תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
טורקיה - איסטנבול וקפדוקיה
מספר ימים: 7
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
טיול בקפדוקיה הוא מסע מרתק, אל חבל ארץ קסום המשלב טבע עוצר נשימה, נופים מרתקים ואוכלוסייה כפרית, צבעונית לבבית וחייכנית. נשלב סיורים מרתקים בין תצורות סלע מהנדירות בעולם בשילוב עם היסטוריה וארכיטקטורה של תושבים קדומים שהשתלבו בתוכו בצורה יוצאת דופן. נבקר בערים תת קרקעיות, מחילות מסתור, שפע כנסיות ומנזרים וכל זאת בחבל ארץ דמוי ירח נופים וולקנים, הרי געש, פטריות סלע ומצודות דמיוניות. איסטנבול היא העיר הגדולה ביותר בתורכיה - ליבה של הרוח התורכית, עיר עתירת ההיסטוריה ומאורעות. איסטנבול עיר האורות, מאז ומתמיד, הייתה מהערים החשובות, הסואנות והתרבותיות ביותר בעולם; איסטנבול זוהי עיר בת 2700 שנים, שעברה אין ספור מלחמות, מאבקים, תהפוכות וניגודים. דרך איסטנבול עברו המלכים הפרסים בדרך לכיבוש יוון, מאיסטנבול שלטו הקיסרים הביזנטיים והסולטנים העותמניים על האימפריות האדירות במשך למעלה מאלף חמש מאות שנים. באיסטנבול של העבר נטבחו אלפים בשל סכסוכים מדיניים ופוליטיים. גם כיום משמשת העיר כמרכז הרוחני וכסמל של העם התורכי. למרות המודרניזציה הדורסנית של המאה ה- 21, איסטנבול עודנה עיר גנים, אריכיטקטורה, כיכרות, לצד רחובות סואנים ורועשים. גדולתה של איסטנבול בשמירת קטעים ופינות מעברה.
היתרון של דרכים TRAVEL
העיר התת קרקעית דירינקויו
עמק הנזירים
מבוכי קפדוקיה הקסומים
מיצרי הבוספורס
טיסה בכדור פורח (אפשרות)
 

מסלול הטיול

איסטנבול – מסע בעקבות אוכל רחוב

לאורך הימים נצא למסע באיסטנבול בעקבות אוכל רחוב דרך מאכלי רחוב אפשר להתוודע למסורות עתיקות יומין, אבל גם לאופנות מזדמנות. מתברר שבאיסטנבול יש חידושים ויש שינויים. הקומפיר והגוזלמה הם אורחים חדשים בעיר. אורחים ישנים הם הרוכלים שמציעים סרדינים מטוגנים טריים בלחם. גם מוכרי הצדפות, הצ׳י־קופטה והמראש. נראה את רוכלי סימיט... יש בעלי עגלה הנושאת מין אקווריום גדול ובו מוצגים הכעכים לראווה. נראה רוכלים דוחפים "עגלות־אקווריום" עמוסות וקוראים בקול: "פואצ'ה, פואצ'ה... (בורקס). לא נוותר על דוכני הדונר קבב (קבב מסתובב) הנמכר עם כוס יוגורט צוננת (איירן). נראה את מוכרי הלחמָג'וּן (בשר־בצק) הוא פיצה שטוחה שעליה בשר טחון ומתובל ונקנח בדוכני הגלידה מסטיק (מראש). מי שקונה גביע מראש זוכה לרוב באותו המחיר גם בהצגה משעשעת. המוכר, הלבוש בבגדים עממיים צבעוניים, אוסף את הגלידה מהמכלים בעזרת מוט ברזל ארוך שכף שטוחה בקצהו. עם תום המלאכה הוא מניף את המוט עם גביע הגלידה הדבוק בקצה, מכה בו בפעמון התלוי על גגון הדוכן, ואחר כך מגיש לך.

יום 1: ת"א – איסטנבול – קייסרי (קפדוקיה) – טירת אורצ'יסר – עמק הנזירים

נצא בטיסה לאיסטנבול ומשם בטיסת המשך לעיר קייסרי, בירת חבל ארץ קפדוקיה. עם הנחיתה נפגוש את אנשי הקשר המקומיים ונצא לטייל במבוכי קפדוקיה. נתחיל בתצפית מטירת אורצ'יסר ממנה מראה מרהיב של העמק. משם נסיעה לביקור בעמק פשבה "עמק הנזירים" שם נוכל לראות את ארובות הסלע וצורות הנוף הייחודיות לקפדוקיה. לינה אזור קייסרי.

יום 2: מבוכי קפדוקיה הקסומים – עמק גורמה ועמק זלווה

את היום ננצל לביקור בעמקים היפים ביותר בקפדוקיה עמק הגורמה ועמק הזלווה. בהם הריכוז הגדול של כנסיות ומנזרים החצובים בתוך מערות בסלע. ראשוני הנזירים התחבאו באזור זה וחיו במערות. נשלב נסיעות קצרות וטיולים רגליים כדי להתרשם מאחד מהמקומות היפים בעולם. הטיול בין תצורות סלע ייחודיות, נוף של חרוטים ואלפי עמודים דמויי פטריות הפזורים בשטח הופך את ההרפתקה לחוויה בלתי נשכחת. הנוף הירחי של החרוטים, העמודים ואלפי הפטריות הינם תוצר של תהליכים גאומורפולוגיים מהנדירים בעולם. ליבה של קפדוקיה הוא אגן שקוע שהורבדו בו אפר וולקני שנפלט מלועות הרי הגעש החסן וארצ'יאס המתנשאים מעליו. הקרקע הפורייה ושפע מקורות המים משכו אל האזור התיישבות קבע בלב סביבה צחיחה יחסית שמסביב. לינה אזור קייסרי.

יום 3: טיסה בכדור פורח (אפשרות), העיר התת קרקעית דירינקויו – קניון הילרה

בשעות הבוקר המוקדמות נצא לטיסה בכדור פורח מעל לקפדוקיה (בתוספת תשלום כ 250€ בהזמנה מראש). ללא כול ספק, זהו אחד משיאי הטיול וסיכום נפלא למסעות הימים האחרונים. אל דאגה לא דרוש ניסיון קודם... הנוף בטיסה עוצר נשימה - כל מה שראינו מלמטה נראה ממעוף הציפור. לאחר ההרפתקה נצא בנסיעה חזרה למלון לארוחת בוקר טובה וטעימה. בהמשך נצא לכיוון העיירה דירינקויו. העיירה העתיקה מרושתת במערכת מחילות תת קרקעיות, חדרים וכוכים קטנים. בעבר אכלסה העיר התת קרקעית העתיקה, יותר מ- 15,000 תושבים. בדירינקו נסתובב מתחת לאדמה בתוך מב וכי המערות והמחילות ונתרשם מהיופי והעוצמה של המקום. בשעות הצהריים נעצור לסיור בכפר גוזלרייט, כפר ציורי ועתיק בן כמה אלפי תושבים בלבד. הכפר הוכרז כאתר שימור בינל"מ. לאחר סיור ברחובות הכפר נצא לסיור רגלי קל בקניון הילרה הסמוך. עמק ההילרה הוא עמק מבודד וכמעט בלתי נגיש, ששימש בעבר כמקום מפלטם של נזירים ביזנטיים. לאורך הקניון פזורות כנסיות ומערות החצובות בסלע, שנשתמרו בצורה מקורית ויוצאת דופן. השילוב של כנסיות ומערות הטבולות

יום 4: העיירה אבנוס – הכפר היוני העתיק מוספא פאשא – כיכר טקסים ומדרחוב איסטיקלל

נמשיך לאבנוס העיירה ההיסטורית שוכנת על גדות הנהר הארוך בתורכיה, נהר הקיזלמק (הנהר האדום). שפע הטין האדום מהנהר, מספק חומר גלם לבתי המלאכה הקטנים שבעיירה. תושבי העיירה מתמחים ומתפרנסים מעשיית קדרות ומאריגת שטיחים. נסייר בסמטאותיה הקסומות, נראה את הקדרים במלאכת האומן ונהנה מהפעילות השוקקת במקום. נמשיך לכפר היווני העתיק מוסטפא פאשא נסייר בין מבני האבן הייחודיים לאותה התקופה ונשמע על ההתיישבות היוונית באזור. אחר צהריים נצא בטיסה מקייסרי לאיסטנבול. עם הנחיתה העברה למלון בערב נצא לסיור היכרות רגלי בכיכר טקסים ורחוב איסטיקלל. מדרחוב הומה ותוסס, ונראה מבנים יפים מן המאות ה-18 וה-19, נבקר בשוק הפרחים ובשוק הספרים הסמוך. נטעם ראחת לקום (מהדוכן המקורי שהכין לסולטאן אחמאט) ונשתה תה טורקי טעים ומתוק. לינה איסטנבול.

יום 5: העיר העתיקה – ה"גראנד בזאר" – השוק המצרי - רובע האומנים קראקוי

בבוקר נצא לסיור בעיר העתיקה, הבנויה מ 7 גבעות... נתחיל בגבעה הראשונה המרכזת כמה מהאתרים המרשימים של העיר. ההיפודרום ונכיר את המונומנטים הנהדרים שהביא קונסטנטינוס הגדול מייסד קונסטנטינופול בירת האימפריה הביזאנטית. בהמשך נבקר במסגד "סולטאן אחמט גאמיי" הוא ה"מסגד הכחול". נמשיך ברגל בין הסמטאות לתצפית מצריח הכנסייה המדהימה שבנה הקיסר יוסטיניאנוס לפני כ 1,500 שנה היא "איה סופיה" (הביקור באיה סופיה בהתאם לזמן). בהמשך נשוטט בין הסמטאות הצרות והתוססות של העיר. נהנה מהאקשן וההמולה של המוכרים בחנויות ובעלי הדוכנים שצועקים בקול. משם נמשיך לגבעה השנייה ל"בזאר הגדול" שמכיל מעל 4,000 חנויות, סדנאות אומן בתי מלאכה ודוכנים המתפרשים על פני מספר קילומטרים של רחובות וסדנאות אומנים. משם נמשיך ל"שוק המצרי" הנחשב לאחד משווקי התבלינים הטובים בעולם, נסתובב בחלקים הצדדים, הרחובות הקטנים שבפאתי השוק, שם נרגיש את המקומיים ונראה את בתי המלאכה, סוחרי העתיקות ודוכני הקניות התוססים והצבעוניים. חנויות התבלינים, המעדניות, חלבה מצוינת, ממתקי נוגט ונקניקי פרות עם אגוזים, המון סוגי פלפלים ומשקאות אקזוטיים למכביר. נבקר אצל אופה בעל תנור לבנים בין 100 שנים ונטעם ממעשה ידיו, נעצור אצל דוכן שוארמה "הכי טובה בעיר" ונשתה את המשקה המקומי Salgam Suyu. נסיים את היום ברובע האומנים קראקוי (Karaköy), רובע הבילויים הטרנדי של איסטנבול. לינה איסטנבול.

יום 6: ארמון הדולומבחצ'ה – מגדל גלטה - תצפית פייר לוטי – שכונת בלאט הצבעונית

בבוקר נצא לביקור בארמון הדולומבחצ'ה המרהיב. בארמון התגוררו הסולטאנים האחרונים, ניכנס לארמון, נסייר בין חדרי הארמון המפואר ונתפעל מהאושר, השפע, עיטורי הזהב והשיש, הנברשות המפוארות וגניו הנאים. לאחר נצא לרובע גלטה. נעלה לתצפית על העיר ממגדל גלטה הנמצא בסמוך לגשר גלטה הישן שהוא אחד מסמלי העיר. משם נרד אל גשר גלטה לראות את הדייגים העומדים על המזח ומנסים את מזלם על רקע קו הנוף היפה של העיר ואניות הסוחר וסירות הדייג החוצות את המייצרים. לאורך הגשר דוכנים של רוכלים המוכרים "אקמק באליק" לחם חם וטרי בפנים דג עסיסי עם עגבניה, ירק, פלפל חריף ובצל... נמשיך לנקודת תצפית מרהיבה על העיר – תצפית פייר לוטי, הצופה על קרן הזהב, שם נטעם גוזלמה ותה תורכי. משם נצא לשכונת בלאט הצבעונית. בהם התגוררו בעבר בני העדות הלא מוסלמיות, ובהן קהילת יהודי קושטא המפורסמת. בשיא תפארתה כללה השכונה 19 בתי כנסת. כיום זו שכונה היפסטרית תוססת. נסייר בסמטאות הצבעוניות, נבקר בגלריות וינטג' ואנטיק, נפגוש אנשים, אומנים, נעצור במאפיה לטעימות, נצטלם ונספוג את האווירה המיוחדת של המקום. ארוחת סיום במסעדה טורקית משובחת.

7

הים נצא לאזורים הנחבאים של איסטנבול... נחזור לעיר העתיקה לגבעה הרביעית לאזור פאתיח' מקום מעניין ומרתק נבקר בקולייה של פאתיח' מכלול מבנים מעניין לרבות המסגד המפורסם והצבעוני. נמשיך לאזור צ'רשמבה (הגבעה החמישית), צ'רשמבה בתורכית הוא "יום רביעי" והאזור נקרא כך משום שמדי שבוע ביום זה מתקיים כאן שוק כפרי ענק. נוכל לקנות כאן הכל, מחוט ועד שרוך נעל (ובשום אופן לא משהו מתוחכם יותר) – חגיגה לחובבי השווקים העממיים. בהמשך נצא בשייט על מיצרי הבוספורוס, אשר מפרידים בין יבשת אסיה לאירופה ומחברים את הים התיכון עם הים השחור, במהלך השיט נראה את הגשרים הענקיים המחברים בין היבשות. על קו החוף נראה את מצודת רומלי וארמון הטופקאפי המרהיב. בערב, בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה חזרה מאיסטנבול לתל אביב.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (תל אביב – איסטנבול – תל אביב).
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לאוגוסט 2023).
* לינה: במלון מעולה מדרגת תיירות טובה.
אפשרויות (או דומים להם 4****)
Hilton Doubletree Avanos Cappadoc
https://www.hilton.com/en/hotels/navdtdi-doubletree-avanos-cappadocia
Occidental Istanbul
https://www.barcelo.com/en-ww/occidental-taksim
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון, טעימות לאורך הטיול.
* תחבורה – אוטובוס תיירים לסיורים, טיולים ולהעברות.
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* הדרכה: מדריך ישראלי מצוות דרכים.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ארוחות שאינן כלולות בתוכנית.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת 5 € לאדם ליום טיול).

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 150 € למטייל שלא יוחזרו, יתרת התשלום אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (התשלום הראשון חודש לפני היציאה).
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150 € שלא יוחזרו. מ 31-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול, מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: שבמקרים בהם כרטיסי הטיסה יכרטסו זמן רב לפני מועד היציאה, יחולו דמי ביטול כרטיסי הטיסה על אלה המבטלים כמתחייב מחוקי הביטול של חברות התעופה (יתכן אף מחיר הכרטיס במלואו).
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 489 € אירו.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

טורקיה - איסטנבול וקפדוקיה

לפרטים נוספים על הטיול