תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
טיול ג'יפים באלבניה וקוסובו - מסלול מיוחד חוצה דרום הבלקן
מספר ימים: 8
טיולי ג'יפים
ההרשמה בעיצומה
מזרח אירופה
אלבניה הנה מדינה קטנה לחופי הים האדריאתי שנשחקה לאורך השנים בשל עוני, נקמות דם ורמת חיים נמוכה. חיים בה כיום כ-3 מיליון בני אדם ושטחה הכולל הוא 28,748 קמ"ר – מעט קטן משטחה של בלגיה. את גבולותיה היא חולקת עם יוון, מקדוניה, קוסובו ומונטנגרו. החלק הפנימי של המדינה הררי ברובו ויותר מ-36 אחוזים ממנו מיוער, באלבניה יש 2,000 אתרי טבע בעלי חשיבות לאומית. טירנה היא בירת אלבניה מאז שנת 1920. בעיר נמצאים סממנים ותגליות ארכיטקטוניות מתקופת המאה ה-19. באלבניה שמש ים תיכונית, חולות, טבע, הרים ונוף משגע, כרמים ופרדסים - את כל זה ועוד נוכל למצוא במדינה הנפלאה המתנמנמת לחוף הים התיכון. היא עדיין לא יעד תיירות מועדף אך יש לה בהחלט מה להציע, לא פחות משכנותיה. הרבה שנים סבלה אלבניה מהמון חוליים, אבל בזמן האחרון נראה שהיא מתאוששת מהכול. התושבים מארחי פנים, יש לה שפע של אטרקציות להציע לתיירים, המטבח האלבני העשיר דומה מאוד למטבח הטורקי ותמצאו בו לא מעט בשר, שיש קבב ובורקסים בהרבה מסעדות טובות. גם הקפה האלבני טורקי מצוין וחזק... קוסובו היא הארץ הכי לא מתויירת באירופה... חבל ארץ פורה הנחבא בין שלשלות הרים אדירים שהיה בעבר מרכז התרבות של הבלקן, הן בתקופת האימפריה הסרבית והן בתקופת העותמאניים. קוסובו נחשבת לירושלים של הסרבים, אך גם לערש המולדת של האלבנים, וסביב מאבק זה התחוללו מלחמות רבות, האחרונה הסתיימה לפני 10 שנים בלבד... קוסבו היא מדינה מרתקת מיוחדת במינה נמצא בה ערים עתיקות, מצודות בנות אלפי שנים, שווקים ססגוניים, שכונות וכפרים שחיים בפשטות כמו לפני מאות שנים, כמובן עם אלבני עליז, ותוסס ומאיר פנים...
היתרון של דרכים TRAVEL
טיראנה בירת אלבניה
שמורת הטבע של עמק וולבונה
מצודת השושנים
שמורת הטבע של טאט
פנסיון מלא
 

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – טירנה (אלבניה) – נהר הדרין – פשקופי

ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסת בוקר אל טירנה בירת אלבניה. עם הנחיתה, נפגוש את אנשי הקשר המקומיים נקבל את הג'יפים ונצא בנסיעה צפון מזרחה לעבר הגבול עם מקדוניה... הנסיעה בכבישים משובשים, בדרך נופית מרהיבה. הדרך מרהיבה ביופייה, חוצה פילגי מים, מפלים וכפרים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת. נראה את הבונקרים המיוחדים בצורת כיפה עגולה "פטריות בפי המקומיים" מתקופתו של הרודן אנוור הוג'א (שנות ה 70 של המאה ה-20). הביצורים הם סמל להשפעת הפחד של מנהיגי אלבניה הקומוניסטית מפני טיטו (נשיא יוגוסלביה). את היום נסיים בעיר פשקופי שם נבלה את הלילה. לינה פשקופי.

יום 2: פשקופי – נהר הדרין השחור – קוקס – פריזרן (קוסבו)

נצא בנסיעה צפונה בדרך נופית מרשימה בכבשים משובשים ודרכי עפר חוצה מעברי הרים וכפריים ציוריים על בסיס נהר הדרין השחור. מידת האפשר נעצור לרחצה במי הנהר הצלולים והקרירים, נבקר בכפרים ונחזה מקרוב בחיים הכפרים שבדרך. אחר הצהריים נגיע לקוקס. עיר ציורית היושבת על מפגש נהרות, הדרין הלבן והדרין השחור (מימנו באנו). נחצה את הגבול למדינת קוסובו ונגיע לעיירה פריזרן, שמוזכרת בכתבים של האימפריה הביזאנטית, ובהמשך של הממלכה הבולגרית הראשונה. מאוחר יותר הייתה חלק מהאימפריה העות'מאנית. אלמנטים ארכיטקטוניים מההיסטוריה העשירה מייצרים קולאז' מעניין העיר השוקקת החיים. נטייל ברחובותיה ובסמטאות העתיקות, נראה את הגשר העתיק הסמוך למסגד הגדול ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. לינה בפריזרן.

יום 3: ג'קובה העתיקה (קוסבו) – החזרה לאלבניה – האלפים האלבנים - שמורת עמק ולבונה (אלבניה)

בבוקר נחלוף את העיירה ג'קובה Gjakova, עיר עותומאנית עתיקה. עצירה קצרה להתרעננות וסיור קצר בשוק המקומי ונתחיל את מסענו מערבה לעבר הגבול האלבני. לאחר חציית הגבול ניסע אל העיירה באירם צורי Bajram Curri, עיירה נידחת עם היסטוריה מפוארת מימיו של העריץ חוג'ה ועתיד מלא בסימני שאלה. המשמשת מרכז לאיכרי האזור. העיירה כולה מתנקזת אל רחוב אחד ובו שוק ססגוני הומה, נעצור בעיר לביקור קצר ונמשיך לכיוון העיירה ולבונה הנמצאת בפתחה של שמורת הטבע המרהיבה ולבונה. עמק ולבונה הוא אזור פראי ומרהיב של טבע מבודד ובלתי נגוע, האזור כולו מקביל לנהר הוולבונה הצלול ובו מספר כפרים קטנים ואזורים חקלאיים. האזור כולו נראה כאילו נותר מאה שנים מאחור. נופים אלפינים עוצרי נשימה של פסגות נישאות, סלעי דולומיט ואבן גיר בשלל צורות מיוחדות, יערות, מפלים ומעיינות. נשלב מסלול נסיעה קצר ומסלול הליכה רגלית קל בשמורה שהיא אחת היפות והמרגשות באלבניה. לינה עמק וולבונה.

יום 4: האלפים האלבנים - המעבורת לקומאני – שקודרה

לאחר ארוחת בוקר כפרית, נרד אל העיירה פיראזה Fierze, שם נעלה עם הרכבים על המעבורת לכיוון העיירה קומאני. שייט שאורכו כשעתיים על אגמים שנוצרו ממערכת הסכרים אותם בנו הסינים עבור האלבנים על מנת ליצר חשמל הידרואלקטרי. השייט יאפשר לנו לחזות במקומיים המנצלים את הנהר למעבר מקוסובו אל עבר החוף וטירנה. הנוף בשייט הוא של הרים, מצוקים ובתי כפר מבודדים. עם ההגעה לקומאני נפרוק את הרכבים ונצא בנסיעה אל העיר הצפונית שקודרה Shkodra היושבת על שפת אגם סקאדר. עם ההגעה לשקודרה, נצא לסיור קצר בעיר, בין הסמטאות הציוריות הנושקות לאגם, כולל טיפוס אל המצודה המפורסמת החולשת על העיר- מצודת רוזאפה (מצודת השושנים) וביקור במוזיאון המסכות הוונציאניות המפורסם. לינה שקודרה.

יום 5: האלפים האלבנים – שמורת טאט (אלבניה)

בבוקר נסיעה הררית לעבר אחד המקומות המבודדים ביותר באלבניה חבל טאטי .Theth נטפס אל קו פרשת המים לגובה של 2,000 מטר ונעלה אל החלקים הגבוהים של האלפים האלבנים עד נקודת התצפית באוכף הסלעי המאפשרת לנו מבט עד האופק של אגם שקודר. נגיע לטאט כפר ציורי השוכן בלב עמק נסתר המשובץ בפלגי מים וקניונים עמוקים. עם ההגעה נצא לסיור רגלי בסמטאות הכפר בין הכנסייה, בתי האבן העתיקים והמגדלים. לינה כפרית בטאט.

יום 6: האלפים האלבנים – שמורת טאט (אלבניה) - שקודרה

את הבוקר נקדיש למרומי האלפים האלבנים, הכרות מקרוב עם הקהילה הקתולית הייחודית והמבודדת. נתוודע לפעילות היום יום של המארחים שלנו המקיימים אורח חיים שכבר נדמה שעבר מהעולם המודרני. נצא למסלולי הליכה רגליים באזור השמורה שהיא ללא ספק אחת מהיפות ביותר באלבניה. האזור של טאט מרהיב ביופיו, פלגי מים, מפלים ובריכות צוננות. נטפס לכפר קפרה, ללא ספק אחד הכפרים היפים באלפים האלבנים, כולל ביקור בעיין הכחולה, מעיין קרסטי הנובע לתוך בריכת טורקיז יפהפייה. ללא ספק מהמקומות היפים (והקפואים) שיש. נשלב מסלולי נסיעה קצרים ומסלול הליכה רגלית קלים בשמורה. אחר הצהריים נצא בנסיעה חזרה אל העיר שקודרה. לינה שקודרה.

יום 7: שקודרה (אלבניה) – קרויה – טיראנה

בבוקר נצא על דרך המלך המהירה המובילה לטיראנה בירת אלבניה. בדרך נעצור לביקור בעיר קרויה Kruja אחת הערים העתיקות והחשובות באלבניה, עירו של המנהיג המיתולוגי סקנדרבג. כולל ביקור בבזאר הטורקי המטפס עד המצודה בה נלחם סקנדרבג ממנה נשקף נוף מרהיב. הגעה למלון, החזרת הג'יפים ונצא לסיור בעיר. טירנה Tirana הינה בירת אלבניה משנת 1920; היא עיר קומפקטית וסימפטית למדי לטיול ברגל. ממוקמת פחות או יותר באמצע הדרך בין רומא לאיסטנבול, והאדריכלות בה הושפעה משתיהן, כמו גם מאדריכלות האיחוד הסובייטי. נראה את כיכר סקנדרבג, מגדל השעון, מסגד אטהם, בית הפירמידה, בניין האופרה ועוד. ארוחת ערב חגיגית לסיום הטיול משולבת במופע פולקלור. לינה טיראנה.

יום 8: קרויה - טיראנה – תל אביב

בבוקר בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה מטיראנה לתל אביב.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך הערות
07/06/2024 14/06/2024 1949 מנחם בר
שבועות
הזמינו עכשיו
21/06/2024 28/06/2024 1949 זאב לוין
פופולרי
הזמינו עכשיו
13/09/2024 20/09/2024 1949 מנחם בר
פופולרי
הזמינו עכשיו
18/10/2024 25/10/2024 2089 זאב לוין
סוכות
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לנובמבר 2023).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: ע.ב ארוחת בוקר (מלון), ארוחת צהריים (פיקניק שטח/ מסעדות קטנות), ארוחות ערב במלונות.
* מים מינרליים, צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע מסוג טויוטה לאנד קרוזר/ או דומה לו (ארבעה נוסעים בג'יפ).
* דלק לג'יפים.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר (מכשיר לכל ג'יפ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, ומדריך/מכונאי מקומי.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים מתאים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* בדיקת קורונה (במידה ותידרש).
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי – נהוג לתת 5 € אירו לאדם ליום.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150 €, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150 € שלא יוחזרו. מ 31-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול, מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 14 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 389 € אירו.
* בין 14-17 מטיילים תחול תוספת של 99 € לנוסע.
* תוספת לשני מטיילים בג'יפ: 389 € לנוסע.
* תוספת לשלושה מטיילים בג'יפ: 179 € לנוסע.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

טיול ג'יפים באלבניה וקוסובו - מסלול מיוחד חוצה דרום הבלקן

מספר ימים: 8, מספר לילות: 7
החל מ-€1949
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול