תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
ג'יפים ברומניה - הרי הקרפטים והאפוסן
מספר ימים: 7
טיולי ג'יפים
ההרשמה בעיצומה
מזרח אירופה
רומניה טומנת בחובה הפתעות אין ספור; ממבצרים ומנזרים מימי הביניים עד לחופי הים השחור ולאתרי סקי אלפינים. מערי טרנסילבניה העתיקות והססגוניות ועד לשמורות הטבע בדלתא של הדנובה. מכפרים נידחים לערים מודרניות. קסמה של רומניה הוא בזכות היותה ארץ מתפתחת, המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה. רומניה עשירה בנופים פראיים שהם ללא ספק גן עדן לאוהבי טבע והרפתקאות. עמקים פוריים וירוקים לצד פסגות הרים מושלגות. אין עוד מדינה במזרח אירופה שנמצא בה מגוון אתרים עשיר כל כך! מסע בהרי הקרפטים, הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים שהזמן עמד בהם מלכת, חקלאות עתיקה, עדרי סוסים, שוורים רתומים לעגלות, רועי צאן רכובים על חמורים, צוענים נודדים, אגמים כחולים, נחלים וקניונים מרשימים ובעיקר מקומיים חמים ומסבירי פנים.
היתרון של דרכים TRAVEL
מערת הקרח סקירישוערה
חציית רכס הפגרש
עיר ימי הביניים סיגישוארה
ארץ הטרנסילבניה
רכס הרי האפוסן
3 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – בוקרשט – הרי הבוצ'ץ – מערת פשטרה

נצא בטיסה מת"א לבוקרשט. לאחר מעבר ביקורת הדרכונים נקבל את הג'יפים, נעמיס את הציוד ונצא צפונה. נסיעה קצרה על כבישים תוביל אותנו לכיוון העיר פלויישט המהווה את שער הכניסה לעמק פרחובה התוחם את הרי הקרפטים ממזרח. בהמשך נגיע לעיירת הנופש סיניה, העיירה הקטנה התפתחה לאתר נופש חשוב עוד בשנת 1870, אחרי שהמלך קארול ה-1 בנה בה את מצודת פלש המקסימה ששימשה כבית הקיץ שלו. עם ההגעה (בהתאם לזמן) נצא לביקור בארמון פלש ובתחנת הרכבת של האוריינט אקספרס. בהמשך היום, ניכנס לשטח ונתחיל בטיפוס לרכס הבוצ'ץ', המתנשא לגבהים של מעל 2,500 מטרים. נחצה את כפר הצוענים גילד ומשם טיפוס במעלה תלול בדרך מיוערת, יוביל אותנו לדרך הררית מדהימה. בדרך נעבור ליד אגם שסביבו נצא להליכה רגלית קצרה. בהמשך נעצור במנזר עתיק, ניכנס למערת "פשטרה" (מותנה בשעת ההגעה), מערה קרסטית עתיקה שבתוכה זורם נחל, בתוך המערה נמצא פסל הצלב של ישו העתיק. בסוף היום נמשיך לטפס עד שנגיע לרכבל (כ – 2,300 מטרים), בהתאם לזמן, נעלה ברכבל לתצפית מדהימה, מהנקודה הגבוהה ביותר בבוצ'ץ'. לינה בפשטרה/ בראן

יום 2: הכפרים הסקסונים - סיגישואורה

לאחר ארוחת בוקר נתחיל את טיולנו בהרי הקריאולי המרשימים. נסיעה בדרכי עפר מאובקות וגבוהות תוביל אותנו בין כפרי הסקסונים המטופחים והאוכלוסיות הצועניות המתגוררות בשוליהם. כל כפרי חבל וולכיה נראים כאילו יד הזמן לא פגעה בהם והם משמרים מנהגים עתיקים ודרך חיים פשוטה בל ב אירופה המודרנית (רומניה הצטרפה, כידוע, לאיחוד האירופאי כחברה מלאה). תושבי הכפרים עוסקים בחקלאות בסיסית ומספקים בעצמם את צרכיהם; לא נדיר לראות עגלות עץ רתומות לשוורים, ערמות שחת ענקיות בצדי הדרך ואיכרים החורשים את האדמה במחרשות הרתומות לשוורים או לסוסים (ולעתים גם לאנשים...). נבקר כפריים המכינים בחצרותיהם את ה"צוויקה" – האלכוהול המקומי המותסס מתפוחים או משזיפים ונגלוש לעירו של דרקולה "סיגישוארה" - עיירת ימי ביניים ציורית המוקפת חומה ו- 11 מגדלים. בערב נצא לטיול רגלי בין הסמטאות הצרות והתלולות, ואפילו נבקר בבית בו נולד דרקולה המיתולוגי. לינה בסיגישוארה

יום 3: סיגישוארה – עמק הטורדה – אל רכס האפוסן

בבוקר נצא לנסיעה ברמת טרנסילבניה מערבה לכוון ההרים והעיירה טורדה. עם ההגעה נצא למסלול הליכה קצר (כשעתיים), בתוך קניון הטורדה הנמצא בסמוך לה. הנקיק המצוקי הוא שמורת טבע מדהימה, עם צמחים ובעלי חיים הייחודיים למקום. לאחר ההליכה בקניון נצא בנסיעה בנופים בלתי נשכחים לעיר קלוז', מהיפות בערי רומניה. בהתאם לזמן נצא לסיור קצר בעיר ולאחר מכן נגיע לאחד מהאזורים הפראיים ביותר ברומניה, איזור רכס האפוסן "גן עדן לאוהבי שטח". רכסי הרים גבוהים ומוריקים, יערות עד, נהרות, אגמים, כפרים נידחים שהזמן עמד בהם מלכת וכפריים המעבדים את אדמתם כמו לפני מאות בשנים. לינה בטורדא או אחד מהכפרים בסביבה.

יום 4: רכס האפוסן

מהימים הקסומים, היפים והמאתגרים בטיול - חגיגת טבע מושלמת! בימים הבאים נצא בדרכי הרים מיוערות החוצות מעברי הרים אלפיניים בין הפסגות הגבוהות והמוריקות של גוש הרי האפוסן – רכס עצמאי אשר נפרד משרשרת הרי הקרפטים. ללא ספק פנינה לאוהבי ג'יפים והרפתקאות. כאן אפשר לראות את אירופה של פעם, כפריים המעבדים את אדמתם כמו לפני מאות בשנים, בעלי מלאכה, חרשים, נפחים ועגלות עץ רתומות לפרדות ושוורים. במהלך היום, נחצה מעברי הרים גבוהים, יערות עד, אגמים, נהרות, מפלי מים, גבעות מוריקות, כפרים קטנים וציוריים שתושביהם אינם מורגלים בביקורי תיירים. לינה בורטופ או אחד מהכפרים בסביבה.

יום 5: רכס האפוסן הדרומי – מערת הקרח

יום מרהיב ומרגש נוסף בחלקו הדרומי והבלתי נגוע של רכס האפוסן. נתחיל בביקור בסקירישוארה - מערת קרח קרסטית בה הקרח לא מפשיר לעולם. בהמשך נצא לנופיו המרהיבים של רכס האפוסן התלול המוקף עמקים מכל עבריו. נחצה את הרכס דרך עמקים וואדיות ונתוודע אל היערות והמפלים של אזור בלתי נשכח זה. לינה בורטופ או אחד מהכפרים בסביבה.

יום 6: הרי הסינדראל – סיביו

בשעות הבוקר נצא בנסיעה מרכס האפוסן דרך יובלי נהר המוראש. משם נצא בטיפוס לגוש הרי הסינדרל, נעצור בבית היערן לעצירת קפה קצרה, נבדוק את הרכבים נשלב 4X4 ונטפס דרך מבוכי היער לפסגות גבוהות ומושלגות (תלוי בעונה), נהרות שוצפים ומפלי מים. נחצה נחלים ונלך במקומות קסומים ואולי נפגוש בפיות ובגמדים... אחר הצהרים נחצה את עיירת הסקי פאלטניש ואת קווי הרכס שבפסגתם אגם ההרים וידרא. את יומנו נסיים בעיירה הציורית סיביו - עיר הבירה של החבל שנבחרה לבירת התרבות האירופאית לשנת 2007. את הערב נקדיש כמובן לסיור בעיר על שלל אתריה. לינה בסיביו.

יום 7: סיביו – טרנס פגארש – בוקרשט – תל אביב

יום ארוך לפנינו, השכם בבוקר נסיעה קצרה תביאנו אל עמק נהר האולט שלאורכו פזורים עשרות כפרים טיפוסיים, משם נצא לטיפוס דרך מעבר ההרים האלפיני טרנסילבניה "חוצה פגרש" בגובה 2,027 מ' הסגור לתנועה לעתים בגלל השלגים. נעצור להליכה וסיור באגמים האלפינים באזור ומשם נגלוש לכיוון אגם וידראו בדרכנו אל העיירה קוארטה דה ארגש, נמשיך בנסיעה בדרך המלך לשדה התעופה.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן מאי 2022).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: פנסיון מלא, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול, ארוחות צהרים – פיקניק בשטח.
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום)/ צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע מסוג מיצובישי פג'ארו או דומה (ארבעה נוסעים בג'יפ).
* דלק לג'יפים.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר (מכשיר לכל ג'יפ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 100€ שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100€ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 400 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 30 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות כלליות:
* בין 10-13 מטיילים תוספת 99 € יורו לאדם.
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 299 € אירו.
* תוספת ל 2 מטיילים בג'יפ 259 € אירו לאדם.
* במידה ויתווסף לילה נוסף לטיול תחול תוספת של 99 €

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

ג'יפים ברומניה - הרי הקרפטים והאפוסן

לפרטים נוספים על הטיול