אזרבייג'ן – בדרך המשי הקווקזית - מסלול מקיף ומיוחד לשומרי מסורת
מספר ימים: 8
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
אזרבייג'ן, המדינה הגדולה ביותר בחלקו הדרומי של הקווקז, ומשתרעת על הגבול בין אסיה ואירופה. היא גובלת ברוסיה הגדולה בצפון והיוותה חלק מבריה"מ עד נפילתה. ממזרח גובלת בגיאורגיה ובדרום מזרח בארמניה, העימות איתה על חבל נגרנו קארבאך עוד לא תם. הגבול הדרומי נפגש עם איראן, מקור ההשפעה התרבותי העיקרי. הים הכספי שמהווה מקור לעושרה נמצא מערבית למדינה. אזרבייג'ן הינה מדינה מלאת ניגודים. תושביה ותרבותה שייכים לאימפריות עתיקות שהתקיימו בשטחה. זו המדינה החילונית והדמוקרטית הראשונה בעולם המוסלמי. היא אומה חדשה שמתאוששת מן ההתרסקות של בריה"מ, כמו כן, זיכרון העימות מול ארמניה עודנו כואב. אזרבייג'ן היא מדינה צעירה שבירתה, באקו, זכתה לתהילה של בירת הנפט העולמית לפני מאה שנה. היא מכונה ארץ הנפט, הזעפרן והקוויאר. מדבר חוצץ בין הים הכספי לרכס הקווקז הגדול והמרשים, נופיה המגוונים ומושכים אליה את המטייל הסקרן. ביום אחד ניתן לטייל ביערות אלונים, להתבונן בנוף מדברי צחיח ולטייל בעמקים מוריקים מוקפים בפסגות המושלגות של הקווקז הגבוה. עם מגוון הנופים, סוגי אקלים ותופעות ייחודיות כגון סלעים בוערים, אמבטיות נפט והרי געש בוציים, זוהי מדינה בתולית שמספר המטיילים בה עדיין איננו רב. במהלך הטיול נטעם מן המגוון הרחב, עושרה ויופייה של המדינה. נתחיל בעיר הבירה באקו, נצא לביקור בשמורת גובוסטאן ונצפה בהרי הגעש הבוציים, אחת מן התופעות הייחודיות של האזור. נעלה צפונה בדרך המשי העתיקה לכיוון רכס הקווקז הגבוהה והמרשים. נצא במסלול ג'יפים 4X4 נבקר בכפרים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת. נבקר את הקהילה היהודית המיוחדת בעיירת ההרים היהודית קרסנה סלובודה ונלמד על עברה המפואר. נצא במסלול דרך המשי, נבקר בערים עתיקות עם שווקים ססגוניים. נטפס אל האזורים הגבוהים שם נגיע ל"אלבניה הקווקזית" מובלעת הנוצרית עם אוכלוסייה ייחודית ומרתקת. נסיים את הטיול בבאקו הבירה ולא בכדי מכונה "דובאי של מרכז אסיה" בה בולט המגוון הארכיטקטוני המרתק של סמטאות עתיקות לצד גורדי שחקים גבוהים. לא נוותר על הפולקלור המקומי, ריקודים קווקאזים ססגוניים, הטעמים הייחודיים של האוכל המקומי ונהנה מאווירה לבבית ומכניסת אורחים. חוויה ייחודית בדרך המשי.
היתרון של דרכים TRAVEL
הקווקז הגבוה
כפר ההרים קיש
ציורי הסלע גובוסטאן
מופע פולקלור קווקזי
העיירה היהודית קרסנה סלובודה
 

מסלול הטיול

יום 1: יום ד' - תל אביב - באקו

נצא בטיסה ישירה מת"א לבאקו (נחיתה אחה"צ). עם הנחיתה העברה למלון, בהתאם לזמן נצא לסיור היכרות ראשוני במרכז העיר ובאזור הטיילת. באקו היא בירת אזרבייג'ן. ממוקמת במזרח המדינה על חוף הים הכספי, אזור העיר באקו היה מיושב החל מאלף לפנה"ס, עדויות כתובות על העיר כבר מן המאה ה- 6 לספירה, העיר עברה מיד ליד לאורך ההיסטוריה, חלק ניכר מהזמן שלטו בה הפרסים ומידי פעם השלטון עבר לרוסים וחזר לפרסים. בשנת 1918 הוכרזה העיר כבירת הרפובליקה הדמוקרטית של אזרבייג'אן. הרפובליקה האזרית קיבלה את עצמאותה עם התפרקותה של ברית המועצות באוגוסט 1991. העיר באקו יושבת בסמוך לאזור שדות נפט גדולים, באזור העיר יש למעלה מ- 1,000 בארות נפט וגז, מכאן חשיבותה הכלכלית של העיר. לינה בבאקו.

יום 2: יום ה' – באקו – גובה – רכבי שטח לכפר ההרים חינליג

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה לגובה Quba (גובה) העיר נוסדה כנראה במאה ה- 15 ולאורך ההיסטוריה היה מקום מיוחד ליהודים שחיו באזור. עם ההגעה נעלה על רכבי שטח עם נהגים מקומיים וניכנס אל לב ההרים בדרכי הרים משובשות ואיטיות אך בנופי הרי הקווקז המרהיבים. נצא לאורך ערוץ צר לעבר הכפר חינליג Khinaliq(בהתאם לתנאי מזג האוויר), הכפר הגבוהה באזרבייג'ן וממוקם בגובה של 2,350 מ', שפת תושביו שונה בשל בידודו ולכאורה שייכים לממלכת אלבניה הקדומה. הכפר ממוקם בלב הרי הקווקז ומוקף נוף הררי משגע. תושבי המקום ידועים בזכות טכניקת רקמה ייחודית ובעלת ערך ברחבי המדינה. כמו כן ידועים במנהגים ייחודיים. נשוב אל גובה להמשך סיור ככל שיותיר הזמן. לינה בגובה.

יום 3: יום ו' – העיירה היהודית קרסנה סלובודה – באקו

הבוקר נערוך ביקור בעיירה היהודית קרסנה סלובודה (Krasnaya Sloboda), הנמצאת על הגדה הצפונית של נהר Kudyal. היהודים התיישבו במקום במאה ה- 13, ופתחו את המסחר באזור. עד להתפרקות ברית המועצות היו בעיירה קרוב ל- 20,000 יהודים, מתוך 11 בתי כנסת שפעלו בעבר פועלים היום כשישה. במידת האפשר נשלב מפגש מרגש עם יהודים שחיים בה עד היום. בסיום נצא בנסיעה לחזרה לבאקו, הכנות לשבת, קבלת שבת, תפילות וסעודת ליל שבת. לינה בבאקו.

יום 4: שבת – 27 יוני – באקו

לאחר תפילות שבת וארוחת שבת נצא לסיור רגלי בבירה. בערב לאחר צאת השבת נצא למופע פולקלור ממגוון מטעמי הקווקז. לינה בבאקו.

יום 5: יום א' - המוזולאום של דירי באבה – העיר העתיקה שמאחי - כפר החרשים להיג' – גבלה

לאחר ארוחת בוקר, נצא בנסיעה מערבה לכיוון העיר שמאחי. בדרך נעצור בכפר מרזה Maraza ונבקר במוזוליאום הידוע של דירי באבה Diri Baba שבקומתו העליונה ישב שייך' שיעי המרעיף ברכות חמות על הבאים... בהמשך נצא לביקור בעיר העתיקה שמאחי הינה אחת ממרכזי התרבות והמסחר של אזרבייג'אן. שמאחי הינה אחת הערים הראשונות שנבנו בצפון המדינה, הייתה למרכזה של שושלת המלוכה שירבאנשאה מהמאה ה- 18. האזור ידוע כמקור היין והקוניאק הרוסי. בהמשך נסטה צפונה בדרך עפר צדדית לכיוון הכפר הקסום להיג' שתושביו מפורסמים בעבודת הנחושת. עם ההגעה נצא לסיור בין הסמטאות הציוריות של הכפר המשמש כשער לטיולים רגליים בהרים. את היום אנחנו נסיים בעיירה גבלה. לינה בגבלה.

יום 6: יום ב' – גבלה – כפר ההרים קיש – חאן דרך המשי העתיק בשאקי

בבוקר נצא לסיור רגלי באזור ההררי והציורי של הכפר. לאחר מכן נמשיך בנסיעה לכיוון צפון מערבה כאשר פנינו לכיוון עיר דרך המשי שאקי. נעלה לכפר ההרים קיש, שם נכיר את תרבות "אלבניה הקווקזית" - אומה נוצרית אפופת מסתורין ששכנה באזורים אלו בעבר, בערב ניסע לשאקי. נצא לסיור הלקוח מהאגדות בעיירת מסחר חשובה על דרך המשי העתיקה שאקי (Saki) הנחשבת לאחת הערים היפות במדינה. העיר שנמצאת מדרום לרכסי הקווקז, הייתה בעבר תחנת מסחר חשובה על דרך המשי ועסקה בייצור משי, בתקופת השלטון הסובייטי הוקמו מפעלים ליצור משי שעובדים עד היום. בעיר סמטאות, מבנים עתיקים, מסגדים, אורחנים, חמאמים ששימשו בעבר את סוחרי דרך המשי. העיר מפורסמת בדברי המתיקה שמייצרים בה, במיוחד פחלווה מקומית... נתחיל עם ביקור בשוק הססגוני, נבקר בתוך העיר העתיקה המוקפת חומה, נשוטט בין הסמטאות הצרות, נבקר בארמון המפואר שבנה הג'י צ'אליבי, בחאן העתיק הידוע בזכות חזיתו הייחודית המעוטרת בגומחות וצבעים ססגוניים, נמשיך לביקור בבית מלאכה עתיק ליצור הויטראז' האזרי המדהים – שבקה. לא נוותר על החנויות, הדוכנים, בתי הקפה ותושבי העיר הלבביים. אחר הצהריים נצא בנסיעה ארוכה חזרה אל הבירה. לינה בשאקי.

יום 7: יום ג' - עיר דרך המשי שאקי - שמורת גובוסטן – אתר הפטרוגליפים - באקו

בבוקר נצא בנסיעה לשמורת גובוסטאן. נמצאת דרומית מערבית לבאקו הבירה. בשמורה יש הרי געש בוציים (Mud Volcanoes) רבים וההערכה היא כי מתוך 700 הקיימים בעולם, 300 נמצאים במזרח אזרבייג'אן. בהמשך נצא לאתר הפטרוגליפים (ציורי סלע), את הציורים החצובים בסלע נמצא בפאתי השמורה השוכנת באזור סלעי בעל אקלים חצי מדברי. הציורים משויכים לתקופת האבן ולאחריה. בהמשך היום נדרים חזרה לבירה, באקו (Baku). בסיום הביקור נשוב אל הבירה. עם ההגעה נצא לסיור בעיר. נתחיל בתצפית לעבר הים הכספי, הנמל והעיר העתיקה והפנתיאון לזכר חללי אזרבייג'אן בנגורנו קארבאך. נבקר במסגד שבו נמצאת "עזרת נשים" בנוסח היהודי, נראה את מגדל הבתולה, ארמון השושלת השוונידית ובקרוואן סאראיי. נבקר גם במקדש עובדי האש ובמוזיאון השטיחים. נערוך תצפית ב "הר הבוער עד אין סוף". נסייר ככל שיותיר לנו הזמן. בערב מופע פולקלור ססגוני. לינה באקו.

יום 8: יום ד' – באקו - ת"א

בבוקר המשך סיור בבאקו, בהתאם לשעת ההמראה נצא לעבר שדה התעופה לטיסה חזרה לת"א.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
08-06-2022 15-06-2022 $1789 ראובן כהן
יציאה מובטחת
הזמינו עכשיו
05-09-2022 12-09-2022 $1789 טוביה גרוס
פופולרי
הזמינו עכשיו
19-10-2022 26-10-2022 $1789
פופולרי
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון פברואר 2022).
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות טובה.
* חצי פנסיון (ארוחות צהריים כריכים בהכנה עצמית).
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית, מופעי פולקלור.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 100 $.

המחיר לא כולל

* אשרת כניסה לאזרבייג'ן (כ 26$ מונפקת בשדה התעופה).
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* בדיקת קורונה ביציאה מאזרבייג'ן במידת הצורך.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 100 $, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיסי אשראי, במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100 $ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הרישום לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות כלליות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 359 $ דולר ארה"ב.
* במקרה של קבוצה בין 20-24 נוסעים תחול תוספת של 79 $ דולר לנוסע.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

אזרבייג'ן – בדרך המשי הקווקזית - מסלול מקיף ומיוחד לשומרי מסורת

מספר ימים: 8, מספר לילות: 7
החל מ-$1789
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול