הקרפטים ממזרח. התחנה הבאה שלנו תהייה ביקור בעיירה סינייה. העיירה הקטנה התפתחה לאתר נופש חשוב עוד בשנת 1,870, אחרי שהמלך קארול ה-1 בנה בה את מצודת פלש המקסימה ששימשה כבית הקיץ שלו. סיור קצר בעיירה כולל ביקור בארמון פלש ובתחנת הרכבת של האוריינט אקספרס. משם נצא אל העיירה ברשוב שם נבלה את הלילה. לינה אזור ברשוב.

יום 2: (ב') מצודת בראן – כפרי ולאכיה – מואיצ'ו – ברשוב

בבוקר נצא אל לכפר בראן, כולל תצפית וביקור במצודה הציורית שבו, נבין מדוע שייכו אותה בטעות לדרקולה, ללא ספק אחת המצודדות המרשימות ביותר. נצא לכפר הציורי מואיצ'ו כפר יפיפה השוכן בנוף מרהיב. כולל נסיעה קצרה בעגלות רתומות לסוסים. נתארח למופע פולקלור מקומי. נמשיך לסייר בכפרי וולכיה שיד הזמן לא פגעה בהם. תושבי הכפרים עוסקים בחקלאות בסיסית ומספקים את צרכי עצמם. נחלוף על פני עגלות עץ רתומות לשוורים, ערמות שחת ענקיות האופייניות לרומניה ונבקר כפריים המכינים בחצרותיהם את ה"צוויקה" – האלכוהול המקומי. נצא לשמורת הטבע דמבוביצ'וארה להליכה רגלית מהנה לאורכו של הנחל הזורם לצידי הקניון. בערב נצא לסיור בברשוב העתיקה, נצפה בכנסיה השחורה, נראה את הרחוב הצר ביותר ברומניה, את בית הכנסת ונשמע על חיי הקהילה במקום. לינה אזור ברשוב.

יום 3: (ג') הכפרים הסקסונים של רמת טרנסילבניה – העיירה ויסקרי - סיגישוארה

בבוקר נצא אל הכפרים הסקסוניים המרשימים של טרנסילבניה. הכפרים נוסדו לפני כ 800 שנה ע"י מהגרים גרמניים- וננטשו לפני שנים. חלקם יושב ע"י צוענים. נתרשם במיוחד מ"כנסיות המצודה" המרשימות הנמצאות בכל כפר, מחיי הכפריים שעדיין נותרו בהם, בהם צוענים רבים ובעיקר מהארכיטקטורה של הכפרים- רחוב אחד ארוך של בתים צבעוניים ובעלי סגנונות גותיים. נשלב ביקור בעיירה הסקסונית ויסקרי (עיירה אשר אומצה ע"י הנסיך צ'רלס) – בה נשתמרו בתים וסמטאות מהמאה ה- 13. לקראת ערב נגיע לעיירה הציורית סיגישוארה - עיירת ימי ביניים ציורית המוקפת חומה ו 11 מגדלים. העיר המיוחדת שמורה היטב, ידועה כמקום הולדתו של הנסיך ולד צפש (המשפד). דמותו שימשה השראה לאגדה על דרקולה. בערב נצא לטיול רגלי בין הסמטאות הצרות והתלולות, ואפילו נבקר בבית בו נולד דרקולה המיתולוגי. בסופו של יום נחזור למלון שלנו. לינה אזור ברשוב.

יום 4: (ד') מכרה המלח סלאניק – בוקרשט

בבוקר נצא לביקור במכרה המלח העתיק ליד העיירה סלאניק. המכרה החל לפעול בשנת 1685, על ידי תושבי הכפר בחיפושם אחרי מלח לשימור הבשר. למכרה יורדים במעלית לעומק של כ 200 מטרים בתוך האדמה ובו כ 15 אולמות ענק שגובהם לפרקים מגיעה לכ 90 מטרים. בחלקו השני של היום נצא בנסיעה על הדרך המהירה לבוקרשט – בירתה של רומניה. נצא לסיור היכרות ראשוני בעיר. בוקרשט מכונה גם "פריז הקטנה", ולא בכדי – היא ידועה בשלושת השדרות הרחבות ונטועות העצים החוצות אותה, מבני ציבור, ארכיטקטורה המפוארת, אגמים מוקפים גנים והמוניטין היוקרתי שלה. העיר הפכה לבירת חבל ולאכיה בסוף המאה ה- 17 ולבירת רומניה ב- 1862. במהלך שנות שלטונו של ניקולאי צ'אוצ'סקו הוא ניסה לשנות אל פני העיר ולהפוך אותה לעיר סוציאליסטית אולם מהפכת 1989 שמה קץ לסגנון הסטליניסטי. לינה בוקרשט.

יום 5: (ה') בוקרשט – תל אביב

נצא לביקור בבירה הרומנית נבקר בכיכר המהפכה בה שרק ההמון בוז לצ'אוצ'סקו הנדהם ובארמון העם (בנין הפרלמנט) הבניין השני בגודלו בעולם שנבנה על ידי הרודן על חשבון עמו. נצפה בשער הניצחון, בבניין האופרה, האקדמיה הצבאית וארמון הנשיאות קוטרוצ'ן. נבקר בבית הכנסת (הביקור יתאפשר רק במידה ובית הכנסת פתוח) של בוקרשט ובשדרות האיחוד המעוטרות במזרקות. נבקר במוזיאון הכפר בו תצוגה של בתים ומלאכות מכל רחבי רומניה בסגנון עתיק ומשומר. בערב בהתאם לשעת ההמראה העברה אל נמל התעופה הראשי לטיסה חזרה לת"א. * סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך הערות
01/09/2024 05/09/2024 1589 סיגלית פלדבוי שטיין
פופולרי
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לאפריל 2024).
* לינה: במלונות מצוינים מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג לכול ימי המסע.
* כלכלה: פנסיון מלא (א. צהריים כריכים).
* מבשל/ת- תומכת דתי/ת להכנת הארוחות.
* מים מינראליים צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* ימי סיור מלאים כמפורט בתוכנית הטיול ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים.
* ערכת אוזניות שמע לכל מטייל.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת 5 € ליום לאדם.
* טיפ / תשר למבשלת/אחראית לוגיסטיקה כשרה, נהוג לתת 3 € ליום לאדם.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150€, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודשיים לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודשיים לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150€ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.


הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 389 € אירו.
* בין 20-24 מטיילים תוספת 99 € אירו למטייל.
* התוכנית מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
* המחיר אינו כולל כל מס ו/או היטל שיוטלו עד למועד היציאה לטיול.
* מחיר הטיול נכון למחירי הטיסות ושירותי הקרקע הידועים בחודש אפריל 2024,
* יתכן ויהיה שינוי במחיר הטיול בעקבות עלית/ ירידת מחירים ושינויי שער דולר/ מטבע מקומי.
* בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
* יש להדגיש, להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינויו/או מחדל הקשור בחברת תעופה כלשהי אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "דרכים TRAVEL" והאחריות כולה תהיה על חברות התעופה במקרה זה וכי" דרכים" תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
* על הנוסעים להצטייד בביטוח רפואי מתאים הכולל הרחבה להטסה רפואית.
* יש לוודא עוד לפני היציאה כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה וכי ישנם לפחות 4 דפים ריקים בדרכון. מטיילים בעלי דרכונים זרים, מתבקשים לבדוק מול נציגות מדינתם אם יש צורך בוויזה.

הערת אופי טיול: טיולים למגזר הדתי ולשומרי המסורת של "דרכים" מותאמים לדרישות המיוחדות של הציבור. הטיולים מתוכננים ומבוצעים תוך שימת דגש על הצרכים המיוחדים של המטיילים: אוכל כשר וטעים, תכני הדרכה מעמיקים, הנקודה היהודית, בחירת מדריכים מתאימים ומנוסים, שמירת השבת ועוד – והכול תוך כדי העברת חווית הטיול למטיילים בצורה המושלמת והטובה ביותר.
הערת ארוחות כשרות: א. בוקר ע.ב בופה: ירקות, ביצים (קשות/ חביתות/ שקשוקה), חמוצים, גבינות רכות, טונה, ריבות, ממרחים שונים, לחם, שתייה חמה. א. צהרים: אפשרות להכנת כריכים, א. ערב: מרק חם, מנת חלבון על בסיס דגים/ צמחוני, פחמימות מסוגים שונים (אורז, פסטה, פתיתים, קוסקוס), תבשילי ירקות שונים (בניחוח מקומי), סלטים טריים, לחם, קינוח. כלי הגשת האוכל חד פעמיים, סירי הבישול כשרים, דרכים מחזקת את הארוחות במצרכים מישראל.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

רומניה - הרי הקרפטים מסלול מיוחד לשומרי מסורת

מספר ימים: 5, מספר לילות: 4
החל מ-€1589
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול