תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
מזרח טורקיה סובב הרי הקצ'קאר
מספר ימים: 8
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
מזרח טורקיה(תורכיה) והרי הקצ'קאר הוא ללא ספק אחד מהאזורים היפים והמרתקים בטורקיה ובעולם כולו. הרי געש גבוהים, יערות גשם, אגמים כחולים, מסגדים, כנסיות, ונהרות סוערים הם רק חלק קטן מהמראות המרתקים ומהחוויות באזור. אולם מה שבעיקר מאפיין את מזרח טורקיה ואת אזור הרי הקצ'קאר, זו תערובת אנושית מגוונת של בני עמים שונים: ארמנים, גאורגים, כורדים, סורים וכמובן טורקים החיים בפשטות ובעושר כמו לפני מאות בשנים. את טיול במזרח טורקיה נתחיל בנסיעה לאורך נהר הצ'ורו. נראה את הסכר הגדול שנבנה על הנהר. משם נטפס לרכס הקצ'קאר הגבוה. נגיע לעיירת ההרים הקסומה בראל שתושביה חייכניים, מסבירי פנים, אדיבים ובניגוד לכפריים במקומות אחרים בעולם מודים לך שצלמת אותם ומזמינים אותך לכוס תה מתוק... ומשם במעלה הקניון התחתון של נהר הצ'ורו על תוואי דרך המשי העתיקה במהלך הנסיעה נחצה גשרי אבן ישנים, גשרים תלויים וכפרים עתיקים הנושקים לגדות הנהר. משם נחצה למורדות הצפוניים של הרי הקצ'קאר, אל יערות הגשם הנושקים לים השחור. נבקר בכפר הציורי אוזונגול והאגמים האלפינים שבסביבתו. במנזר הבנוי על צוק סומלא. נחלוף בתוך אסם התה הטורקי, שדות התלויים על המדרונות המצוקים של ההרים. לא נפספס את הנשים העובדות בקטיף התה ואת לבושן הצבעוני, ונהנה מאווירה כפרית מיוחדת. את הטיול נסיים בכפר ההרים הגבוה והציורי איידר. טיול שהוא חווית חיים אפילו לטיילים שבינינו.
היתרון של דרכים TRAVEL
האגם השחור (קרא גול)
כפרי הקיץ (היאילות)
המנזר התלוי על צוק סומלא
5 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – בטומי – נהר הצ'ורו – האגם השחור – יוסופאלי

נצא בטיסת בוקר מתל-אביב לבטומי (גאורגיה). עם הנחיתה נפגוש את אנשי הקשר המקומיים שלנו, ונצא לדרך. חצייה מהירה של הגבול לטורקיה (אזור הופה) ונתחיל בנסיעה לאורך החופים של הים השחור ומשם במעלה נהר הצ'ורו. נהר הצ'ורו הוא אחד הנהרות הגדולים בטורקיה, לאורכו חיים מאות אלפי חקלאים, הוא משמש כמקור המים העיקרי שלך האזור. נגיע לעיירה בורצ'קה בהתאם לזמן נטפס בבוקר נמשיך לטפס במעלה ההרים, בדרך מרהיבה ביופייה ונגיע לאגם הנסתר "קרא גול" (Kara Gul), האגם השחור. האגם האלפיני הקסום חבוי בין פסגות ההרים הגבוהות של רכס קרצ'אי. נמשיך בנסיעה במעלה נהר הצ'ורו בסמוך לעיר ארטווין (Artvin) נראה את הסכר הגדול של נהר הצ'ורו. הפרויקט הענק הוא א חד ממפעלי החשמל הגדולים ביותר בטורקיה ובעולם כולו. הוא מספק חשמל לכל מזרח טורקיה וחלקים מגרוזיה. לקראת סוף היום נגיע לעיירה יוסופאלי (Yusufeli) עיירה כפרית השוכנת על שפת נהר הצ'ורו למרגלות הרי הקצ'קאר. תושביה הם איכרים פשוטים. ביוסופאלי נוכל להתערות באוכלוסייה המקומית, לחפש מציאות בשוק הססגוני ובעיקר לנפוש ולהירגע מעט מטלטלות הדרך. לאחר הביקור נמשיך בנסיעה לאורך קניון נהר הבראל בואך הכפר סרגול והמלון שלנו. לינה אזור יוסופאלי.

יום 2: הפסגות הגבוהות של הקצ'קאר

בבוקר נצא אל אחת מה"דרכים" היפות ביותר בטורקיה, המובילה לכפר בראל (Baral). הכפר ממוקם בגובה של כ- 800 מטרים מעל פני הים. הדרך צרה, מפותלת וקשה למעבר, אולם הנוף עוצר נשי מה. הדרך עוברת בתוך הקניון בזלתי מצוקי של נחל בראל (Baral) כשמציידי הדרך גדלים עצי אגס, משמש, תפוח ודובדבן. בצהריים נצא בהליכה קלה בין כפרי הקיץ שבאזור שמהם ניתן לראות את פסגת "שש האצבעות" המפורסמת. הנוף עוצר נשימה, מסביב הפסגות המושלות של הרי הקצ'קאר, מרבדי פרחים אין סופיים בשלל צבעים והאזור שופע במים, אגמים, בריכות מים, נחלים זורמים מנפלאות הקצ'קאר. ארוחת צהריים נעשה אצלך משפחה מקומית, שם נלמד על אורח החיים הכפרי באזור. לינה אזור יוסופאלי.

יום 3: עמק נהר הצ'ורו – מעבר ההרים אוביט - איקיזדרה

נמשיך בנסיעה לאורך הקניון העליון והגועש של עמק נהר הצ'ורו. על גדות הנהר כפרים ציוריים תלויים על המצוקים הגבוהים. האזור שופע בוסתנים, חורשות, ושדות מעובדים. חלק זה של הדרך הוא קטע של דרך המשי העתיקה. נוכל להתפעל מהמצודות הסלג'וקיות המבוצרות המתנשאות מעלה במרומי ההרים; המצודות בנות מאות שנים הינן שריד אדריכלי מפואר לקיסרות הסלג'וקית האדירה, שרק סכסוכים פנימיים גרמו לה להיכנע למלחמת הקודש הנוצרית ומסעות הצלב של ריצ'רד לב הארי. נגיע לאזור העיירה איספיר ומשם נטפס שוב אל לב הרי הקצ'קאר נחצה מעבר הרים גבוהה (מעבר אוביט - 2600 מטרים), בסמוך למעבר אגמים אלפינים עונתיים. ושם נגלוש לצד הצפוני והירוק של הרי הקצ'קאר. לינה אזור איקיזדרה.

יום 4: המורדות הירוקים של הקצ'קאר – עיירת ההרים אוזנגול

בבוקר נצא לטיול באזור, נצא לביקור בכפרים הגבוהים שבאיזור החבויים במרומי הקצ'קאר, בתוך עמק מרהיב ביופיו, המלא בפריחה מרהיבה בשלל צבעים וריחות. נרד מקו הרכס הגבוהה, אל תוך יערות הגשם הדרך עוברת בקניון מצוקי ירוק, מרהיב ביופיו. בתוך הקניון זורם נהר גועש ושוצף עם שלל אשדים ופלגי מים הנשפכים אליו מסביב. נגיע אל הכפר הציורי אוזנגול (האגם האר וך) הממוקם על שפת אגם ציורי יפהפייה, המוקף בהרים. בעבר תושבי הכפר התמחו בגידול פורלים אולם כיום, רוב הפרנסים עוסקים בתיירות ובאירוח. לינה אזור אוזנגול.

יום 5: אוזנגול – מנזר סומלא – חוף הים השחור

בבוקר נטפס אל האגמים האלפינים והכפרים הגבוהים, שנמצאים מעל אוזנגול, נתחיל לחצות קווי רכס ומעברי הרים מיוחדים. הדרך מרהיבה ביופייה, פסגות הרים מושלגות, צמחיה ירוקה, אגמים כחולים, יערות אלפינים וכפרים נידחים שהזמן עמד בהם מלכת. נחצה כפרים קטנים ונידחים ונפגוש כפריים נחמדים ומסבירי פנים. נרד אל קו החוף ומשם לכפר מצ'קה (Macka) וליער הגשם המסתיר בתוכו את מנזר הבתולה סומלא (Sumela), הש ייך לזרם היווני אורתודוקסי (אחרוני הנזירים הוכרחו לעזוב ב 1921). המנזר ניבנה במאה הרביעית לספירה, והוא תלוי על צוק בגובה של כ- 1200 מטרים. לאחר ביקור במנזר, נחזור אל הרכבים נרד אל המלון שלנו הממוקם על קו החוף של היום השחור. לינה אזור הים השחור.

יום 6: יערות גשם של הקצ'קאר – נהר הפירטינה – איידר – מעיינות חמים

נסיעה על המורדות הצפוניים המוריקים של הרי הקצ'קאר. נוף ההרים עטוף ביערות גשם (ענן) סבוכים הגולשים לעבר חופים עזובים ונידחים. נחצה שדות תה אין סופיים ונלמד שרוב עלי התה התורכי המרירים מגיעים מאזור זה. את התה קוטפות נשים בלבד (כיאה לחברה התורכית): הן נושאות על גבן סלי קש גדולים ועובדות בזריזות ובמיומנות מדהימה. נמשיך בנסיעה עד לכפר הציורי הקטן אורטצ'לאר (Ortacalar) ומשם נמשיך מערבה אל הכפר צ'אמליהמשין. נגיע לכפר הציורי איידר (Ayder) הממוקם בצדם הצפוני של הרי הקצ'קאר ורוב תושביו מתפרנסים מתיירות מרפא על בסיס המעיינות החמים המפורסמים בכל רחבי טורקיה. הכפר הקטן הוא אחד היפים והציוריים בטורקיה, הוא ממוקם בין פסגות הרים גבוהות, נחלים זור מים ומרבדי פרחים צבעונים. בהתאם לשעת ההגעה נצא לרחצה בחמאם המפורסם. את הלילה נבלה באיידר.

יום 7: איידר – החצייה לגאורגיה – באטומי

את בוקר היום האחרון נקדיש לטיולים רגליים קצרים בסביבות הכפר שיעניקו לנו מעט מהיופי והעוצמה של המדרונות הצפוניים של הרי הקצ'קאר. במהלך היום בהתאם לתנאי הדרך, נטפס אל אחד הכפרים הגבוהים באזור. נשלב הליכה רגלית קלה לחוש אוויר פסגות במרומי ההרים. בימי ראות טובה נוכל לראות את קו חוף הים השחור מבצבץ בין הפסגות הגבוהות. בצהריים נרד מקו הרכס הגבוהה, אל חופי הים השחור משם אל עיירת הגבול הופה, נחצה את הגבול ונצא בנסיעה לעיירת החוף הגיאורגית באטומי. עם ההגעה העברה למלון, לאחר ארוחת ערב נצא לסיור ערב בטיילת היפה של העיר ונראה את בטומי במופע האורות הססגוני שלה. ארוחת ערב חגיגית לסיום הטיול. לינה בטומי.

יום 8: באטומי – תל אביב

בבוקר נצא לסיור קצר בעיר, כולל השווקים הססגוניים, בצהריים העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה חזר מבאטומי לתל אביב.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות ישירות (ישראייר).
* מיסי שדות תעופה (מעודכן מרץ 2023).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב ו 2 ארוחות צהריים נוספות).
* תחבורה מיניבוס תיירים לסיורים, טיולים ולהעברות.
* מים מינרלים, צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* הדרכה גיאוגרפית: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ארוחות שאינן כלולות בתוכנית.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* בדיקת קורונה במידה ותידרש.
* תשר/ טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת כ 5$ לאדם ליום).

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות, כרטיסי אשראי ללא ריבית. תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 80% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות כלליות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 489 $ דולר ארה"ב.
* במקרה של קבוצה בין 20-24 נוסעים תחול תוספת של 99 $ דולר לנוסע

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

מזרח טורקיה סובב הרי הקצ'קאר

לפרטים נוספים על הטיול