תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
ספרד בדגש אנדלוסיה - ערים עתיקות, כפרים לבנים, נופים מרהיבים והיסטוריה יהודית
מספר ימים: 8
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מערב אירופה
את המסע נעשה בחבל הארץ אנדלוסיה אשר בספרד. ספרד הינה אחת מהארצות היפות והמרתקות באירופה. יש בה שבע עשרה קהילות אוטונומיות המציגות מגוון יוצא דופן של חבלי ארץ השונים מאד זה מזה הן מבחינת הנופים שלהם והן מבחינה תרבותית ואתנית. אנדלוסיה, היא המאוכלסת שבהן וחיים בה מעל שמונה מיליון בני אדם. היא בעלת אופי מיוחד במינו, אנשים חמים המדברים בספרדית במבטא אנדלוסי, ובעלת נוף מגוון: פסגות הרים, מטעי זיתים וכרמים עמקים, אגמים, נחלים וערי נמל יפיפיות לאורך הים התיכון. היא ערש ריקוד הפלמנקו הסוער וגסטרונומיה משגעת של טאפאס, פאייה,וגספצ'ו. באנדלוסיה שכונתה "אל אנדלוס" בפי המוסלמים, נוכל למצוא ערי נמל שנבנו ע"י הפיניקים, היוונים והקרתגנים ומבנים ארכיטקטונים מלאי עוצמה שנבנו בתקופת הכיבוש המוסלמי, כדוגמת ארמון אלהמברה שנבנה בעיר גרנדה, בתקופה בה הגיעה אנדלוסיה לשיא שגשוגה התרבותי. גם לאחר ה"רקונקיסטה, הכיבוש מחדש על ידי הנוצרים, המשיכו השליטים לבנות ארמונות וכנסיות מרהיבים בסגנון המורי "המודחאר" ואנדלוסיה נושאת עד היום על נס לצד פרקים אפלים, גם את תקופת "תור הזהב" של שלושת התרבויות. באנדלוסיה רשומים פרקים מרגשים ומרתקים של ההיסטוריה היהודית העשירה והמפוארת של יהדות ספרד. חיו ופעלו בה דמויות כריה"ל, משה אבן עזרא, אברהם אבן עזרא, הרמב"ם, משפחת אל טיבון, הרי"פ, שלמה אבן גבירול, שמואל הנגיד ועוד. היא נטועה בזיכרון הלאומי שלנו בייחוד בגלל הגירוש ההמוני של יהדות ספרד שהתרחש בסוף המאה ה-15. פקודת הגירוש ניתנה באולם השגרירים בארמון אלהמברה. ובאותו אולם עצמו קיבל קולומבוס את האישור לצאת למסע שיהפוך את ספרד לאימפריה השולטת על חצי עולם. את הזהב ועושר הגילויים נראה בעיקר בסבילה היפיפיה השוכנת על גדות נהר גואדלקיביר. אנדלוסיה היא גם ערש יוצרים ספרדים מופלאים כפיקאסו, סורויה, וולאסקס. הנופים עוצרי הנשימה בהם ניסע, והאור המיוחד כל כך לאנדלוסיה היוו מקור חשוב מהשראתם.
היתרון של דרכים TRAVEL
סיביליה בירת אנדלוסיה
מופע פלמנקו
קורדובה עירו של הרמב"ם
שמורת הטבע טורקאל
ארמון אלהמברה
 

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – עיר הנמל מלגה – סיביליה

נצא בטיסה מת"א למלגה, עם הנחיתה מעבר ביקורת דרכונים ונצא לדרך. את הביקור באנדלוסיה נתחיל בעיר הנמל מלגה, מקום הולדתו של אבן גבירול ושל גדול ציירי ספרד פיקאסו. נצא לתצפית מרהיבה על העיר ועל ה"קוסטה דל סול", אזור "חוף השמש" משתרע לאורך כל החוף המזרחי, לחוף הים התיכון, עד לגיברלטר. נסייר לאורך הרחובות הקסומים של העיר כולל פסלו המיוחד של אבן גבירול. בהמשך נצא בנסיעה לסיביליה, בירת מחוז אנדלוסיה. לינה סיביליה.

יום 2: סיביליה בירת מחוז אנדלוסיה – מופע פלמנקו

נצא לסיור בעיר הבירה של אנדלוסיה. נצפה בקתדרלה הגדולה בספרד, בה קבורים אנשי שם רבים, ביניהם קריסטובל קולון, הוא קולומבוס. בראש הקתדרלה נטוע בגאון מגדל החיראלדה ועליו שבשבת הארד המפורסמת שהפכה לסמלה של העיר. נבקר במצודה הערבית אלקסר ובגנים המפוארים הסובבים אותה. נשוטט בסמטאות הציוריות, שהיפות בהן היו פעם חלק מן הרובע היהודי של העיר החודריה Juderia הנקראת היום רובע סנטה קרוז. ברובע זה חיו על פי המסורת יהודים עוד מימי חורבן בית שני. נבקר בכיכר הספרדית המפוארת ונצפה בגני מריה לואיזה שניבנו ב – 1929 לרגל התערוכה העולמית. לעת שקיעת השמש נצא בסיור לאורכה של הטיילת ונצפה במגדל הזהב ואורו המיוחד הנשקף אל המים. בשעות הערב נצא במשותף למופע פלמנקו טיפוסי. לינה בסיביליה.

יום 3: קורדובה עירו של הרמב''ם

נסיעה לקורדובה, עיר הולדתו של הרמב"ם, השוכנת על גדות הנהר גואדלקיביר. נסייר בעיר העתיקה המהווה עדות לקהילה היהודית המפוארת ששכנה כאן בתקופת השלטון המורי. נתחיל בביקור בפסלו של הרמב"ם אשר ברובע היהודי. נבקר בכיכרות וברחובות שעדיין נושאים שמות המזכירים את ארץ ישראל, כגון, כיכר טבריה וכיכר יהודה הלוי נמשיך אל הגשר הרומי ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. נבקר במסגד "לה מסקיטה" – פאר היצירה של חליפות קורדובה המוסלמית. מן המרכז הזה מתפרשות סמטאות צרות ומפותלות, שמאחורי קירותיהן “מתחבאים” ה”פאטיוס” (החצרות הפנימיות) הנודעות של דרום ספרד. כל פאטיו כזה הוא יצירה אישית של בעליו, הטורח לקשטו באריחי קרמיקה מעוטרים, בצמחים, במזרקות, במבואות ובקשתות עמודים. אחר צהריים נחזור ללינה בסיביליה. לינה בסיביליה.

יום 4: הכפרים הלבנים – רונדה עיר מלחמות השוורים

בבוקר נצא אל "הכפרים הלבנים". קבוצה גדולה של כפרים ועיירות בדרום אנדלוסיה. השם הוענק להם בזכות הלובן הבוהק למרחוק של קירותיהם המסוידים. הכפרים בנויים בדרך כלל בראש מצוקים או על מדרונות תלולים, ועל כל כפר שולטת מצודה מקומית. הכפרים הלבנים בולטים מאוד על רקע הרכסים המשוננים מסביב. נשוטט בין הסמטאות הציוריות, בתי האבן הלבנים, בנוף מרהיב ועוצר נשימה של פסגות ההרים מסביב. בחלקו השני של היום נצא אל העיר העתיקה והציורית רונדה – עיר מלחמות השוורים. נצפה אל הצוק האדיר עליו היא יושבת ונשוטט מעט בסמטאותיה העתיקות והציוריות. העיר היפה הבנויה על מצוק הגוואדלווין משני צדי נקיקו העמוק. את שני חלקי העיר – סיודאד ומרקאדייו – מחבר גשר קשתות ענק. זירת הלחימה בפרים של רונדה היא הראשונה בספרד (על אף הוויכוח הנצחי עם סביליה – מי הקדימה את מי…). העיר עשירה מאוד בארמונות של אצולה מורית וספרדית ובמבני ציבור מוריים שנותרו אחרי הרקונקוויסטה והיא מקום המנציח את הפרק העגום של מלחמת האזרחים. לינה אזור רונדה.

יום 5: שמורת הטבע טורקאל – מלגה – קוסטה דל סול

בבוקר נצא אל שמורת טבע טורקאל. זהו רכס וגן גאולוגי של תופעות יוצאות דופן אשר נוצרו עקב בלייה של הרוח. סלעים ענקיים, שהטבע עיצבם בצורות שונות – שטח מחורץ בסלעים בצורות שונות היוצרים מראות נוף מיוחדים במינם, הסיור כולל תצפית אל העמק הפרוס מתחת. בתוך המתחם שביל הליכה מעגלי בו נתרשם מקרוב מהנוף המרתק. בצהריים נרד אל החוף "קוסטה דל סול", אזור "חוף השמש" המשתרע לאורך כל החוף המזרחי, לחוף הים התיכון, עד לגיברלטר. זוהי הריביירה של ספרד. הכולל רצף שורה של כפרים ועיירו אשר הפכו להיות אתרי נופש. לינה אזור מלגה.

יום 6: גיברלטר - מיכאס

נצא בנסיעה אל גיברלטר, מושבת כתר בריטית דרומית לספרד, בת 31,000 תושבים, ואינה שייכת למדינה, אלא בעלת ישות עצמאית, אשר הוענק לה מעמד של נמל חופשי ממס. המושבה סובבת רובה סביב צוק ג'יברלטר המפורסם, אחת הנקודות האסטרטגיות החשובות בים התיכון, ומשכנו של מבצר מהמפוארים באירופה. אורכו של הצוק חמישה קילומטרים, ורוחבו קצת מעל לקילומטר. צדו המזרחי חד וחלק, נופל ישר אל תוך הים בשיאו שבגובה 426 מ', ואילו צדו המערבי מדורג. בצד זה נמצאים העיר, אזור הקניות, סמטאות צרות וציוריות, וגם גנים מרהיבים, ושני הנמלים, המסחרי והצבאי. זוהי הנקודה האירופית הקרובה ביותר לאפריקה, ודרך המייצרים עברו הכובשים לפנים, והתיירים כיום. על פי המיתולוגיה היוונית ניצב בה אחד משני עמודי הרקולס (השני נמצא במרוקו), המסמן את הגבול המערבי של העולם המוכר דאז. שמה של ג'יברלטר אינו אלא שיבוש שמו של המצביא הערבי טארק אבן זיאד, שבשנת 711 כבש את חצי האי האיברי מידי הנוצרים. הוא הגיע עם צבאו מן המגרב, חצה את המייצר וחנה על יד הצוק. לכבודו קראו לצוק בשם ג'אבל טארק - כלומר ההר של טארק. מאז נשתבש השם והפך לגיברלטר. בשנים האחרונות מתנהל משא ומתן קדחתני בין ספרד, הדורשת את השטח בחזרה, לבין בריטניה, הטוענת לבעלות עליו. משאל עם שנערך בין אזרחי ג'יבלרטר, ששפתם אנגלית רהוטה, דחה בתוקף את התביעה הספרדית. נעבור את הגבול לגיברלטר, לאחר ההגעה לחניה בתחומי גיברלטר נעבור לאוטובוסים קטנים. נסייר ברחבי המושבה נבקר במערת הנטיפים סנט מייקל, נראה את קופי המקק, את עמוד הרקולס ואת בית הקברות היהודי. בהמשך נבקר בכפר מיכאס המרהיב, דוגמה נפלאה נוספת לאחד מהכפרים הלבנים. אחר צהריים נחזור ללינה באזור מלגה. לינה אזור מלגה.

יום 7: גרנדה – ארמון אלהמברה

בבוקר נצא בנסיעה לגרנדה, אחת הערים היפות בספרד. בה ההיסטוריה מתעוררת לחיים ורחובות מרוצפים עתיקים יושבים בצל ארמונות פאר מרהיבים, על רקע הרי הסיירה נוואדה. גרנדה היא בירת החליפות המוסלמית האחרונה בספרד, סמל לקץ הרקונקיסטה וראשית צמיחת האימפריה הספרדית. העיר בנויה כטבעת סביב גרעינה העתיק, אלקאסריה ולידו הקתדרלה המרכזית, שבה קבורים מלכי ספרד הקתוליים פרדיננד ואיזבלה. נבקר באחד האתרים המורים הידועים והמרשימים ביותר בספרד ארמון אלהמברה. הארמון המרשים והאדום ממוקם על גבעה גבוהה מעל העיר. נראה את אולם השגרירים בו נחתם צו הגירוש של יהדות ספרד על ידי המלכים הקתולים פרדיננד ואיזבלה. מכאן נשלח קולומבוס לגלות את העולם החדש. נראה את חצר האריות וחצר ההדסים, נתפעל מסגנון הבניה והקישוט המודחארי האופייני לתקופה המוסלמית. אחר צהריים נחזור ללינה באזור מלגה. לינה אזור מלגה.

יום 8: מלגה – תל אביב

בבוקר המשך סיור באזור, בהתאם לשעת ההמראה הכברה לשדה התעופה ונצא בטיסה חזרה ממלגה לתל אביב.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (שכר – ללא מזון).
* מיסי שדות תעופה (מעודכן מרץ 2023).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון (כולל ארוחת צהריים נוספת).
* מים מינראליים, צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג להעברות וסיורים על פי התוכנית/ רכבי שטח בהתאם לתוכנית.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* בדיקות קורונה בהתאם לנדרש.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי נהוג לתת 5 € אירו לאדם ליום.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150 € שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150 € שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה). הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 489 € אירו.
* בין 20-24 מטיילים תחול תוספת של 99 € לנוסע.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

ספרד בדגש אנדלוסיה - ערים עתיקות, כפרים לבנים, נופים מרהיבים והיסטוריה יהודית

לפרטים נוספים על הטיול