תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
גאורגיה - טיביליסי והקווקז הגבוה - שומרי מסורת
מספר ימים: 5
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
גאורגיה, שבקרב רבים (ובוודאי בקרב תושבי המקום) נחשבת למדינה היפה ביותר בעולם, היא מדינה בעלת מגוון אין סופי של תרבויות ונופים הממוקמת בצומת הדרכים בה התחברו במשך מאות שנים המשי, הכסף, התבלינים והאבנים היקרות של אסיה עם הסוחרים הנמרצים של אירופה. גיאורגיה היא ארץ מתפתחת המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה שעיקרה ערב רב של עמים וצבאות שעברו בסך או הפכו את הרי הקווקז לביתם. בגיאורגיה נפגשים המים החמים של הים השחור עם קרחוני העד, והפסגות מכוסות השלג של הרי הקווקז עם השטיח הירוק של מורדות ההרים, המדבר והעמקים הפוריים. מסע בהרי הקווקז ובפאתי המדבר הגאורגי הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים, אוכלוסייה מסורתית ומסבירת פנים, ערים עתיקות, מבצרים נישאים, דרכים חבויות, יין משובח ושמפניה, תושבי קבע לצד נוודים, אנשי הרים לצד אנשי מדבר ונופים עוצרי נשימה.
היתרון של דרכים TRAVEL
מצ'חטה – הבירה העתיקה
רכבי שטח בקווקז הגבוה
כפר המבריחים קזבגי
קניון הצבעים טרוסו
בית הכנסת הגדול
 

מסלול הטיול

יום 1: יום א' – תל אביב - טביליסי

נצא בטיסת לילה מתל אביב לטביליסי, עם הנחיתה העברה למלון ללינה. (ללא ארוחת ערב)

יום 2: יום ב' – טביליסי סיור עיר

בבוקר נצא לסיור בעיר הבירה של גיאורגיה טביליסי. העיר היושבת משני גדותיו של נהר המתקאברי (Mt'kavri/მტკვარი); נבקר בשדרות שוטה רוסטבלי, בכיכר החירות המפורסמת, משם נרד אל הרובע היהודי ובית הכנסת הגדול של העיר. נבקר בקתדרלת סיוניSioni Cathedral/სიონის ღვთისმშობლის) ) מהמאה ה-7 אשר נבנתה כהעתק מושלם לכנסיית "דורמציון" בירושלים ושימשה עד לשנת 2004 כקתדראלה המרכזית של טביליסי. נמשיך לסיור בעיר העתיקה (אבאטובאני), שם נשמע את סיפור הקמתה של העיר. נראה את המסגד היחידי ששרד בגיאורגיה ואת מרחצאות הגופרית העתיקים של העיר... נחצה את נהר המתקאברי על גשר השלום המרהיב (אחד האייקונים של טיביליסי), משם נעלה ברכבל לפסל אמא גיאורגיה משם תצפית מרהיבה על העיר. נרד אל מבצר נריקלה (Narikala/ნარიყალა) המשקיף על העיר. תצפית אחרונה מרהיבה אל צידה השני של העיר תהייה מהרחבה של כנסיית מטחי. לינה בטביליסי.

יום 3: יום ג' – גורי עירו של סטאלין – עיר המערות העתיקה אופליסציחה

בבוקר נצא לעבר העיר גורי (Gori), עיר הולדתו של יוסף דז'יגשוילי סטלין אשר עלתה לכותרות בקיץ 2008 בעת המלחמה עם רוסיה (שם נפצע קשה העיתונאי הישראלי צדוק יחזקאלי). נבקר בקומפלקס האדיר שנבנה סביב בית הולדתו של הרודן ובמוזיאון "שמש העמים" המנציח את פועלו ארוך השנים של המנהיג השנוי במחלוקת. נמשיך אל עיר המערות העתיקה אופליסציחה ונבקר בצפונותיה. העיר נבנתה כבר בעת העתיקה (מאה ה-6 לפנה"ס). העיר ידעה פריחה כלכלית בימי הזוהר של דרך המשי הקדומה. עיירות מערה כאלו שימשו בעבר כאזורי מגורים. במאה ה-6 לפנה"ס, החלק הארי של העיר נבנה בעת העתיקה. אחר צהריים נחזור לטביליסי. בערב נצא לראות את טיביליסי במופע האורות המרהיב שלה.

יום 4: יום ד' – תצפית הנהרות – מצ'חטה הבירה העתיקה – הדרך הצבאית הגיאורגית – הרי הקווקז

היום נצא צפונה אל הרי הקווקז, נצא לביקור בבירתה העתיקה של גיאורגיה, מצ'חטה (მცხეთა/Mtskheta). לפני הכניסה לעיר נעלה לנקודת תצפית מכנסיית ג'ווארי (Jvari Monastry/ჯვარი, ჯვრის მონასტერი). תצפית מרהיבה אל עבר העיר מצ'חטה היושבת על מפגש הנהרות מט'קבארי Mt'kavri/მტკვარი) ואראגוי (Aragvi River. הכנסייה העתיקה מתוארכת מתקופת ימי הביניים – כנסייה אליה הביאה, ע"פ המסורת הגיאורגית, הקדושה נינו, את הצלב המקורי והציבה אותה על גבעה זו מול ארמון המלך. לאחר נרד לעיר מצ'חטה, הבירה העתיקה לסמטאות הצרות ושוק התוסס והצבעוני, המוביל לביקור בקתדראלת סווטיצחובלי (Svetitzkhoveli/სვეტიცხოვლის – העמוד החי) שנבנתה על שרידים עתיקים עוד מהמאה ה- 4 לספירה. בהמשך נעלה בדרך הצבאית הגיאורגית (Georgian Military Road/სამხედრო გზა), המחברת את טביליסי עם רוסיה, מהדרכים היפות ביותר באזור הקווקז! בדרכנו לעבר עיירת ההרים גודאורי (Gudauri). נעצור לתצפיות נוף מרהיבות כולל במצודה החולשת על האזור אנאנורי (Ananuri/ანანური), על רקע פסגות הקווקז הגבוהות והאגם המלאכותי ז'ינבאלי (Zhinvali/ჟინვალი). לינה בגודאורי.

יום 3: יום ג' – הקווקז הגבוה – הר קזבג – קניון הצבעים טרוסו (רכבי שטח)

את חלקו הראשון של היום נקדיש לנופים והאנשים של הקווקז הגבוה. נעלה על רכבי שטח מקומיים ונמשיך את הטיפוס לקווקז הגבוה ולכיוון הגבול עם רוסיה. נעצור לתצפית באנדרטת הידידות (מציינת 200 שנה ליחסים האמביוולנטיים עם רוסיה). נמשיך ב"דרך המלך", נחצה את מעבר ההרים ג'בארי (Jvari Pass) לעבר כפר המבריחים קזבגי (Kazbegi), הנמצא בצלו של אחד ההרים הגבוהים ביותר בקווקז, הר הקזבג המגיע שפסגתו גבוה מ 5,000 מטרים... נעלה לתצפית מרהיבה בדרך ההררית המטפסת אל ההר לגובה של 2,170 מטרים מכנסיית השילוש הקדוש (The Holy Trinity Church) ממנה נוכל לראות את הר קזבק. בהמשך נצא אל קניון הצבעים המרהיב טרוסו. נבקר באגמים מרהיבים בשלל צבעים, נשלב הליכות רגליות קלות, תצפיות נוף, נפגוש את האיכרים המקומיים תושבי ההרים רועים את הבקר ומעבדים את אדמותיהם כמו לפני מאות בשנים. אחר צהריים נרד מהקווקז חזרה לטיביליסי - ארוחת ערב חגיגית לסיום. בלילה העברה לשדה התעופה של העיר ונצא בטיסה לילה חזרה לתל אביב.

יום 6: שישי – טיסה חזרה לתל אביב

נחיתה לפנות בוקר * סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך הערות
31/03/2024 05/04/2024 $1299 רונית סלע
בהרשמה
הזמינו עכשיו
31/03/2024 05/04/2024 $1299 אבנר פלג
בהרשמה
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה ובטחון – כידוע ביום פרסום ההצעה.
* לינה - בבתי מלון מצוינים מדרגת תיירות טובה.
* כלכלה – חצי פנסיון (ארוחות צהריים כריכים בהכנה עצמית/ פיקניק בשטח).
ארוחות הערב מסעדות כשרות/ קייטרינג כשר
* מים מינרלים, צופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* ביקורים וסיורים – כמתואר בתוכנית הטיול.
* תחבורה – אוטובוסים / מיניבוסים תיירים לסיורים ולהעברות/ רכבי שטח בהתאם לתוכנית.
* הדרכה – מדריך/ה ישראלי/ת מקצועי מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים – על פי הצורך.
* טיפים לנותני השירותים המקומיים (למעט שירותי סבלות במלונות ושדות התעופה).

המחיר לא כולל

* סיורים וביקורים אשר אינם כלולים בתכנית הטיול.
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* בדיקת קורונה במידה ותידרש.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת כ 5 דולר לאדם ליום טיול.
* טיפ / תשר למבשלת/אחראית לוגיסטיקה כשרה, נהוג לתת 3 דולר לאדם ליום טיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150 $, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150 $ שלא יוחזרו. מ 31-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 14 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 289 $ דולר ארה"ב.
* בין 20-24 מטיילים תוספת 99 $ דולר לאדם.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

גאורגיה - טיביליסי והקווקז הגבוה - שומרי מסורת

מספר ימים: 5, מספר לילות: 4
החל מ-$1299
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול