תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
דרום אפריקה ומפלי ויקטוריה - מסלול מיוחד לשומרי מסורת
מספר ימים: 13
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
דרום אפריקה
דרום אפריקה, אחת מהארצות המרתקות והיפות בעולם, סמל לשוני בין לבנים לשחורים, בין תרבויות, טלטלה אנושית נוראה עם הרבה עצב וכאב הטמונים בה. אולם למרות הסערה ההיסטוריות, מעולם לא נהרס היופי, הטעם האחר, העתיק, הקדמוני. רמות סוואנה, טורי הרים מכחילים, נחשולי חולות כאוקיאנוס של זהב. מאות אלפי חיות פוסעות במרחבי העשב האין סופיים. מסלול מקיף לדרום אפריקה כולל את יוהנסברג, עיר כורי הזהב והיהלומים שהפכה למרכז הסואן של דרום אפריקה, חבל אומפומלנגה העטור ביערות אורן ואקליפטוס, קניון הבלייד, חלון האלוהים ושמורת הקרוגר היפה מכולם. משם לקייפטאון, מקור ההתיישבות הלבנה ביבשת, כף התקווה הטובה, כלבי ים, פינגווינים, מעבר ההר השחור, מרכז גידולי היען, דרך הגנים המפורסמת, שהיא ללא ספק אחת מהדרכים היפות ביותר בעולם, יער ציציקמה, ופורט אליזבט. את סיום הטיול נעשה במפלי ויקטוריה, ללא ספק אחד משבעת פלאי תבל...
היתרון של דרכים TRAVEL
שמורת פרטית בקרוגר פארק
שמורת יער ציציקמה
מפלי ויקטוריה
שמורת צ'ובה בבוצאוונה
סיור מעמיק בדרך הגנים
 

מסלול הטיול

ימים 0-1: מוצ"ש - יום א': ת"א – יוהנסבורג – רכס אומפומלנגה – קניון נהר הבלייד

נצא בטיסת לילה (במוצ"ש) מת"א ליוהנסבורג נחיתה בבוקר, לאחר מעבר ביקורת הדרכונים, נעלה על האוטובוס ונצא בנסיעה מזרחה לכוון רכס המפומלנגה. המחוז הצפון מזרחי. נעבור באחד ממעברי ההרים של דרך הפנוראמה בהתאם לזמן נבקר במפל הגבוה Lone Crak. לינה באיזור גראסקופ (Graskop).

יום 2: יום ב': קניון נהר הבלייד

יום של טבע ונופים בחבל אומפומלנגה ואיזור קניון נהר הבלייד. ללא ספק אחת השמורות המרשימות בטיול לדרום אפריקה, בעיקר בגלל עושר פינות הנוף, הצומח היפהפה ומפלי המים. נעלה לתצפית בחלון האלוקים שבקצה המצוק המשקיפה מזרחה על יער סוב טרופי טבעי ונרחב, ומעבר לו מישורי השמורה. נמשיך משם צפונה, אל סירי המזל של טום בורקה, מסלול מרשים של נופי סחף ומפלי מים. נבקר גם במפלי מק-מק Mec Mec, בהמשך ביקור בסלעים האדומים. הסלעים נחצבו ע"י מים ואבנים שנפלו לתוך נהר בלייד ויצרו גלילים מרהיבים (עד לעומק של שישה מטרים). הסלעים האדומים מסמנים את תחילת קניון נהר הבלייד, שהוא אחד מהקניונים העמוקים הירוקים והיפים בעולם! על הנוף המדהים שלו וחיי הטבע המופלאים. לא נוותר על ביקור בשלושת הרונדאלים, שלושה סלעי ענק המעוצבים בצורת בקתות אפריקאיות ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. לינה באזור.

יום 3: יום ג': קרוגר פארק

בבוקר נצא בנסיעה אל פארק הקרוגר הידוע – משמורות הספארי המפורסמות ביותר בעולם. הפארק הלאומי מכסה שטח ענק של כ 20,000 קמ"ר, מהווה בית גידול לכ 150 מינים של יונקים, כ 500 מיני ציפורים וכ 100 מיני זוחלים. נערוך טיול בספארי על גבי רכבי שטח פתוחים. נראה את חיות הבר בסביבתן הטבעית ונקווה לראות את "חמשת הגדולים"- פיל, קרנף, אריה, באפולו ונמר. המסלולים מגיעים לבורות מים או לאפיקי נחלים, ומאפשרים תצפית טובה על מאות מיני בעלי החיים ששוכנים בפארק ומגיעים למקורות המים להרוות בהם את צימאונם. לינה בתוך שמורת פארק קרוגר באזור Skukuza.

יום 4: יום ד': קייפטאון העיר

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל אחד ממעברי ההרים של דרך הפנוראמה ונבקר במפל הגבוה Lone Creek בשעות אחר הצהריים נגיע חזרה ליהונסבורג. ומשם נצא בטיסה לקייפטאון. ללא ספק העיר שמסמלת יותר מכל את מקור ההתיישבות הלבנה ביבשת, ממוקמת בצילה של פסגת השטן, ופסגת ראש האריה, אשר נושקת להר השולחן המשתפל מגובה של 1,082 מטרים לכוון כף התקווה הטובה. לינה קייפטאון.

יום 5: יום חמישי: קייפטאון העיר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מעמיק בעיר שנולדה כאשר יאן ואן ריבק נחת כאן בשנת 1652, כאשר הגיעה עם צי של 3 ספינות מהולנד, כדי להקים תחנת שירות לספינות של החברה במסען אל הודו. התושבים המקומיים היו הוטנטוטים, רועי כבשים. העיר יפיפייה, ארכיטקטורה הולנדית התפתחה עם ארכיטקטורה ויקטוריאנית ועם אלמנטים מוסלמיים, שהובאו לעיר עם העבדים מהמזרח. קייפטאון העיר יפה ושובת לב, משלבת ישן וחדש, תוססת, ססגונית ומלאת חיים. את היום נקדיש לביקורים וסיורים באתרי העיר, נעלה ברכבל אל הר השולחן (מותנה במזג האוויר), בנייני הפרלמנט וכיכרות העיר המקסימה, נבקר ברובע הלאי, במוזיאון דרום אפריקה ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. לינה קייפטאון.

יום 6: יום שישי: כייף התקווה הטובה

סר פרנסיס דרייק, בהקיפו את כייף התקווה הטובה ב 1880, רשם ביומן ספינתו "כף זה הוא מלא ההוד והיפה ביותר שראינו בכל היכף כדור הארץ" אף שלא ירד לחוף יכול לראות כמה יפה האזור. כיף התקווה הטובה הוא מפגש הזרמים, מפגש האוקיאנוס ההודי והאטלנטי. יום מרגש לפנינו נסיעה אל כף התקווה הטובה אל מקום מפגש זרמי האוקיינוס, בין השאר נשוט לאי כלבי הים, ניסע בדרכים פנוראמיות - עיירות ציוריות ומושבת פינגווינים. לקראת ערב נחזור לקייפטאון. אחר צהריים נחזור למלון להכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

יום 7: יום שבת: קייפטאון

לאחר התפילה וסעודת השבת נצא לסיור רגלי בעיר (תחום שבת).

יום 8: יום א': דרך הגנים - אודסהורן וחוות היענים

יציאה לכיוון מזרח אל עבר נתיב הגנים הידוע. הדרך עושה דרכה לאורך קלומטרים של רצועות חוף הררית וצרה, המשתרעת בין העיר מוסל ביי לבין שפך נהר הסערות, שזורים אגמים, מפרצים, מצוקים, קניונים ונחלים. ברצועה הצרה והמוגבהת, ששמותיה בשפת המקומיים הם "מים צלולים" ו"רודי הדבש" התפתחה צמחייה נפלאה בעושרה. לצד יערות גשם אפשר למצוא חורשים נטועים ופרחי בר, באזור יותר מ 9000 סוגים של מיני פרחים שונים. נבקר במוזיאון הימי ע"ש דיאז בעיר מוסל ביי (Mossel bay), שם נבקר במוזיאון הימי ובעץ תיבת הדואר הסמוך לו. משם נמשיך ונחצה את הרכס המרשים, האוטיניקואה (רכס רודי הדבש), דרך מעלה רובינסון, ונגיח אל אזור אקלימי חצי מדברי. נטייל בעמק הקרו (Karu) הקטן, הידוע בכנויו ארץ חרבה, מרכז גידול היענים של דרום אפריקה. נגיע אל העיר אודסהורן, העיר בעלת עבר היהודי ידועה בכינוי "ירושלים הקטנה". על שם הקהילה היהודית הגדולה אשר הייתה שם בתחילת המאה ה- 20. נערוך סיור בחוות יענים ונלמד על העוף המוזר והתעשייה הרחבה סביבו. לינה באזור.

יום 9: יום ב': דרך הגנים - מערת הנטיפים Cango ומעבר ההר השחור - נייזנה

יום מרהיב של גיאולוגיה ומראות נוף מהממים. ניסע צפונה לכיוון מערת קנגו (Cango), מערת הנטיפים מהגדולות בעולם ונעשה בה סיור מודרך. בתום הביקור נעבור לרכבים קטנים וניסע בדרך עתיקה במעלה ההר השחור. עצירות התצפית תפרוסנה בפנינו נופים מדהימים המשלבים את הצומח באזור, שגם הוא כולו מממלכת הצומח של הכיף. ההר השחור הוא תופעה מרהיבה במיוחד של תהליך הנקרא הרי קמט, בו סלעי משקע של אבן חול בני 400 מיליון שנה, התרוממו, נסגרו והתקפלו בעקבות תהליך קריעת היבשות שחל לפני 100 מיליון שנה. משם נמשיך מזרחה ונחצה שוב את ההר השחור בחזרה לאוטשהורן. המעבר השני, מירינגספורט (Meeringspoort), חורץ את ההר השחור בתוכו לאורך אפיק של נחל בתוך קניון נישא ורם, והוא תופעת טבע מרשימה נוספת של קימוט ושבירת שכבות סלעי משקע. נמשיך לביקור במוזיאון העירוני של אוטשהורן בו נוכל לראות את בית הכנסת הראשון של הישוב ונדבר על תולדות ההתיישבות היהודית בעיר ובמדינה. לקראת ערב נגיע לעיר הציורית נייזנה (Knysna) בלב דרך הגנים ונפליג בלגונה שלה לכיוון הפתח לים. לקראת ערב עוד ננסה לצאת לסיור ב- Water Front שבה, על שפת הלגונה. לינה - נייזנה.

יום 10: יום ג': דרך הגנים – שמורת יער ציציקמה – פורט אליזבט – יוהנסבורג

הבוקר נצא לעבר החלק בו מרוכזים קניונים עמוקים של נחלים הזורמים במים שחורים (מיצוי חומצה טנית משורשי הצומח של חבל הכף) לעבר קו חוף מרהיב בו יערות גשם סוב טרופיים נושקים לקו המים. נעצור לתצפית בעיירה פלטנברג ביי ובנחל בלאוקרנץ, ומשם נמשיך אל עבר שפך נחל הסערות. נלך במסלול נפלא בתוך יער גשם על שפת הים לעבר גשר מתכת מתנדנד מעל שפך הנחל בתוך קניון שגובהו 100 מ`. בתום הסיור נחזור לכפר ציורי וקטן בקצהו של יער גשם בשמורת הציציקמה (Tsitsikama). ממשיכים מזרחה דרך מפרץ פלטוברג ושמורת החוף של יער הציציקמה. בשעות הערב נגיע לעיר המתיישבים פורט אליזבת, ממנה נצא בטיסת ערב ליוהנסבורג. לינה באזור שדה התעופה.

יום 11: יום ד': מדרום אפריקה אל מפלי ויקטוריה

בשעות הבוקר העברה לשדה התעופה וטיסה אל מפלי ויקטוריה הנחשבים לאחד משבעת פלאי עולם ואחד מהמראות המופלאים ביותר באפריקה. זרם המים האדיר של נהר הזמבזי נופל מגובה רב, בשאון מים אדיר אל קניון הבטוקה, קניון צר וגעשי. לעת שקיעה נפליג בחלקו הרחב של הנהר במעלה הזרם עד המפלים. נתור אחר תנינים והיפופוטמים במים, כמו גם אחרי בעלי חיים אחרים היורדים אל קו הנהר להרוות את צימאונם מדי פעם. נצפה במיני הציפורים תוך כדי שקיעה אפריקאית נפלאה. לינה באזור מפלי ויקטוריה.

ימים 12-13: ימים ה' - שישי: מפלי ויקטוריה - יוהנסבורג – תל אביב

עם בוקר נצא לסיור במפלים המפורסמים שנחשבים לאחד מפלאי הטבע הגדולים בעולם. בשיא ספקתם הם מכסים רוחב של 1700 מ` ונופלים מגובה של 100 מ`. בני המקום קראו למפל מוסע-אואה-טוניה "העשן הרועם" ודיוויד ליוינגסטון שראה אותם לראשונה בשנת 1855 קרא להם על שם המלכה ויקטוריה. מי המפל הגועשים נכנסים בשצף רב לתוך קניון צר ומפותל במורד הנהר. קניון מרהיב זה נחרץ בבזלת השחורה בתהליך של חתירה לאחור. לאחר הסיור בבוקר נחזור לשדה התעופה ונמריא חזרה ליוהנסבורג. ומשם לטיסה חזרה לישראל (אל-על). נחיתה בשעות הבוקר של יום 13 (יום שישי).

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
20-11-2022 02-12-2022 $4889
פופולרי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (אל על).
* מיסי שדות תעופה (מעודכן ליולי 2023).
* טיסות פנים (כמפורט בתוכנית)
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, רכבי שטח ייעודיים בשמורות.
* לינה: מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות טובה/ לודג'ים בשמורות.
* כלכלה: חצי פנסיון + ארוחות צהריים כריכים בהכנה עצמית.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ויזה במעבר למפלי ויקטוריה כ- 45$ (משולמים במקום).
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 $ ליום לאדם.
* טיפ / תשר למבשלת/אחראית לוגיסטיקה כשרה, נהוג לתת 2-3 $ ליום לאדם.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* בדיקת קורונה ביציאה מדרום אפריקה – במידה ותידרש.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 200$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: ביטול הטיול יכנס לתוקף רק על ידי הודעה בכתב למייל info@drahim.co.il . תשלום דמי רישום ע"ס 200$ לא יוחזרו. בנוסף מ 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 879 $ דולר ארה"ב.
* בן 24-27 מטיילים תוספת של 89$ לאדם

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

דרום אפריקה ומפלי ויקטוריה - מסלול מיוחד לשומרי מסורת

מספר ימים: 13, מספר לילות: 11
החל מ-$4889
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול