תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
וייטנאם וקמבודיה - ארצות המקונג
מספר ימים: 17
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
דרום מזרח אסיה
וייטנאם, ממלכה בודהיסטית קסומה ואחת המדינות העניות בעולם. משלבת בה 54 מיעוטים אתניים, מסורתיים המנהלים חיי אורך פשוטים וצנועים הייתה מאוכלסת עוד בתקופת האבן הקדומה. בעברה, תרבויות מפוארות שנכחדו, שנות כיבוש ארוכות ומלחמות עקובות מדם. וייטנאם מחולקת לשלוש יחידות גיאוגרפיות: צפון - דלתת הנהר האדום ורכס הפנסיפן, דרום - חוף ים סין הדרומי, דרום – דלתת המקונג. למרות שכלכלתה מתבססת על חקלאות, רק רבע משטח המדינה ראוי לעיבוד והיא ממגדלות האורז החשובות והגדולות בעולם. קמבודיה, מולדת העם הקמרי, בעברה הרחוק הייתה חלק ממלכת פונאן האדירה (שהייתה בעלת השפעה הודית חזקה) וממלכת צ'נלה (ממלכה קמבודית קדומה). קמבודיה שהייתה ביתם של מלכים ושליטים רבים, ידעה בין השאר מיסיונרים פורטוגזים ומושבות צרפתיות. היא נכבשה ע"י האימפריה היפנית, נאבקה בכיבוש הוייטנאמי וסבלה ממלחמת אחים עקובה מדם, בה הורעבו ונרצחו יותר ממיליון אזרחים על-ידי משטר פול פוט ואנשי הקמר רוז'. רוב שטחה של קמבודיה מישורי, עם שני מאפיינים גיאוגרפיים עיקריים: נהר המקונג וה"טונלה סאפ" (בקמרית: האגם הכביר). מאז ומתמיד נשענה כלכלתה וצמיחתה ההיסטורית והתרבותית על דלתת המקונג, שבתקופות המוקדמות שימשה לסחר בעבדים ואגם טונלה סאפ שהיה ועדיין אחד המקורות העשירים בעולם לדגי מים מתוקים. טיול עומק גיאוגרפי לוייטנאם וקמבודיה – ארצות המקונג. נטייל אל שבטי הרים מרוחקים, תרבויות מפוארות שנכחדו, ג'ונגלים עבותים, שדות אורז אין סופיים ונופים עוצרי נשימה. נגיעה בתקופת הרנסנס ומנגד מבט על צלקות שהותירה מלחמת האזרחים האכזרית, התקוות והפחדים של תושבי וייטנאם וקמבודיה. טיול תרבויות מרתקות כשברקע הנופים הפראיים של דרום מזרח אסיה המתערבבים בסממנים קולוניאליים מחד ומודרניים מאידך. נטייל בקבוצה קטנה ונחווה ימים מלאים בפעילויות מבוקר עד ערב בהדרכה צמודה וברמת שירות מצוינת.
היתרון של דרכים TRAVEL
הו צ'י מין סיטי (סייגון)
שייט במפרץ האלונג
שבטי הצפון
שוק באק-הא
שייט בסירות מהירות על המקונג
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א - האנוי

טיסה מזרחה דרך בנגקוק לעבר הנוי בירת וייטנאם.

יום 2: נחיתה ההאנוי

לאחר הנחיתה, מעבר ביקורת דרכונים, ונצא להנוי. בהתאם לשעת ההגעה נצא לסיור ראשוני בהנוי. לינה בהנוי.

יום 3: האנוי - סאפה

יום מלא אותו נקדיש להאנוי, בירתה הצפונית של וייטנאם. נתחיל את סיורנו בכיכר באו-דין שם נראה את המאוזוליאום של הו צ'י מין, מנהיג המהפכה, ונציץ אל צריף העץ בו התגורר עד לסוף ימיו. נמשיך אל פגודת "העמוד הבודד", נבקר במקדש הספרות הקונפוציאני ומשם נמשיך אל הרובע העתיק שוקק החיים ונראה את מקדש NGOC - SON הנמצא באגם HOAN KIEM המהווה את אחד מסמלי העיר. לאחר הסיור נצא בנסיעה לעבר סאפה. עם ההגעה ארוחת ערב והעברה למלון בסאפה.

יום 4-5: צפון וייטנאם – טיול אל הכפרים ושדות האורז

סאפה (SAPA) היא עיירה קטנה יחסית המשמשת כמרכז מסחרי לשבטי ההרים. עם ההגעה ארוחת בוקר ונצא לטיול בין הכפרים והשבטים של הצפון נרחיק עד לכפרים לאו קאי וטא ואן, נשלב מפגשים מרגשים עם הכפריים כולל טיולים רגלים בכפרים ושדות האורז האין סופיים באזור. נראה כיצד חיים תושביהם בני ה"מונג" השחורים והדזאו האדומים ואחרים. בהמשך נחזור לסאפה ל"האם רונג" משם ניתן להביט על הנוף המרשים של העיר כולה שם נראה את גן הפרחים המרהיב ונהנה ממופע קסום שמבוצע ע"י אנשי שבטי ההר. נצא להליכה רגלית בין שדות האורז ונעלה על הרכבל המרשים שמעפיל אל פסגת הפנסיפן ועולה מעל 3,000 מטר גובה. לינה וארוחת ערב בסאפה. בערב השני נגיע חזרה להנוי ללינה.

יום 6: האנוי - האלונג

בבוקר נצא בנסיעה לעבר העיר האלונג הממוקמת במפרץ הלונג המפורסם. עם ההגעה נעלה לשייט במפרץ, במהלכו נתרשם מנופי המפרץ והכפרים הרבים בו המקיימים אורך חיים סימביוזי מרתק עם הים. נשוט ונתרשם משגרת המקומיים עד שנגיע אל האי קאט בה. עם ההגעה נצא להליכות קלות בשמורה. לינה וארוחת ערב על הספינה.

יום 7: האי קאט בא – מפרץ לאנג חא – האנוי

היום נמשיך לשייט קסום במימי מפרץ האלונג בינות לאותם צוקים ואיים. המפרץ הידוע כאחד מפלאי תבל והנוף סביבו הנם מהיפים באסיה כולה. נמשיך לשוט בכפרים צפים ונתוודע לחיי היומיום של המקומיים. נשוט לעבר מפרץ לאנ-חא היפה ומשם בסיום השייט נצא לעבר הנוי. כולל ארוחת בוקר מאוחרת בשייט. ארוחת ערב ולינה בהאנוי.

יום 8: הויאן

היום נצא בטיסה פנימית לדנאנג שמהווה את נקודת האמצע בין הו צ'י מין להנוי. את היומיים הבאים נקדיש לאזור. הויאן עיירת דייגים קסומה בה ניכרת השפעת סינית, ממוקמת במרכז המדינה נתחיל עם ביקור במוזיאון העיר, בבית הקהילה (Congregation Hall) של פוק קיין בגשר היפני בן 400 השנים, בבית העתיק, ובשוק ותוסס.

יום 9: הויאן – גשר הזהב

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעבר אתר מרהיב במיוחד. נעלה ברכבת לגשר הזהב הממוקם בגובה של 1400 מ' מעל פני הים ממנו נשקף נוף מרהיב. נשוב להויאן, נערוך ביקור בחווה מקומית ונסיים עם סדנת בישול מקומי. כולל שיט ערב על הנהר. לינה וארוחת ערב בהויאן.

יום 10: דנאנג – טיסה אל סיאם ריפ - מתחם המקדשים "אנקור ואט"

שרידי אנקור הינם מהאתרים ההיסטוריים הארכיאולוגיים החשובים ביותר בדרום מזרח אסיה. המתחם המפורסם נבנה בין המאות ה- 7 וה- 11 בתקופה בה שלטה ממלכת הח'מרים באזור. עם ההגעה נבקר ב-טא פרום אשר נבנה במקור כמנזר בודהיסטי והיה עשיר מאוד בזמנו. נבקר ב-אנקור וואט אשר נבנה כהר-מקדש מאסיבי המקודש לאל ההינדו-ווישנו. נסיים את הסיור במקדש באקהנג אשר נמצא בראש גבעה וממנו נראה את השקיעה. בערב ארוחת ערב והופעת פולקלור.

יום 11: מתחם המקדשים "אנקור ואט"

את הסיור נתחיל, בשער הדרומי וב-אנקור תום (אנקור הגדולה) המוקפת חומות ותעלות. נבקר בבאיון שם נראה את פסלי האבן הענקים. נבקר בטרסת הפילים ממנה סקר המלך את צבאו, נראה את טרסת המלך המצורע, הנקראת על שם פסל המלך היושב בראשה. נראה דמויות שֵׁדים מגולפות ויצורים מיתולוגיים נוספים. נבקר גם במקדש באיון המקדש האחרון שנבנה בעיר בסוף המאה ה-12, המקדש מפורסם בכ- 200 דיוקני אבן המרשימים שבו הנמצאים על 54 המגדלים שבמקדש. לא נוותר על ביקור בכפר הצף פלוטינג וילג', בתי הכפר בנויים על כלונסאות על גדת נהר הטונלה סאפ ורוב תושבי הכפר מתפרנסים מדייג ומחקלאות ימית.

יום 12: טיסה לפנום פן וסיורים

בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה לבירת קמבודיה – פנום פן. הממלכה המשתקמת של דרום מזרח אסיה. עם ההגעה נערוך סיור בעיר. נבקר במוזיאון הלאומי, בפגודת הכסף ובארמון המלך. נתארגן במלון, נאכל ארוחת ערב ונטייל בטיילת שעל שפת המקונג. נבקר במוזיאון טול סלנג , אשר היה פעם הכלא הידוע לשמצה – S-21, בו הוחזקו מתנגדי המשטר לפני רצחם בידי הקמר רוז' בשנות ה-70. לינה בפנום פן

יום 13: דלתת מקונג – סירות מהירות - החציה לווייטנאם

את היומיים הבאים נקדיש לטיול באזור המיוחד של דלתת המקונג, במפגש המדינות וייטנאם וקמבודיה. נצא בשייט סירות מהירות לעבר הגבול הווייטנאמי אל העיר צ'או דוק. נתוודע לאחד הנהרות הגדולים בעולם ולחיים שעל הנהר. ונעפיל לתצפית מהר סאם החולש על מישור רחב ידיים ומשובץ בשדות מעובדים. נגיע ללינה בקאן תו.

יום 14: שוק צף – הו צ'י מין סיטי (סייגון)

מוקדם בבוקר נצא בשייט לביקור בשוק הצף של קאי ראנג, ייחודו של השוק בזה שהוא נמצא על מפגש נהרות ותעלות מים, המאפשרים לכל החקלאים בסביבה להביא את מרכולתם בקלות אל השוק – אם גובה המים מספיק. השוק ממוקם בלב אזור מלא בוסתנים, פרדסים וגני ירק. אחר הצהריים נעשה את דרכינו לעבר הו צ'י מין סיטי (סייגון). עם ההגעה ארוחת ערב ולינה בהו צ'י מין סיטי

יום 15: הו צ'י מין סיטי

הו צ'י מין סיטי הידועה יותר בשמה הקודם, סייגון ואשר שימשה כבירת דרום וייטנאם עד לאיחוד בשנת 1975. עם ההגעה נצא לסיור בעיר, נראה את מקדשיה הרבים ושווקיה ההומים, את הרובע הסיני, וכעדות לתקופה הצרפתית נראה מבני ציבור חשובים. לאחר ארוחת ערב נצא למופע בובות המים.

ימים 16: הו צ'י מין סיטי – תל אביב – דרך יעד ביניים

הבוקר נמשיך לסייר בבירה הדרומית ככל שיותיר לנו הזמן ובהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה דרך יעד ביניים לארץ.

יום 17: נחיתה בארץ

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך הערות
10/11/2024 26/11/2024 $4289 טוביה גרוס
פופולרי
הזמינו עכשיו
01/12/2024 13/12/2024 $3789 ענת פוגל
מסלול מיוחד 13 ימים - בקשו תכנית
הזמינו עכשיו
10/12/2024 26/12/2024 $4379 שי שרון
Sold Out
Sold Out
22/12/2024 08/01/2025 $4469 חן אליעז
מסלול מיוחד - בקשו תכנית
הזמינו עכשיו
06/01/2025 21/01/2025 $4389 יובל ארד
מסלול מיוחד - 16 ימים בקשו תכנית
הזמינו עכשיו
12/01/2025 28/01/2025 $4389 שי שרון
Sold Out
Sold Out
17/02/2025 06/03/2025 $4469 אילן שיפרין
מסלול מיוחד - בקשו תכנית
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים)
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון ינואר 2024).
* 3 טיסות פנימיות: הנוי – דנאנג, דנאנג – סחאם ריאפ, סיאם ריאפ – פנופ פן
* מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות מעולה בערים, לודג'ים בג'ונגל.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון/ שתי ארוחות ביום.
* מים מינרלים צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג כמקובל במזרח להעברות וסיורים.
* סירה מהירה בנהר המקונג מצ'או דוק לפנום פן.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מופעים כפי שמופיע בתוכנית.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150 $.

המחיר לא כולל

* מס יציאה מקמבודיה (במידה ויש צורך ישולם במקום במזומן ע"י הנוסע)
* אשרת כניסה כפולה לווייטנאם ואשרה לקמבודיה – אשרות כולל שירות מזורז - 105 $ לאדם.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* בדיקות קורונה במידת הדרוש
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150$ שלא יוחזרו החל מ90 ימים לפני היציאה, ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיסי אשראי, במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו החל מ90 ימים לפני היציאה. מ 31-60 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 80% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 879 $ דולר ארה"ב.
* בין 20-24 מטיילים תוספת 189 $ לאדם.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

וייטנאם וקמבודיה - ארצות המקונג

מספר ימים: 17, מספר לילות: 14
החל מ-$4189
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול